RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Онлайн консультация юриста
  3. Другое

Другое #2858

Вопрос от Igorrr35 (28 Октябрь 2009):
Чи не могли б Ви допомогти в розв'язанні наступної проблеми.. Я сплачув аліменти на утримання дитини від першого шлюбу. Сплачував регулярно. Але в минулому місяці, в зв'язку з кризою, з мною було розірвано трудову угоду.Зараз я безробітний. Компанія розрахувалася зі мною повністю, АЛЕ.. Пізніше я виявив, що з мене було стягнуто аліменти не тільки з заробітньої плати за останній місяць, але з СУМИ ВИХІДНОЇ ДОПОМОГИ, та СУМИ КОМПЕНСАЦІЇ ЗА НЕВИКОРИСТАНУ ВІДПУСТКУ(12 кал.днів). Існує Постанова КМ №146 від 26.02.1993, та якась стаття в КЗпП, де чітко говориться про те, що з даних видів доходу аліменти НЕ стягуються. Я спробував домовитися з колишньою дружиною про повернення мені незаконно(помилково) перерахованих сум. Вона навідріз відмовилася, мотивуючи це тим, що згідно ст.1215 ЦК, виплачені навіть без достатніх підстав(помилково) суми аліментів не можуть бути витребувані назад,якщо тільки не було підробки документів. Тобто по природі своїй вони є безоплатними(невозвратными). В виконавчій службі району сказали, що вони нічого вдіяти не можуть, Помилка мала місце, але навіть зробити залік цих помилково стягнутих аліментів в рахунок майбутніх платежів не можуть. І що кращим виходом буде заключити мирову угоду з колишнім роботодавцем про повернення мені грошей, і в разі відмови подати на нього в суд з вимогою про повернення суми необгрунтовано знятих аліментів. Існує ще один ньанс: Мене звільнено було по ст.36(ч.1)- за угодою сторін. Було належним чином оформлено угоду, між мною та роботодавцем, в якому прописано всі ньюанси звільнення, в тому числі сума ВИХІДНОЇ ДОПОМОГИ( компенсації за розірвання трудових відносин). Так само сума компенсації фігурує під назвою ВИХІДНА ДОПОМОГА в розрахунковому листкові та в листі-роз'ясненні, який роботодавець надав у виконавчу службу(у мене є копія). Так от, в досудовому порядку колишній роботодавець відмовляється вирішити питання, мотивуючи це тим, що офіційно по ст.36, ч.1 КЗпП не передбачено вихідної допомоги, і по природі своїй це була ПРЕМІЯ за розірвання трудових відносин(цікаве формулюваня, правда? ),не дивлячись на те, що формулювання ВИХІДНА ДОПОМОГА фігурує в усіх документах. В зв'язку з цим питання, чи існує нормативний акт, який НЕ ЗАБОРОНЯЄ(або дозволяє) стронам укладати угоду про виплату вихідної допомоги, навіть, якщо це і нередбачено сттатте. КЗпП, або, в крайньому випадку виплачувати її в більшому розмірі, ніж це передбачено КЗпП?? Та як Ви вважаєте, чи зможу я в суді довести, маючи Угоду про розірвання трудових відносин на руках, що це була ВИХІДНА ДОПОМОГА та я маю право на відшкодування незаконно знятих аліментів? Дуже вдячний Вам заздалегідь!

Ответ юриста () :

Очень заинтересовал ваш вопрос.Если нет колдоговора и статья не подходит, это не значит, что нельзя выплатить выходное пособие. Разрешено все, что не запрещено законом. И кроме того, предприятие может устанавливать дополнительные выплаты.Так что боритесь! Стаття 9-1. Додаткові порівняно з законодавством трудові і соціально-побутові пільги Підприємства, установи, організації в межах своїх повноваженьі за рахунок власних коштів можуть встановлювати додатковіпорівняно з законодавством трудові і соціально-побутові пільги дляпрацівників. Вихідна допомога - це не різновид оплати праці. Скоріше, вона являється обов'язковою виплатою, передбаченою Законом "Про оподаткування прибутку підприємств". Тому там, де виплата вихідної допомоги не є для підприємства обов'язковою в силу законодавства, вихідна допомога має виплачуватись за рахунок прибутку, що залишився після оплати податків у розпорядженні платника податку на прибуток. Це ж стосується і вихідної допомоги, що виплачується на підставі трудового договору в тих випадках, коли її виплата законодавством не передбачена. ч.18. Рекомендація щодо припинення трудових відносин з ініціативи роботодавця N 166 Працівник, з яким було припинено трудові відносини, повинен відповідно до національного законодавства й практики мати право на: a) вихідну допомогу або інші аналогічні види допомоги у зв'язку з припиненням трудових відносин, розмір якої повинен, зокрема, залежати від стажу роботи й рівня заробітної плати, і які виплачуються безпосередньо роботодавцем або з фонду, утвореного з внесків роботодавців; b) допомогу із фонду страхування по безробіттю чи фондів допомоги безробітним або на інші види соціального забезпечення, такі як допомога по старості чи інвалідності, виплачувані на загальних підставах, що дають право на цю допомогу; c) сполучення такої допомоги й виплат.

