RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Онлайн консультация юриста
  3. Другое

Другое #6111

Вопрос от Александр ( 6 Январь 2010):
Я так понимаю до конца марта можно ничего не платить, или всё таки стоит, ведь назад вернуть деньги всегда сложнее, чем их отдать? Очень хотелось бы знать ваше мнение. Новости законодательства АПЕЛЛЯЦИОННОЕ ОБЖАЛОВАНИЕ СУДЕБНОГО РЕШЕНИЯ ПО ОТМЕНЕ ПЕНСИОННЫХ ПОБОРОВ По неофициальным данным, КМУ подал заявление на апелляционное обжалование на постановление Окружного административного суда г. Киева от 28.09.2009 г. по делу № 2а-4456/09/2670 (далее — Постановление суда), отменившего славноизвестное постановление КМУ от 14.04.2009 г. № 366* (далее — Постановление № 366). То есть Постановление суда так в законную силу и не вступило. Факт апелляции почему-то поднял вопрос: действует ли сейчас Постановление № 366 для предпринимателей единщиков и фикспатентщиков. Имеется ряд мнений (в том числе среди представителей госорганов), которые считают, что Постановление № 366 работает. Чтобы развеять якобы сгустившиеся тучи и появившиеся кривотолки в данном вопросе, скажем следующее. Даже если подтвердится факт подачи КМУ заявления на апелляционное обжалование или даже самой апелляционной жалобы, то Постановление суда действительно в законную силу не вступит, НО это не меняет сути: действие Постановления № 366 на сегодня приостановлено. Сделано это п. 3 Постановления суда, как мера по обеспечению административного иска* согласно ст. 117 Кодекса административного судопроизводства (далее — КАС). Правда, сделано это не совсем корректно, поскольку для обеспечения иска в соответствии со ст. 117-118 КАС суд должен был вынести отдельное письменное определение. Однако суд этого не сделал и, по сути, нарушил процедуру удовлетворения требований истцов по обеспечению иска — приостановлению действия Постановления № 366. Как отреагирует апелляционный суд на это и отреагирует ли вообще, сегодня можно только догадываться. Из-за этой оплошности суда, вероятно, и появились заявления от Минтруда, что, мол, Постановление № 366 до сих пор действует, поскольку подана апелляция. Мы с этим категорически не согласны (наши аргументы см. на стр. 5–6 № 19 газеты «Консультант частного предпринимателя» за 2009 год). Почему предприниматели-упрощенцы не должны платить пенсионный взнос «за себя» Итак, сегодня, да и раньше, до Постановления суда частный предприниматель-упрощенец может безболезненно не уплачивать пенсионный взнос «за себя» (об этом мы уже писали на стр.3–5 №13 газеты «Консультант частного предпринимателя» за 2009 год). Так как согласно п. 4 постановления КМУ от 21.05.2009 г. № 505 (далее — Постановление № 505): Пенсионный фонд Украины проводит до 5 апреля 2010 года сверки сумм страховых взносов на счетах плательщиков с учетом установленного размера минимального страхового взноса в соответствующем периоде; присылает плательщикам в течение 10 дней после окончания сверки акты о состоянии расчетов по страховым взносам. В случае уплаты определенной в акте сверки суммы недоимки в течение 30 дней после его получения штрафные санкции и пеня за неуплату или несвоевременную уплату страхователями страховых взносов не начисляются. Таким образом, частный предприниматель (плательщик единого или фиксированного налога) может не платить пенсионный взнос «за себя» до тех пор, пока не получит акт сверки. Если предприниматель в течение 30 дней с момента получения акта все-таки уплатит взнос, то штрафных санкций и пеню взимать не должны. И только в случае, если предприниматель проигнорирует требования Пенсионного фонда, возможны проблемы (штрафы и пеня). Оттягивание времени по уплате новых пенсионных поборов полезно тем, что имеются все шансы по окончательному благоприятному исходу судебных разбирательства по признанию недействительным Постановления № 366. Пенсионная битва продолжается! Кроме того, если предприниматели-упрощенцы все-таки заплатят дополнительный пенсионный взнос «за себя», и при этом суд окончательно отменит Постановление № 366, как показывает практика, что-либо вернуть обратно у государства будет довольно сложно. Реклама

Ответ юриста () :

