RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
 1. Работа в Украине
 2. Онлайн консультация юриста
 3. Зарплата / материальная ответственность

Зарплата / материальная ответственность #111272

Вопрос от Ірина ( 4 Август 2022):
Добрий день! Чи має право роботодавець в зв'язку з воєнним стоаном повністю знімати надбавку за престижність та повністю знімати 20% за інклюзію?

Ответ юриста ( 7 Август 2022) :

Доброго дня! Згідно зі ст. 11 Закону України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану" (Закон № 2136) дозволяється під час воєнного стану роботодавцю із власної ініціативи призупиняти дію окремих положень колективного договору. Зокрема можна на цей період скасувати доплати, надбавки, премії. Роботодавець, який обрав цей спосіб зменшення зарплати, має повідомити працівників про зміни до того, як вони почнуть виконувати роботу у нових умовах. Для таких змін не потрібні спеціальні передумови, на кшталт змін в організації виробництва і праці. Хоча за допомогою цього способу можна суттєво зменшити фонд оплати праці, поки підприємство не відновить свої потужності, існує суттєвий недолік — строки. Відповідно до статті 103 КЗпП про нові або зміну діючих умов оплати праці в бік погіршення роботодавець зобов'язаний повідомити працівника не пізніше як за два місяці до їх запровадження або зміни. Закон № 2136 не зупинив дію статті 103 КЗпП на період воєнного стану. Найшвидшим способом зменшення зарплати під час війни буде зменшення через зміну істотних умов. Однак норми КЗпП дають роботодавцю можливість це зробити лише за наявності «залізних» аргументів щодо наявності змін у виробництві і праці. Такі зміни можуть стати надалі причиною судових спорів. У мирний час роботодавець мав би повідомити працівників про зміну системи або розмірів оплати праці як про зміну істотних умов праці не пізніше ніж за два місяці до таких змін (ч. 3 ст. 32 КЗпП). Однак частина друга статті 3 Закону № 2136 скасовує норму частини 3 статті 32 КЗпП у частині строків повідомлення. Ключова умова, — повідомити працівників про зміни в оплаті праці до початку роботи в нових умовах. https://www.kadrovik01.com.ua/article/5052-zmenshennya-zarobtno-plati-pd-chas-vonnogo-stanu

Зарплата / материальная ответственность, другие вопросы

  Маргарита ( 3 Сентябрь 2023)

  Вийшов новий закон про атестацію вчителів, який вступив в дію з 01.09.23 де в пункті 14 вказано, що за педагогічним праціком зберігається педагогічне звання незалежно від переходу на нову педагогічну посаду: я була на посаді вчитель музики, атестувана на другу категорію, зараз займаю посаду вчитель біології в тій же школі, чи повинна я отримувати оплату з біології за новим положенням про атестацію за другою категорією ?

   Посмотреть ответ

  Оксана (10 Август 2023)

  Добрий день! Я- класний керівник 2 класу. У класі 12 учнів, двоє з них- на сімейному навчанні. Мені не оплачують за цих двох учнів( тобто не повністю оплата за класне керівництво та зошити). Чи правомірно?

   Посмотреть ответ

  Лана ( 8 Июнь 2023)

  Як оплачується вихователю-методисту закладу дошкільної освіти виконання обов’язків директора? Чи повинен директор закладу дошкільної освіти вказати в наказі вихователю-методисту, на яких умовах мають виконуватися обовʼязки та з якою оплатою?

   Посмотреть ответ

  Ольга ( 6 Июнь 2023)

  Доброго дня ! Скажіть будь ласка чи маю я прово на повну оплату заміни уроків відсутнього вчителя( він перебуває за кордоном і написав кілька заяв на відпустку ), якщо я заміняла його протягом 3 повних місяців. Заміна відбувалася безперервно .

   Посмотреть ответ

  Володимир (30 Апрель 2023)

  Добрий день! Мені зняли щомісячну надбавку за високі досягнення у праці, без попередження, без обговорення зі мною. Дізнався коли отримав зарплатню зі зменшенням за два місяця. Звернувся до керівництва, яке зрозуміло що помилилося, але відмовилось це визнвати і показувати наказ. Вже 5 місяців так. Я не член профсоюз. Як повернути мої гроші?

   Посмотреть ответ

  Альона (29 Март 2023)

  Доброго дня,цікавить питання. Людина працює без педагогічної освіти вихователем. На які надбавки може претендувати такий вихователь? Дякую!

   Посмотреть ответ

  Наталія ( 4 Февраль 2023)

  Доброго дня. Допоможіть, будь ласка, з"ясувати наступне питання : цього року я набрала перший клас, у який зарахували дитину із синдромом Дауна з 4 рівннм підтримки. Клас вважається інклюзивним, призначили асистента вчителя. Асистент вчителя і вчитель англійської мови, який викладає у цьому класі, отримують надбавку до зарплати в розмірі 20%, а мені, класоводу, який працює з цим класом і має навантаження 19 год, у надбавці до зарплати відмовили, аргументуючи тим, що класоводу надбавку не передбачено законом. Чи правомірно це? Дякую за відповідь.

   Посмотреть ответ

  Олена ( 4 Февраль 2023)

  Доброго дня. скажіть будь ласка, яка ставка в практичного психолога школи , який працює на 0,75 ставки. 25 років пед.стажу, перша категорія. Дякую.

   Посмотреть ответ

  Телюк Роман (27 Январь 2023)

  Доброго дня. Чи можливе зняття під час військової стану доплати, якщо вони прописані в законі України про оплату праці Розділу ІV статті 24 в)завідування: майстернями, кабінетами інформатики - 15-20 відсотків; ґ)обслуговування комп’ютерної техніки - 10-15 відсотків;

   Посмотреть ответ

  Юлія (18 Январь 2023)

  Скажіть, будь ласка, чи мають право знімати надбавку 20% за НУШ у вчителів початкових класів?

   Посмотреть ответ

Ищете работу?

Ищете персонал?

Часто ищут

↑ Наверх