- Работа в Украине
- →
- Онлайн консультация юриста
- →
- Другое
Другое #5257
Вопрос от виталик (11 Декабрь 2009):
Здраствуйте ! Меня понизили в должности без предупреждения с понижением зарплаты. Хочу уволиться и подать в суд на фирму. Стоит ли этим заниматься? И какие шансы??Ведь согласно закону о труде меня должны были предупредить о понижении минимум за два месяца а получилось так что я пришел с выходного и увидел приказ о понижении якобы за систематическое невыполнение своих обязанностей. И как лучше написать заявление???
Ответ юриста () :
Не стоит увольняться, в суд уже можно сейчас обращаться
До ______________ міськрайонного суду
_________________області
Позивач: Замула Володимир Іванович,
який проживає за адресою: вул. Щедрина, буд. 27, кв. 14,
м. ______________ ______________ обл.,
поштовий індекс _____
Відповідач: Відкрите акціонерне товариство „Зодіак”
вул. К.Маркса, буд. 12, м. ______________
______________ обл., поштовий індекс _____
Ціна позову: 241 гр. 74 коп.
Позовна заява
про визнання переведення незаконним, поновлення на роботі
і стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу
З 17 вересня 1997 року я працював водієм у відкритому акціонерному товаристві „Зодіак” м. ______________.
У зв’язку із змінами в організації виробництва і праці і скороченням штату, на початку березня 2005 року директор товариства Рижов Володимир Михайлович запропонував мені перевестися на іншу роботу. Однак я відмовився.
Не зважаючи на це, 15 березня 2005 року він видав наказ №93 про переведення мене на роботу слюсарем з 18 березня 2005 року.
Вважаю переведення незаконним, оскільки у відповідності з ч. 1 ст. 32 КЗпП України воно допускається тільки за згодою працівника. Однак я її не давав.
У разі незаконного переведення на іншу роботу працівник, згідно з ч. 1, 2 ст. 235 КЗпП України повинен бути поновлений на попередній роботі органом, який розглядає трудовий спір. Одночасно з цим повинно бути вирішене питання про виплату йому середнього заробітку за час вимушеного прогулу або різниці в заробітку за час виконання нижчеоплачуваної роботи, але не більш як за один рік.
На день пред’явлення позову до суду я перебував у вимушеному прогулі 17 днів, з 18 березня 2005 року по 11 квітня 2005 року. За цей час відповідач зобв’язаний виплатити на мою користь заробітну плату в сумі 241 гр. 74 коп. ( 626 гр. / фактична заробітна плата за останні два місяці роботи / : 44 дні / кількість фактично відпрацьованих робочих днів за два останні місяці роботи / = 14 гр. 22 коп. / розмір середньоденної заробітної плати / х 17 днів / кількість днів вимушеного прогулу / ). Свої вимоги у зазначеній частині я збільшу на день розгляду справи в суді.
У разі задоволення мого позову на директора товариства Рижова Володимира Михайловича може бути на підставі ст. 237 КЗпП України покладена матеріальна відповідальність на покриття шкоди, заподіяної товариству у зв’язку з оплатою мені вимушеного прогулу. У зв’язку з цим його необхідно залучити до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог.
У відповідності з п. 1 ч. 1 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України „Про державне мито” робітники і службовці звільняються від сплати судового збору за позовами, що випливають з трудових правовідносин.
Зазначені мною обставини підтверджуються доданими до заяви документами.
На підставі викладеного й у відповідності з ч. 1 ст. 32, ч. 1 ст. 232 ч. 1, 2 ст. 235 КЗпП України, ч. 1, 2 ст. 35, ст. 36, ч. 1 ст. 88, п. 2, 4 ч. 1 ст. 367 ЦПК України
прошу:
1. Визнати незаконним наказ № 93 від 15 березня 2005 року про переведення мене на роботу слюсарем.
2. Поновити мене на роботі водієм у відкрите акціонерне товариство „Зірка” м. ______________.
3. Стягнути з відкритого акціонерного товариства „Зірка” на мою користь заробітну плату за час вимушеного прогулу в сумі 241 гр. 74 коп.
4. Стягнути з відповідача на мою користь судові витрати.
5. Залучити до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог Рижова Володимира Михайловича, який проживає за адресою: вул. Марата, буд. 34, кв. 18, м. ______________ ______________ обл., поштовий індекс _____.
6. Допустити негайне виконання рішення суду в частині поновлення мене на роботі і стягнення заробітної плати, але не більше чим за один місяць.
Додатки:
1. Копія наказу про прийняття на роботу.
2. Копія наказу про переведення.
