UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Онлайн консультація юриста
  3. Інше

Інше #2858

Питання від Igorrr35 (28 жовтень 2009):
Чи не могли б Ви допомогти в розв'язанні наступної проблеми.. Я сплачув аліменти на утримання дитини від першого шлюбу. Сплачував регулярно. Але в минулому місяці, в зв'язку з кризою, з мною було розірвано трудову угоду.Зараз я безробітний. Компанія розрахувалася зі мною повністю, АЛЕ.. Пізніше я виявив, що з мене було стягнуто аліменти не тільки з заробітньої плати за останній місяць, але з СУМИ ВИХІДНОЇ ДОПОМОГИ, та СУМИ КОМПЕНСАЦІЇ ЗА НЕВИКОРИСТАНУ ВІДПУСТКУ(12 кал.днів). Існує Постанова КМ №146 від 26.02.1993, та якась стаття в КЗпП, де чітко говориться про те, що з даних видів доходу аліменти НЕ стягуються. Я спробував домовитися з колишньою дружиною про повернення мені незаконно(помилково) перерахованих сум. Вона навідріз відмовилася, мотивуючи це тим, що згідно ст.1215 ЦК, виплачені навіть без достатніх підстав(помилково) суми аліментів не можуть бути витребувані назад,якщо тільки не було підробки документів. Тобто по природі своїй вони є безоплатними(невозвратными). В виконавчій службі району сказали, що вони нічого вдіяти не можуть, Помилка мала місце, але навіть зробити залік цих помилково стягнутих аліментів в рахунок майбутніх платежів не можуть. І що кращим виходом буде заключити мирову угоду з колишнім роботодавцем про повернення мені грошей, і в разі відмови подати на нього в суд з вимогою про повернення суми необгрунтовано знятих аліментів. Існує ще один ньанс: Мене звільнено було по ст.36(ч.1)- за угодою сторін. Було належним чином оформлено угоду, між мною та роботодавцем, в якому прописано всі ньюанси звільнення, в тому числі сума ВИХІДНОЇ ДОПОМОГИ( компенсації за розірвання трудових відносин). Так само сума компенсації фігурує під назвою ВИХІДНА ДОПОМОГА в розрахунковому листкові та в листі-роз'ясненні, який роботодавець надав у виконавчу службу(у мене є копія). Так от, в досудовому порядку колишній роботодавець відмовляється вирішити питання, мотивуючи це тим, що офіційно по ст.36, ч.1 КЗпП не передбачено вихідної допомоги, і по природі своїй це була ПРЕМІЯ за розірвання трудових відносин(цікаве формулюваня, правда? ),не дивлячись на те, що формулювання ВИХІДНА ДОПОМОГА фігурує в усіх документах. В зв'язку з цим питання, чи існує нормативний акт, який НЕ ЗАБОРОНЯЄ(або дозволяє) стронам укладати угоду про виплату вихідної допомоги, навіть, якщо це і нередбачено сттатте. КЗпП, або, в крайньому випадку виплачувати її в більшому розмірі, ніж це передбачено КЗпП?? Та як Ви вважаєте, чи зможу я в суді довести, маючи Угоду про розірвання трудових відносин на руках, що це була ВИХІДНА ДОПОМОГА та я маю право на відшкодування незаконно знятих аліментів? Дуже вдячний Вам заздалегідь!

Ответ юриста () :

Очень заинтересовал ваш вопрос.Если нет колдоговора и статья не подходит, это не значит, что нельзя выплатить выходное пособие. Разрешено все, что не запрещено законом. И кроме того, предприятие может устанавливать дополнительные выплаты.Так что боритесь! Стаття 9-1. Додаткові порівняно з законодавством трудові і соціально-побутові пільги Підприємства, установи, організації в межах своїх повноваженьі за рахунок власних коштів можуть встановлювати додатковіпорівняно з законодавством трудові і соціально-побутові пільги дляпрацівників. Вихідна допомога - це не різновид оплати праці. Скоріше, вона являється обов'язковою виплатою, передбаченою Законом "Про оподаткування прибутку підприємств". Тому там, де виплата вихідної допомоги не є для підприємства обов'язковою в силу законодавства, вихідна допомога має виплачуватись за рахунок прибутку, що залишився після оплати податків у розпорядженні платника податку на прибуток. Це ж стосується і вихідної допомоги, що виплачується на підставі трудового договору в тих випадках, коли її виплата законодавством не передбачена. ч.18. Рекомендація щодо припинення трудових відносин з ініціативи роботодавця N 166 Працівник, з яким було припинено трудові відносини, повинен відповідно до національного законодавства й практики мати право на: a) вихідну допомогу або інші аналогічні види допомоги у зв'язку з припиненням трудових відносин, розмір якої повинен, зокрема, залежати від стажу роботи й рівня заробітної плати, і які виплачуються безпосередньо роботодавцем або з фонду, утвореного з внесків роботодавців; b) допомогу із фонду страхування по безробіттю чи фондів допомоги безробітним або на інші види соціального забезпечення, такі як допомога по старості чи інвалідності, виплачувані на загальних підставах, що дають право на цю допомогу; c) сполучення такої допомоги й виплат.

