RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
 1. Работа в Украине
 2. Онлайн консультация юриста
 3. Учет в центре занятости

Учет в центре занятости #111419

Вопрос от Александр (20 Февраль 2023):
Доброго дня. Я ніколи не працював. В мене дитина інвалід 1групи. Мене відмовляються реєструвати як безробітного. Що мені робити?

Ответ юриста (28 Февраль 2023) :

Доброго дня! Відповідно до ЗУ "Про зайнятість населення": Ст. 9 кожен має право на соціальний захист у разі настання безробіття; Ст 43. Статус зареєстрованого безробітного 1. Статусу зареєстрованого безробітного може набути: 1) особа працездатного віку до призначення пенсії (зокрема за віком, на пільгових умовах або за вислугу років), яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готова та здатна приступити до роботи; 2) особа з інвалідністю, яка не досягла встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсійного віку та отримує пенсію по інвалідності або соціальну допомогу відповідно до законів України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю" та "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю"; 3) особа, молодша 16-річного віку, яка працювала і була звільнена у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, зокрема припиненням або перепрофілюванням підприємств, установ та організацій, скороченням чисельності (штату) працівників; 4) одинока мати (батько), яка (який) здійснює догляд за дитиною з інвалідністю та один з батьків, прийомних батьків, батьків-вихователів дитячого будинку сімейного типу, усиновитель, опікун, піклувальник дитини з інвалідністю підгрупи А, які відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю" мають право на призначення надбавки на догляд за дитиною. Також згідно п. 3 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних , зазначено що, реєстрація та облік громадян, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні, проводяться державною службою зайнятості за місцем їх проживання за умови пред’явлення паспорта і трудової книжки, а в разі потреби також військового квитка, диплома або іншого документа про освіту. Іноземці та особи без громадянства, що постійно проживають в Україні, подають посвідку на постійне проживання. У разі коли громадянин не має паспорта або він поданий до органу внутрішніх справ для оформлення чи переоформлення, може бути пред’явлена довідка про реєстрацію місця проживання, видана житлово-експлуатаційною організацією або органом внутрішніх справ, а також свідоцтво про народження (для осіб, які не досягли 16 років). За відсутності трудової книжки громадянин, який уперше шукає роботу, повинен пред’явити паспорт, диплом або інший документ про освіту чи професійну підготовку, а військовослужбовці, звільнені з військової служби, також військовий квиток. Підстав для відмови немає, а отже дії працівника центру зайнятості є незаконними. Зверніться зі скаргою до начальника центру зайнятості.

Учет в центре занятости, другие вопросы

  Надія (19 Май 2023)

  Що потрібно щоб зареєструватися в центр зайнятості,після декрету . раніше ніде офіційно не працювала і в центрі зайнятості не стояла?

   Посмотреть ответ

  Дарья (15 Май 2023)

  Доброго дня.Підкажіть будь ласка.Я зараз офіційно працевлаштована,але останні 5 років знаходжуся в декретній відпустці по уходу за дитиною,01.03.2023я повинна була продовжити відпустку але в зв‘язку з війною не продовжила.Зараз хочу звільнитися і стати на облік до центру зайнятості,бо мені вже пішли прогули.На які виплати я можу розраховувати?

   Посмотреть ответ

  Елена (11 Май 2023)

  добрый день подскажите пожалуйста в связи с военными действиями меня уволили как бы сказать через интернет предоставили бланк приказ на увольнение в трудовой книжке не сделана запись так как руководство бежало в центре занятости в трудовой тоже не делают запись так как нет записи об увольнении как быть подскажите

   Посмотреть ответ

  Елена (11 Май 2023)

  добрый день подскажите если отучившись от центра занятости сколько нужно отработать на предприятии чтобы центр занятости не имел никаких претензий насчет оплаты за обучение заранее спасибо

   Посмотреть ответ

  Ольга (25 Апрель 2023)

  Доброго дня, була в ЦЗ і отримала попередню консультацію, але хочу прояснити момент. Знаходжусь у відпустці по догляду за дитиною до 3 років, страховий стаж припинив нараховуватись з жовтня , виходить зараз 7 місяць як раз. Треба звільнитися за угодою сторін. Якщо я встигну звільнитися до кінця місяця, отримаю компенсацію відпустки і встану на облік до ЦЗ, чи зможу розраховувати на виплати більше мінімальних?

   Посмотреть ответ

  Аліна (25 Апрель 2023)

  Добрий день. Підкажіть будь ласка,закінчується дикретна відпустку. Планую звільнятися з роботи, і ставати в центр зайнятості. Але в нас на час військового стану в садочок беруть тільки з 4 років, а дитині буде тільки 3.її немає з ким залишати. Чи будуть мене тримати на біржі,і будуть платити, чи все одно пропонуватимуть роботу, не дивлячись на те,що нас не беруть до садочку???

   Посмотреть ответ

  Маргарита (18 Апрель 2023)

  Доброго вечора! Я переміщена особо. Працювала в державній установі пів року після окупації не отримувала з.п. хоча вона нараховувалася. Стала в ц.з. виїхала з окупації . Відрахування за цей період у мене не було. Ц. З. Нарахував мінімальну допомогу тому що не було відрахувань. Перед новим роком заборгованості була виплачена і відрахування по цьому періоду зараховані. Чи можу я подати заяву про перерахунок мені допомоги яка тоді мені виплачувалася неправильно не з моєї вини

   Посмотреть ответ

  Наталья ( 5 Апрель 2023)

  Если я уволена по согласованию сторон есть срок, в который я должна стать на учёт и который может повлиять в дальнейшем на пенсионные выплаты ( до пенсии 5 лет).

   Посмотреть ответ

  Зоя ( 4 Апрель 2023)

  Добрый день. Моей сестре 10 апреля 2023 года исполняется 60 лет. При подаче документов в Пенсионный фонд. оказалось, что в трудовой книжке присутствует запись о том что она стояла на учете а Центре занятости с 16 декабря 20010 года по 28 сентября 2011 года. Но в Пенсионный фонд информация для персонификции не поступала из Центра занятости. Руководство Центра занятости отказывается предоставить необходимую информацию. Ссылаясь , что "такого быть не может". Замкнутый круг. Как быть?

   Посмотреть ответ

  Наталія ( 3 Апрель 2023)

  Добрый день. Я была в декретном отпуске, а потом в отпуске по уходу за ребёнком. Продлевала его пока ребёнку не исполнилось 6 лет. Числилась в банке. В день 6-тилетия ребёнка уволилась по согласованию сторон. Имею ли право получать выплаты в Центре занятости? В каком размере?

   Посмотреть ответ

Ищете работу?

Ищете персонал?

Часто ищут

↑ Наверх