3. Довідка про середню заробітну плату.
4. Квитанція про оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
5. Копія позовної заяви
„____”___________200__р.
______________Замула В.І.
Другое, другие вопросы
Ярослава (18 Ноябрь 2024)
Як порахувати юридичний стаж ?
Працювала секретарем судового засіданні та документознавцем. Чи можна це стаж враховувати? Дякую
Посмотреть ответ
Вікторія ( 7 Ноябрь 2024)
Доброго дня, таке питання родич має группу 2 інвалідності з неврології отримав її в 2018 році, у 2023 році мсек продовжив дію групи до 2026 року. Скажіть будьласка, згідно з новим законом про мобілізацію він повинен заново проходити влк чи ні? Якщо в 2023 мсек продовжив группу до 2026? І скажіть система резерв +зависла і він не встиг оновити дані, що треба робити платити штраф 17000 і оновляти дані чи вже пізно і чи потрібна заново влк якщо мсек продовжив зимою 2023 до 2026
Посмотреть ответ
Віктор (24 Октябрь 2024)
Я працюю в історико-культурному заповіднику. З 2015 р. після скорочення частини наукових посад було введено посаду фахівець без зазначення спеціалізації з відповідним добровільно-примусовим переведенням, не змінюючи функціоналу, змісту попередньої роботи, і,в тому ж самому науковому підрозділі. Оскільки в жодному нормативному документі галузі культури подібна спеціалізація не визначена, то наслідком стало не лише формальна дискваліфікація, а й позбавлення всіх соціальних за списком Кабміну (Постанова № 82 від 22.01.2005).
Чи існують на даний час механізми усунення створеної дискримінаційної ситуації ? І які існують для працівника загрози в подальшому, наприклад, при призначення пенсії?
Посмотреть ответ
Алла (18 Сентябрь 2024)
Добрий день. Чи правомірно змушувати бути в укритті під час тривоги класного керівника зі своїми учнями та відповідати за них, якщо в цей час у його учнів за розкладом має бути урок, який веде вчитель-предметник? Хто має бути з дітьми класний керівник, чи вчитель, який за цей урок (хоч він і не відбувся через тривогу) отримає гроші/зарплату? Хто несе відповідалтеість за життя дітей під час тривоги в укритті, той читель у якого за розкладом урок, чи класний керівник, якого призначено наказом по школі?
Посмотреть ответ
Роман (17 Сентябрь 2024)
Добрий день.
Маю проблему, у підрозділі на посаді "інженер з систем водогону" працює особа яка є засудженою, та позбавлена права обіймати певні посади, та виконувати організаційно-розпорядчі функції, чи відноситься посада "інженер з систем водогону", до таких які пов'язані з організаційно-розпорядчими функціями?
Дякую.
Посмотреть ответ
Віталія (15 Сентябрь 2024)
Добрий вечір! Чи існує юридично встановлений порядок на розподіл класного керівництва між вчителями? Склалась така ситуація, що на паралелі набирають лише два перших класи (А, Б) , а вчителів-претендентів троє. Так як зараз вони є класними керівниками 4-х класів (А, Б та В). Як вирішити це питання ? Хто в першу чергу має взяти клас, а хто залишиться без класного керівництва ? Є якийсь закон?
Посмотреть ответ
Олександра (10 Сентябрь 2024)
Добрий день. Підкажіть будь ласка, чи можу я працювати спеціалістом у відділі освіти, якщо я ще працюю на 0.25 ставки(навантаження на рік 197 годин) викладачем у Уманському педагогічному університеті)?
Посмотреть ответ
Юлія (18 Июль 2024)
Доброго дня! Маю диплом базову вищу освіту "бакалавр з менеджменту", чи відноситься цей рівень освіти до вищої? Та, чи маю право на тимчасове заміщення начальника відділу?
Посмотреть ответ
Євген (15 Июль 2024)
Доброго дня!
Чи можна дізнатись у Вас посилання на КВАЛІФІКАЦІЙНИЙ ДОВІДНИК ПОСАД, ВИПУСК 8. М’ясна і молочна промисловість. Адже цікавить які кваліфікаційні вимоги до кандидата на посаду Оброблювач птиці.
Дякую
Посмотреть ответ
Вікторія (16 Июнь 2024)
Чи може директор школи забрати кілька годин у одного вчителя та віддати іншому?
Працюю вчителем зарубіжної літератури. Маю навантаження 23 години. На цій посаді я є єдиним і основним вчителем.Чи має право директор школи забрати у мене 5 годин та віддати педагогу- організатору( за посадою) без моєї письмової згоди?
Посмотреть ответ