Інше, інші питання

    Ярослава (18 листопад 2024)

    Як порахувати юридичний стаж ? Працювала секретарем судового засіданні та документознавцем. Чи можна це стаж враховувати? Дякую

     Переглянути відповідь

    Вікторія ( 7 листопад 2024)

    Доброго дня, таке питання родич має группу 2 інвалідності з неврології отримав її в 2018 році, у 2023 році мсек продовжив дію групи до 2026 року. Скажіть будьласка, згідно з новим законом про мобілізацію він повинен заново проходити влк чи ні? Якщо в 2023 мсек продовжив группу до 2026? І скажіть система резерв +зависла і він не встиг оновити дані, що треба робити платити штраф 17000 і оновляти дані чи вже пізно і чи потрібна заново влк якщо мсек продовжив зимою 2023 до 2026

     Переглянути відповідь

    Віктор (24 жовтень 2024)

    Я працюю в історико-культурному заповіднику. З 2015 р. після скорочення частини наукових посад було введено посаду фахівець без зазначення спеціалізації з відповідним добровільно-примусовим переведенням, не змінюючи функціоналу, змісту попередньої роботи, і,в тому ж самому науковому підрозділі. Оскільки в жодному нормативному документі галузі культури подібна спеціалізація не визначена, то наслідком стало не лише формальна дискваліфікація, а й позбавлення всіх соціальних за списком Кабміну (Постанова № 82 від 22.01.2005). Чи існують на даний час механізми усунення створеної дискримінаційної ситуації ? І які існують для працівника загрози в подальшому, наприклад, при призначення пенсії?

     Переглянути відповідь

    Алла (18 вересень 2024)

    Добрий день. Чи правомірно змушувати бути в укритті під час тривоги класного керівника зі своїми учнями та відповідати за них, якщо в цей час у його учнів за розкладом має бути урок, який веде вчитель-предметник? Хто має бути з дітьми класний керівник, чи вчитель, який за цей урок (хоч він і не відбувся через тривогу) отримає гроші/зарплату? Хто несе відповідалтеість за життя дітей під час тривоги в укритті, той читель у якого за розкладом урок, чи класний керівник, якого призначено наказом по школі?

     Переглянути відповідь

    Роман (17 вересень 2024)

    Добрий день. Маю проблему, у підрозділі на посаді "інженер з систем водогону" працює особа яка є засудженою, та позбавлена права обіймати певні посади, та виконувати організаційно-розпорядчі функції, чи відноситься посада "інженер з систем водогону", до таких які пов'язані з організаційно-розпорядчими функціями? Дякую.

     Переглянути відповідь

    Віталія (15 вересень 2024)

    Добрий вечір! Чи існує юридично встановлений порядок на розподіл класного керівництва між вчителями? Склалась така ситуація, що на паралелі набирають лише два перших класи (А, Б) , а вчителів-претендентів троє. Так як зараз вони є класними керівниками 4-х класів (А, Б та В). Як вирішити це питання ? Хто в першу чергу має взяти клас, а хто залишиться без класного керівництва ? Є якийсь закон?

     Переглянути відповідь

    Олександра (10 вересень 2024)

    Добрий день. Підкажіть будь ласка, чи можу я працювати спеціалістом у відділі освіти, якщо я ще працюю на 0.25 ставки(навантаження на рік 197 годин) викладачем у Уманському педагогічному університеті)?

     Переглянути відповідь

    Юлія (18 липень 2024)

    Доброго дня! Маю диплом базову вищу освіту "бакалавр з менеджменту", чи відноситься цей рівень освіти до вищої? Та, чи маю право на тимчасове заміщення начальника відділу?

     Переглянути відповідь

    Євген (15 липень 2024)

    Доброго дня! Чи можна дізнатись у Вас посилання на КВАЛІФІКАЦІЙНИЙ ДОВІДНИК ПОСАД, ВИПУСК 8. М’ясна і молочна промисловість. Адже цікавить які кваліфікаційні вимоги до кандидата на посаду Оброблювач птиці. Дякую

     Переглянути відповідь

    Вікторія (16 червень 2024)

    Чи може директор школи забрати кілька годин у одного вчителя та віддати іншому? Працюю вчителем зарубіжної літератури. Маю навантаження 23 години. На цій посаді я є єдиним і основним вчителем.Чи має право директор школи забрати у мене 5 годин та віддати педагогу- організатору( за посадою) без моєї письмової згоди?

     Переглянути відповідь

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

Часто шукають

↑ Вгору