RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Онлайн консультация юриста
  3. Другое

Другое #933

Вопрос от Анна (25 Август 2009):
Соціальна пільга за навчання. Мій син є приватним підприємцем та навчається у вищому навчальному закладі. За навчання його в вузі проплачую я . Буди ли я мати право на отримання соціальної пільги по прибутковому податку , якщо син є приватним підприємцем.

Ответ юриста () :

Так, маєте право. Якщо фізична особа виявить бажання отримати податковий кредит, вона може подати декларацію. Податковий кредит — це сума витрат, здійснених платником податку — резидентом протягом звітного року, на суму яких дозволяється зменшити суму його загального річного оподатковуваного доходу. Витрати, які дозволено включати до податкового кредиту, чітко визначені Законом України “Про податок з доходів фізичних осіб” від 22.05.2003 року № 889-IV. До них віднесено плату за навчання, суми благодійних внесків, суми страхових внесків за договорами довгострокового страхування життя, вартість державних послуг при усиновленні дітей, частину суми відсотків за іпотечним кредитом. Підстави для нарахування податкового кредиту із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку в річній декларації. До декларації додається додаток “Перелік сум, що включаються до податкового кредиту” та додаток “Розрахунок суми ПДФО, який підлягає поверненню платникові або сплаті до бюджету”. Після розрахунку таких декларацій відбувається повернення частини сплаченого податку. Якщо студент має свій дохід у вигляді заробітної плати, то лише він має право декларувати податковий кредит щодо витрат на своє навчання. Батько дитини має право задекларувати податковий кредит щодо витрат на навчання своєї дитини в навчальному закладі лише в тому разі, якщо у такої дитини немає власного джерела доходів у вигляді заробітної плати. Якщо, скажімо, батько оплачує навчання дитини-студента, при цьому дитина вже самостійно працює, то тоді вона є платником податку і має звертатися для нарахування податкового кредиту самостійно. Якщо ж студент протягом звітного року одержував інші доходи, відмінні від зарплати (наприклад, за виконання робіт за цивільно-правовим договором), то один із членів його сім’ї першого ступеня споріднення має право задекларувати податковий кредит. Виняток із цього правила становлять лише випадки, коли студент влаштовується на роботу після закінчення навчання в цьому ж звітному році, тоді за податковим кредитом можна звернутись одному з членів сім’ї першого ступеня споріднення такого студента. Фізична особа – підприємець не є платником податку з доходів фізичних осіб, одержаних ним від здійснення підприємницької діяльності. Тому податковий кредит до таких доходів не може бути застосовано. Але, якщо підприємець поряд із здійсненням підприємницької діяльності працює за трудовим договором і отримує від працедавця зарплату, то він має право включити до податкового кредиту суму витрат, понесених протягом звітного року в межах розміру річної заробітної плати (зокрема, на навчання як себе, так і членів сім’ї першого ступеня споріднення).

Другое, другие вопросы

    Ярослава (18 Ноябрь 2024)

    Як порахувати юридичний стаж ? Працювала секретарем судового засіданні та документознавцем. Чи можна це стаж враховувати? Дякую

     Посмотреть ответ

    Вікторія ( 7 Ноябрь 2024)

    Доброго дня, таке питання родич має группу 2 інвалідності з неврології отримав її в 2018 році, у 2023 році мсек продовжив дію групи до 2026 року. Скажіть будьласка, згідно з новим законом про мобілізацію він повинен заново проходити влк чи ні? Якщо в 2023 мсек продовжив группу до 2026? І скажіть система резерв +зависла і він не встиг оновити дані, що треба робити платити штраф 17000 і оновляти дані чи вже пізно і чи потрібна заново влк якщо мсек продовжив зимою 2023 до 2026

     Посмотреть ответ

    Віктор (24 Октябрь 2024)

    Я працюю в історико-культурному заповіднику. З 2015 р. після скорочення частини наукових посад було введено посаду фахівець без зазначення спеціалізації з відповідним добровільно-примусовим переведенням, не змінюючи функціоналу, змісту попередньої роботи, і,в тому ж самому науковому підрозділі. Оскільки в жодному нормативному документі галузі культури подібна спеціалізація не визначена, то наслідком стало не лише формальна дискваліфікація, а й позбавлення всіх соціальних за списком Кабміну (Постанова № 82 від 22.01.2005). Чи існують на даний час механізми усунення створеної дискримінаційної ситуації ? І які існують для працівника загрози в подальшому, наприклад, при призначення пенсії?

     Посмотреть ответ

    Алла (18 Сентябрь 2024)

    Добрий день. Чи правомірно змушувати бути в укритті під час тривоги класного керівника зі своїми учнями та відповідати за них, якщо в цей час у його учнів за розкладом має бути урок, який веде вчитель-предметник? Хто має бути з дітьми класний керівник, чи вчитель, який за цей урок (хоч він і не відбувся через тривогу) отримає гроші/зарплату? Хто несе відповідалтеість за життя дітей під час тривоги в укритті, той читель у якого за розкладом урок, чи класний керівник, якого призначено наказом по школі?

     Посмотреть ответ

    Роман (17 Сентябрь 2024)

    Добрий день. Маю проблему, у підрозділі на посаді "інженер з систем водогону" працює особа яка є засудженою, та позбавлена права обіймати певні посади, та виконувати організаційно-розпорядчі функції, чи відноситься посада "інженер з систем водогону", до таких які пов'язані з організаційно-розпорядчими функціями? Дякую.

     Посмотреть ответ

    Віталія (15 Сентябрь 2024)

    Добрий вечір! Чи існує юридично встановлений порядок на розподіл класного керівництва між вчителями? Склалась така ситуація, що на паралелі набирають лише два перших класи (А, Б) , а вчителів-претендентів троє. Так як зараз вони є класними керівниками 4-х класів (А, Б та В). Як вирішити це питання ? Хто в першу чергу має взяти клас, а хто залишиться без класного керівництва ? Є якийсь закон?

     Посмотреть ответ

    Олександра (10 Сентябрь 2024)

    Добрий день. Підкажіть будь ласка, чи можу я працювати спеціалістом у відділі освіти, якщо я ще працюю на 0.25 ставки(навантаження на рік 197 годин) викладачем у Уманському педагогічному університеті)?

     Посмотреть ответ

    Юлія (18 Июль 2024)

    Доброго дня! Маю диплом базову вищу освіту "бакалавр з менеджменту", чи відноситься цей рівень освіти до вищої? Та, чи маю право на тимчасове заміщення начальника відділу?

     Посмотреть ответ

    Євген (15 Июль 2024)

    Доброго дня! Чи можна дізнатись у Вас посилання на КВАЛІФІКАЦІЙНИЙ ДОВІДНИК ПОСАД, ВИПУСК 8. М’ясна і молочна промисловість. Адже цікавить які кваліфікаційні вимоги до кандидата на посаду Оброблювач птиці. Дякую

     Посмотреть ответ

    Вікторія (16 Июнь 2024)

    Чи може директор школи забрати кілька годин у одного вчителя та віддати іншому? Працюю вчителем зарубіжної літератури. Маю навантаження 23 години. На цій посаді я є єдиним і основним вчителем.Чи має право директор школи забрати у мене 5 годин та віддати педагогу- організатору( за посадою) без моєї письмової згоди?

     Посмотреть ответ

Ищете работу?

Ищете персонал?

Часто ищут

↑ Наверх