Другое, другие вопросы

    Галина (10 Май 2024)

    Професія "Склодув" відсутня в ЕТКД. Чи користуватися в роботі?

     Посмотреть ответ

    Анна (24 Апрель 2024)

    Доброго дня. Цікавить таке питання,чи має право на відстрочку чоловік у якого на утриманні троє дітей: перша дитина від попереднього шлюбу (сплачує аліменти),друга дитина від неофіційного першого шлюбу дружини (але дитина записана на батька,участі не приймає) і третя дитина спільна від теперішнього шлюбу

     Посмотреть ответ

    Марина (31 Март 2024)

    Добрый день. Мне осталось 12 месяцев до выхода на пенсию. Хочу поменять работу, при этом стать на учёт в центр занятости. Не отразится ли в будущем это на размер пенсии?

     Посмотреть ответ

    Світлана (26 Март 2024)

    Д.день! Норма робочого часу вчителя-дефектолога 18 годин на тиждень . Просимо вас надати нормативну-правову базу відпрацювання робочого часу вчителя-дефектолога, який працює в Медичній установі.

     Посмотреть ответ

    Наталія (25 Март 2024)

    Доброго дня. Державний заклад перебуває на стадії реорганізації шляхом приєднання до нової установи. Уже необхідно попереджати працівників про зміну умов праці та готувати штатний розпис для новоствореної установи. Підскажіть будьласка штатний розпис новоствореної установи повинен складатись лише з вакансій і через два місяці туди переводити людей чи зразу можна формувати штити з окладами персоналу, адже люди мають персональні надбавки і доплати, які значно впливають на фонд оплати праці затверджений штитним розписом? Дякую.

     Посмотреть ответ

    Ольга (15 Март 2024)

    Цікавить відповідь на таке питання. У грудні 2020 року отримала диплом магістра. У 2024 році атестуюся як вчитель початкових класів, але не маю курсів з підвищення кваліфікації за 2021 рік(за 2022 і 2023 роки маю 295 годин). Чи можу у такому випадку бути проатестована на II категорію?

     Посмотреть ответ

    Світлана (13 Март 2024)

    Доброго дня. На нашому підприємсві цех "А" з'єднують із цехом "Б" і утворюють цех із назвою "В". Посади фасувальник-пакувальник цеху "А" змінюються на посади фасувальник-пакувальник цеху "В". Як оформляти правильно: а) наказом про переведення на посаду в інший цех за згодою працівника (ч.1ст.32 КЗП) чи наказом про зміну назви цеху (без згоди працівника) (ч.2 ст.32 КЗП)?

     Посмотреть ответ

    Наталія (21 Февраль 2024)

    Доброго дня! Чи може медична сестра ліцею суміщати виконання обов'язків вихователя по підвозу дітей? Та чи можна її тарифікувати як педагогічного працівника? Дякую.

     Посмотреть ответ

    Наталія (12 Февраль 2024)

    Добрий день. Чи має право підприємство самостійно присвоїти ( раніше не було взагалі) робітникам розряди? При присвоєнні розрядів керуємось ДКХП. Якщо в ДКХП професія не розподіляється на розряди, як бути?

     Посмотреть ответ

    Наталія (12 Февраль 2024)

    Добрий день. Плануємо присвоїти розряди робітникам підприємства. Чи маємо ми право самостійно присовїти розряди робітникам ? ( за погодженням з представником трудового колектива) розробити Положення про присвоєння розрядів , внести відповідні дані в колективний договір. створити комісію, взяти за основу при присвоєнні розрядів ДКХП . Якщо в ДКХП професія не розподіляється за розрядами . як бути?

     Посмотреть ответ

Ищете работу?

Ищете персонал?

Часто ищут

↑ Наверх