Вернуть деньги уплаченные будет невозможно. У К А З ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ Про зупинення дії окремих постанов Кабінету Міністрів України { Додатково див. Конституційне подання Президента ( n0041100-09 ) від 02.11.2009 } Кабінетом Міністрів України 5 березня 2009 року видано постанову N 236 ( 236-2009-п ) "Про роз'яснення особливостей застосування окремих норм Указу Президента України від 3 липня 1998 р. N 727 для фізичних осіб, які провадять підприємницьку діяльність за межами України, в умовах світової фінансово-економічної кризи", до якої постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2009 року N 454 ( 454-2009-п ) було внесено зміни. Постановою від 5 березня 2009 року N 236 ( 236-2009-п ) визначено порядок сплати податку та внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування фізичними особами - підприємцями, які є громадянами України, провадять підприємницьку діяльність за межами України без залучення до неї найманих працівників та членів сім'ї, в тому числі за договорами цивільно-правового характеру, та в яких дохід за календарний рік не перевищує 500 тис. гривень. Кабінетом Міністрів України 14 квітня 2009 року видано постанову N 366 ( 366-2009-п ) "Про сплату внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування". Названою постановою ( 366-2009-п ) передбачено, що фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні такими суб'єктами підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах, сплачують страхові внески в порядку, визначеному Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" ( 1058-15 ) (абзац перший пункту 1) ( 366-2009-п ). Водночас Кабінет Міністрів України встановив, що сума страхового внеску визначається самостійно фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності як для себе, так і зазначених членів його сім'ї, і з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, що перерахована до Пенсійного фонду України, повинна становити не менш як один мінімальний розмір страхового внеску за кожну особу та не більш як один розмір страхового внеску, обчисленого в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, оподатковуваного доходу (прибутку), загального оподатковуваного доходу, з якої сплачуються страхові внески (абзаци другий і третій пункту 1) ( 366-2009-п ). Пенсійному фонду України доручено надавати роз'яснення щодо застосування цієї постанови (пункт 2) ( 366-2009-п ). Постановою від 21 травня 2009 року N 505 ( 505-2009-п ) "Про порядок сплати та зарахування сум внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сплачених фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування" Кабінет Міністрів України установив порядок сплати та зарахування сум внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сплачених відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2009 року N 366 ( 366-2009-п ) фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок). Визначення актами Кабінету Міністрів України порядку сплати єдиного податку та внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування фізичними особами - підприємцями, які є громадянами України та провадять підприємницьку діяльність за межами України, а також встановлення розмірів страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування для фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування, порядку сплати та зарахування сум таких внесків не відповідає Конституції України ( 254к/96-ВР ), за якою кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом (частина перша статті 67) ( 254к/96-ВР ); система оподаткування, податки і збори встановлюються законом (пункт 1 частини другої статті 92) ( 254к/96-ВР ); основи соціального захисту визначаються виключно законами України (пункт 6 частини першої статті 92) ( 254к/96-ВР ), а відтак, не відповідає й конституційним приписам, за якими єдиним органом законодавчої влади в Україні є парламент - Верховна Рада України, до виключних повноважень якої належить прийняття законів (стаття 75, пункт 3 частини першої статті 85, стаття 91) ( 254к/96-ВР ). Таким чином, Кабінет Міністрів України, видавши названі постанови ( 236-2009-п, 366-2009-п, 454-2009-п, 505-2009-п ), порушив також норми Основного Закону держави ( 254к/96-ВР ), за якими Конституція України ( 254к/96-ВР ) має найвищу юридичну силу; закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України ( 254к/96-ВР ) і повинні відповідати їй (частина друга статті 8) ( 254к/96-ВР ); органи виконавчої влади зобов'язані здійснювати свої повноваження у встановлених Конституцією України ( 254к/96-ВР ) межах та діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією ( 254к/96-ВР ) та законами України (частина друга статті 6 та частина друга статті 19) ( 254к/96-ВР ); Кабінет Міністрів України у своїй діяльності керується, зокрема, Конституцією України ( 254к/96-ВР ) (частина третя статті 113); Кабінет Міністрів України видає постанови і розпорядження в межах своєї компетенції (частина перша статті 117) ( 254к/96-ВР ). Ураховуючи викладене, відповідно до пункту 15 частини першої статті 106 Конституції України ( 254к/96-ВР ) п о с т а н о в л я ю: 1. Зупинити дію: постанови Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 року N 236 ( 236-2009-п ) "Про роз'яснення особливостей застосування окремих норм Указу Президента України від 3 липня 1998 р. N 727 для фізичних осіб, які провадять підприємницьку діяльність за межами України, в умовах світової фінансово-економічної кризи"; постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2009 року N 366 ( 366-2009-п ) "Про сплату внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування"; постанови Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2009 року N 454 ( 454-2009-п ) "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 р. N 236"; постанови Кабінету Міністрів України від 21 травня 2009 року N 505 ( 505-2009-п ) "Про порядок сплати та зарахування сум внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сплачених фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування". 2. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування. Президент України В.ЮЩЕНКО м. Київ, 2 листопада 2009 року N 890/2009

