UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Онлайн консультація юриста
  3. Зарплата / матеріальна відповідальність

Зарплата / матеріальна відповідальність #111272

Питання від Ірина ( 4 серпень 2022):
Добрий день! Чи має право роботодавець в зв'язку з воєнним стоаном повністю знімати надбавку за престижність та повністю знімати 20% за інклюзію?

Ответ юриста ( 7 серпень 2022) :

Доброго дня! Згідно зі ст. 11 Закону України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану" (Закон № 2136) дозволяється під час воєнного стану роботодавцю із власної ініціативи призупиняти дію окремих положень колективного договору. Зокрема можна на цей період скасувати доплати, надбавки, премії. Роботодавець, який обрав цей спосіб зменшення зарплати, має повідомити працівників про зміни до того, як вони почнуть виконувати роботу у нових умовах. Для таких змін не потрібні спеціальні передумови, на кшталт змін в організації виробництва і праці. Хоча за допомогою цього способу можна суттєво зменшити фонд оплати праці, поки підприємство не відновить свої потужності, існує суттєвий недолік — строки. Відповідно до статті 103 КЗпП про нові або зміну діючих умов оплати праці в бік погіршення роботодавець зобов'язаний повідомити працівника не пізніше як за два місяці до їх запровадження або зміни. Закон № 2136 не зупинив дію статті 103 КЗпП на період воєнного стану. Найшвидшим способом зменшення зарплати під час війни буде зменшення через зміну істотних умов. Однак норми КЗпП дають роботодавцю можливість це зробити лише за наявності «залізних» аргументів щодо наявності змін у виробництві і праці. Такі зміни можуть стати надалі причиною судових спорів. У мирний час роботодавець мав би повідомити працівників про зміну системи або розмірів оплати праці як про зміну істотних умов праці не пізніше ніж за два місяці до таких змін (ч. 3 ст. 32 КЗпП). Однак частина друга статті 3 Закону № 2136 скасовує норму частини 3 статті 32 КЗпП у частині строків повідомлення. Ключова умова, — повідомити працівників про зміни в оплаті праці до початку роботи в нових умовах. https://www.kadrovik01.com.ua/article/5052-zmenshennya-zarobtno-plati-pd-chas-vonnogo-stanu

Зарплата / матеріальна відповідальність, інші питання

    Світлана (23 січень 2025)

    Доброго дня, я працюю головним спеціалістом у відділі освіти, а також викладаю години фізики ( 7 год. з погодинною оплатою) в ЗЗСО. Чи маю я право на отримання премії до Дня учителя в закладі та доплати за роботу в несприятливих умовах праці( відповідно до постанови КМ України № 1286 від 08.11.24 із змінами внесеними КМ України №1515 від 27.12.2024) ?

     Переглянути відповідь

    Світлана ( 7 січень 2025)

    Добрий день. Я практичний психолог закладу освіти. Заступник директора з НВР довела мене до відома про необхідність проведення додаткових корекійно-розвиткових послуг для осіб з ООП, які охоплені інклюзивним навчанням, в межах мого основного робочого часу і без оплати. Чи є законні підстави для цього у адміністрації? Дякую))

     Переглянути відповідь

    Олена ( 9 серпень 2024)

    Добрий день! Чи рахується робота у вихідні ( по графіку) чи святкові (в Україні) дні понаднормовою( якої по ст.65 КЗпП) має бути не більше 120 годин на рік? Чи понаднормова робота і вихід у вихідний це дві різні системи обліку? Бо зіштовхнулася з ситуацією,коли кадровий відділ не дозволяє вивести працівника у вихідний день ,аргументуючи перевищенням в 120 понаднормових годин за рік. Дякую

     Переглянути відповідь

    Вікторія ( 2 липень 2024)

    То я не зрозуміла. То без коефіцієнта, чи з? Можна виплачувати матеріальну допомогу тренерам ДЮСШ

     Переглянути відповідь

    Вікторія ( 2 липень 2024)

    В якому розмірі можна виплачувати матеріальну допомогу тренерам ДЮСШ? З коефіцієнтом, чи без?

     Переглянути відповідь

    Вікторія (28 червень 2024)

    У школі працює зовнішній сумісник вчитель і має навантаження 9 годин. Чи в період канікул правомірно не виплачувати йому з/п-ту?

     Переглянути відповідь

    Оксана ( 1 червень 2024)

    Добрий день! Працюю в штаті ліцею, вчителем-дефектологoм, з навантаженням 18 годин( корекційно-розвиткові заняття з дітьми з ООП, які навчаються в інклюзивних класах). Чи має мені бути доплата 20% за роботу з дітьми з ООП. за постановою КАБІНЕТА МІНІСТРІВ УКРАЇНИ від 28 грудня 2021 р. № 1391 "Деякі питання встановлення підвищень посадових окладів (ставок заробітної плати) та доплат за окремі види педагогічної діяльності у державних і комунальних закладах та установах освіти". З повагою, Оксана КОВАЛЕНКО

     Переглянути відповідь

    Тетяна (25 травень 2024)

    Добрий день. Допоможіть з таким питанням. Соціальний педагог працює в загальноосвітньому навчальному закладі на 0,75 ст. Протягом двох місяців здійснювала заміну тимчасово відсутнього працівника - практичного психолога (декретна відпустка). Чи має право соціальний педагог на встановлення доплати в розмірі до 50% за виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника?.

     Переглянути відповідь

    Наталія (15 травень 2024)

    Пройшла у 2024 році атестацію, як педагог- організатор(.10.04). Маю стаж 50 років, повну вищу освіту, нагрудний знак Відмінник освіти України, вищу кваліфікаційну категорію, педзвання старший учитель, а за педагога-організатора проатестована як спеціаліст 2 категорії Чи правильно це?

     Переглянути відповідь

    Крістіна ( 9 лютий 2024)

    Доброго дня, чому в січні зрізали зарплату асистену вчителя, в той час як вчителям її підвищили? дякую

     Переглянути відповідь

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

Часто шукають

↑ Вгору