RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
 1. Работа в Украине
 2. Онлайн консультация юриста
 3. Другое

Другое #111203

Вопрос от Ольга (15 Июнь 2022):
Якщо чоловік призваний в ЗСУ, йому фірма- ФОП повинна платити середню зарплату щомісяця? Чи платить вже держава як воєнному? Дякую

Ответ юриста (22 Июнь 2022) :

Доброго дня! Згідно зі статтею 2 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу" від 25.03.1992 № 2232 на військову службу громадянин України може потрапити за призовом (у тому числі під час мобілізації) та за добровільною згодою (контрактом). Звичайно, трудові гарантії розповсюджуються і на мобілізованих осіб. Час проходження військової служби зараховується до страхового стажу, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби (відповідно до статті 119 Кодексу законів про працю). Якщо працівник мобілізований, роботодавець має видати наказ про увільнення працівника від роботи на час проходження ним служби із збереженням середнього заробітку. Повістка і заява працівника є документами на підставі, яких роботодавець видає наказ про увільнення працівника від роботи. Однак, відповідно до Листа Головного управління оборонного та мобілізаційного планування від 21.08.2014 № 322/2/7142 документом, який підтверджує призов та проходження військової служби військовослужбовцем у особливий період, а також підтверджує призов під час мобілізації резервістів та військовозобов'язаних, є військовий квиток, в якому в відповідних розділах здійснюються службові відмітки. Також документами, які підтверджують призов військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації, можуть бути довідка про призов військовозобов'язаного на військову службу, видана військовим комісаріатом або військовою частиною, а для резервістів – витяг із наказу або довідка про зарахування до списків військової частини, які видаються військовою частиною. Зазначені документи можуть видаватися також і родинам військовозобов'язаних та резервістів для пред'явлення їх за місцем вимоги. Заробітна плата нараховується мобілізованому працівнику в тому ж порядку, що і до мобілізації. У разі якщо працівник не хоче аби гроші зараховувались на "зарплатну карту", він може написати заяву із проханням перераховувати всі належні йому виплати на певний картковий рахунок, вказавши реквізити цього рахунка. Якщо роботодавець видає заробітну плату готівкою з каси підприємства, установи, організації, то мобілізований працівник може оформити довіреність на будь-яку особу, кому він довіряє свої кошти. У разі порушення трудових прав мобілізованих працівників, роботодавець притягається до відповідальності відповідно до Законів України. https://ips.ligazakon.net/document/DG220024?an=2

Другое, другие вопросы

  Тетяна ( 1 Октябрь 2023)

  Доброго дня! Потрібна консультація з питання атестації. Хочу атестуватися позачергово за новим положенням про атестацію педагогічних працівників. Але відділ освіти сказав, що потрібно додаткові підстави для атестації( а саме перемоги в професійних конкурсах). Хоча в положенні написано, що достатньо ініціативи вчителя або перемоги в конкурсах. У мене перемог не має, але є бажання проатестуватися.

   Посмотреть ответ

  Юлія (14 Сентябрь 2023)

  Добрий день. Підскажіть, будь ласка, чи можу я працювати соціальним педагогом у школі та у цій же школі за сумщіенням посад працювати вихователем по підвозу учнів до школи шкільним автобусом

   Посмотреть ответ

  Софія ( 6 Сентябрь 2023)

  Доброго дня, підкажіть,будь ласка, чи маю право я на посаді педагога-організатора 0,5 ставки в основний час займатися викладацькою роботою , вести 12 уроків на тиждень? Дирекція вимагає вести відпрацьовувати години ПО окремо, а уроки окремо.Але ж як суміщенець я можу проводити уроки і вони входять в основний час (20 год.педагога - організатора). Дякую

   Посмотреть ответ

  Антон (31 Август 2023)

  Емеит начальник не опустить на учобу на девной форме

   Посмотреть ответ

  Юля (28 Август 2023)

  Працюю в оптиці , дала особистий номер телефону директора скандальній клієнтці за її проханням. Чи є це правопорушення ? Та які штрафи за це є ?

   Посмотреть ответ

  Надія (16 Август 2023)

  Працюю в навчально-реабілітаційному центрі заступником директора з навчальної роботи та маю 9 годин викладацької діяльності в цьому ж закладі.Сказали сьогодні на зум-нараді бухгалтерів,що з 01.09.2023 року будуть оплачувати заступникам директора та директорам тільки один оклад як керівників.Не спирались при цьому ні на які Постанови та Закони.Чи ви знаєте про якісь зміни стосовно цього питання? Заздалегідь вдячна за відповідь!

   Посмотреть ответ

  Маргарита (14 Август 2023)

  Підскажіть будь-ласка маючи другу кваліфікацію з одного предмету як вчитель музики, при переході на посаду вчителя біології , але залишившись в тому ж закладі, опираючись на нове положення про атестацію чи залишається кваліфікація за вчителем на новий предмет викладання?

   Посмотреть ответ

  Наталія ( 8 Август 2023)

  Доброго дня, допоможіть нам будь ласка. У нас виникла така ситуація підписали договір з підрядником на суму 879 805 грн з ПДВ, при оплаті двох актів ми вказували в платьожці пдв 20%, а коли нам принесли 3 акт (останій) на оплату виявилося що сума договору і трьох актів має різницю в сумі 44 299 начали виястяти причину і вияснили що підрядник є 5% ставкою єдиного податку. Домовившись з підрядником що ми зробимо додаткову угоду і різницю суми знімемо, коли понесли д.у. в казну вони нам відмовляють проводити д.у. і 3 акт брати на оплату так як кажуть, що це незаконо і щоб ми заплатили всю суму договору, а підрядник щоб потім нам повернув різницю. Що нам робити в цій ситуації?

   Посмотреть ответ

  Валентина (24 Июль 2023)

  Доброго дня! Питання: які кваліфікаційні вимоги до директора центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю? Центр відноситься до соціальної сфери. Але в штаті є соціальні працівники, педагоги, психологи, логопеди, фізичні терапевти, лікарі різних напрямків (невролог, психіатр, педіатр, терапевт, реабілітог тощо), медичні сестри. Відтак, директор може мати освіту педагога, соціальну, психолога та лікаря. Так? Ну і освіту в сфері управління. В такому випадку обчислення директору зарплати йде з урахуванням стажу (педагогічний, соціальний, медичний). Директор має понад 30 років стажу медичного, вчений ступінь кандидата наук. Але при нарахуванні зарплати рахують 0 років стажу в соціальній сфері і ніяких нарахувань, повязаних з медициною, не роблять. Чи це правильно?

   Посмотреть ответ

  Екатерина (20 Июль 2023)

  Добрый день,я работаю воспитателем сейчас нахожусь в простое на 2/3,нас хотят вывести работ дистанционно,могу ли я отказаться от дистанции и остаться на 2/3???

   Посмотреть ответ

Ищете работу?

Ищете персонал?

Часто ищут

↑ Наверх