Другое, другие вопросы

    Ярослава (18 Ноябрь 2024)

    Як порахувати юридичний стаж ? Працювала секретарем судового засіданні та документознавцем. Чи можна це стаж враховувати? Дякую

     Посмотреть ответ

    Вікторія ( 7 Ноябрь 2024)

    Доброго дня, таке питання родич має группу 2 інвалідності з неврології отримав її в 2018 році, у 2023 році мсек продовжив дію групи до 2026 року. Скажіть будьласка, згідно з новим законом про мобілізацію він повинен заново проходити влк чи ні? Якщо в 2023 мсек продовжив группу до 2026? І скажіть система резерв +зависла і він не встиг оновити дані, що треба робити платити штраф 17000 і оновляти дані чи вже пізно і чи потрібна заново влк якщо мсек продовжив зимою 2023 до 2026

     Посмотреть ответ

    Віктор (24 Октябрь 2024)

    Я працюю в історико-культурному заповіднику. З 2015 р. після скорочення частини наукових посад було введено посаду фахівець без зазначення спеціалізації з відповідним добровільно-примусовим переведенням, не змінюючи функціоналу, змісту попередньої роботи, і,в тому ж самому науковому підрозділі. Оскільки в жодному нормативному документі галузі культури подібна спеціалізація не визначена, то наслідком стало не лише формальна дискваліфікація, а й позбавлення всіх соціальних за списком Кабміну (Постанова № 82 від 22.01.2005). Чи існують на даний час механізми усунення створеної дискримінаційної ситуації ? І які існують для працівника загрози в подальшому, наприклад, при призначення пенсії?

     Посмотреть ответ

    Алла (18 Сентябрь 2024)

    Добрий день. Чи правомірно змушувати бути в укритті під час тривоги класного керівника зі своїми учнями та відповідати за них, якщо в цей час у його учнів за розкладом має бути урок, який веде вчитель-предметник? Хто має бути з дітьми класний керівник, чи вчитель, який за цей урок (хоч він і не відбувся через тривогу) отримає гроші/зарплату? Хто несе відповідалтеість за життя дітей під час тривоги в укритті, той читель у якого за розкладом урок, чи класний керівник, якого призначено наказом по школі?

     Посмотреть ответ

    Роман (17 Сентябрь 2024)

    Добрий день. Маю проблему, у підрозділі на посаді "інженер з систем водогону" працює особа яка є засудженою, та позбавлена права обіймати певні посади, та виконувати організаційно-розпорядчі функції, чи відноситься посада "інженер з систем водогону", до таких які пов'язані з організаційно-розпорядчими функціями? Дякую.

     Посмотреть ответ

    Віталія (15 Сентябрь 2024)

    Добрий вечір! Чи існує юридично встановлений порядок на розподіл класного керівництва між вчителями? Склалась така ситуація, що на паралелі набирають лише два перших класи (А, Б) , а вчителів-претендентів троє. Так як зараз вони є класними керівниками 4-х класів (А, Б та В). Як вирішити це питання ? Хто в першу чергу має взяти клас, а хто залишиться без класного керівництва ? Є якийсь закон?

     Посмотреть ответ

    Олександра (10 Сентябрь 2024)

    Добрий день. Підкажіть будь ласка, чи можу я працювати спеціалістом у відділі освіти, якщо я ще працюю на 0.25 ставки(навантаження на рік 197 годин) викладачем у Уманському педагогічному університеті)?

     Посмотреть ответ

    Юлія (18 Июль 2024)

    Доброго дня! Маю диплом базову вищу освіту "бакалавр з менеджменту", чи відноситься цей рівень освіти до вищої? Та, чи маю право на тимчасове заміщення начальника відділу?

     Посмотреть ответ

    Євген (15 Июль 2024)

    Доброго дня! Чи можна дізнатись у Вас посилання на КВАЛІФІКАЦІЙНИЙ ДОВІДНИК ПОСАД, ВИПУСК 8. М’ясна і молочна промисловість. Адже цікавить які кваліфікаційні вимоги до кандидата на посаду Оброблювач птиці. Дякую

     Посмотреть ответ

    Вікторія (16 Июнь 2024)

    Чи може директор школи забрати кілька годин у одного вчителя та віддати іншому? Працюю вчителем зарубіжної літератури. Маю навантаження 23 години. На цій посаді я є єдиним і основним вчителем.Чи має право директор школи забрати у мене 5 годин та віддати педагогу- організатору( за посадою) без моєї письмової згоди?

     Посмотреть ответ

Ищете работу?

Ищете персонал?

Часто ищут

↑ Наверх