UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Онлайн консультація юриста
  3. Інше

Інше #933

Питання від Анна (25 серпень 2009):
Соціальна пільга за навчання. Мій син є приватним підприємцем та навчається у вищому навчальному закладі. За навчання його в вузі проплачую я . Буди ли я мати право на отримання соціальної пільги по прибутковому податку , якщо син є приватним підприємцем.

Ответ юриста () :

Так, маєте право. Якщо фізична особа виявить бажання отримати податковий кредит, вона може подати декларацію. Податковий кредит — це сума витрат, здійснених платником податку — резидентом протягом звітного року, на суму яких дозволяється зменшити суму його загального річного оподатковуваного доходу. Витрати, які дозволено включати до податкового кредиту, чітко визначені Законом України “Про податок з доходів фізичних осіб” від 22.05.2003 року № 889-IV. До них віднесено плату за навчання, суми благодійних внесків, суми страхових внесків за договорами довгострокового страхування життя, вартість державних послуг при усиновленні дітей, частину суми відсотків за іпотечним кредитом. Підстави для нарахування податкового кредиту із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку в річній декларації. До декларації додається додаток “Перелік сум, що включаються до податкового кредиту” та додаток “Розрахунок суми ПДФО, який підлягає поверненню платникові або сплаті до бюджету”. Після розрахунку таких декларацій відбувається повернення частини сплаченого податку. Якщо студент має свій дохід у вигляді заробітної плати, то лише він має право декларувати податковий кредит щодо витрат на своє навчання. Батько дитини має право задекларувати податковий кредит щодо витрат на навчання своєї дитини в навчальному закладі лише в тому разі, якщо у такої дитини немає власного джерела доходів у вигляді заробітної плати. Якщо, скажімо, батько оплачує навчання дитини-студента, при цьому дитина вже самостійно працює, то тоді вона є платником податку і має звертатися для нарахування податкового кредиту самостійно. Якщо ж студент протягом звітного року одержував інші доходи, відмінні від зарплати (наприклад, за виконання робіт за цивільно-правовим договором), то один із членів його сім’ї першого ступеня споріднення має право задекларувати податковий кредит. Виняток із цього правила становлять лише випадки, коли студент влаштовується на роботу після закінчення навчання в цьому ж звітному році, тоді за податковим кредитом можна звернутись одному з членів сім’ї першого ступеня споріднення такого студента. Фізична особа – підприємець не є платником податку з доходів фізичних осіб, одержаних ним від здійснення підприємницької діяльності. Тому податковий кредит до таких доходів не може бути застосовано. Але, якщо підприємець поряд із здійсненням підприємницької діяльності працює за трудовим договором і отримує від працедавця зарплату, то він має право включити до податкового кредиту суму витрат, понесених протягом звітного року в межах розміру річної заробітної плати (зокрема, на навчання як себе, так і членів сім’ї першого ступеня споріднення).

Інше, інші питання

    Анна (24 квітень 2024)

    Доброго дня. Цікавить таке питання,чи має право на відстрочку чоловік у якого на утриманні троє дітей: перша дитина від попереднього шлюбу (сплачує аліменти),друга дитина від неофіційного першого шлюбу дружини (але дитина записана на батька,участі не приймає) і третя дитина спільна від теперішнього шлюбу

     Переглянути відповідь

    Марина (31 березень 2024)

    Добрый день. Мне осталось 12 месяцев до выхода на пенсию. Хочу поменять работу, при этом стать на учёт в центр занятости. Не отразится ли в будущем это на размер пенсии?

     Переглянути відповідь

    Світлана (26 березень 2024)

    Д.день! Норма робочого часу вчителя-дефектолога 18 годин на тиждень . Просимо вас надати нормативну-правову базу відпрацювання робочого часу вчителя-дефектолога, який працює в Медичній установі.

     Переглянути відповідь

    Наталія (25 березень 2024)

    Доброго дня. Державний заклад перебуває на стадії реорганізації шляхом приєднання до нової установи. Уже необхідно попереджати працівників про зміну умов праці та готувати штатний розпис для новоствореної установи. Підскажіть будьласка штатний розпис новоствореної установи повинен складатись лише з вакансій і через два місяці туди переводити людей чи зразу можна формувати штити з окладами персоналу, адже люди мають персональні надбавки і доплати, які значно впливають на фонд оплати праці затверджений штитним розписом? Дякую.

     Переглянути відповідь

    Ольга (15 березень 2024)

    Цікавить відповідь на таке питання. У грудні 2020 року отримала диплом магістра. У 2024 році атестуюся як вчитель початкових класів, але не маю курсів з підвищення кваліфікації за 2021 рік(за 2022 і 2023 роки маю 295 годин). Чи можу у такому випадку бути проатестована на II категорію?

     Переглянути відповідь

    Світлана (13 березень 2024)

    Доброго дня. На нашому підприємсві цех "А" з'єднують із цехом "Б" і утворюють цех із назвою "В". Посади фасувальник-пакувальник цеху "А" змінюються на посади фасувальник-пакувальник цеху "В". Як оформляти правильно: а) наказом про переведення на посаду в інший цех за згодою працівника (ч.1ст.32 КЗП) чи наказом про зміну назви цеху (без згоди працівника) (ч.2 ст.32 КЗП)?

     Переглянути відповідь

    Наталія (21 лютий 2024)

    Доброго дня! Чи може медична сестра ліцею суміщати виконання обов'язків вихователя по підвозу дітей? Та чи можна її тарифікувати як педагогічного працівника? Дякую.

     Переглянути відповідь

    Наталія (12 лютий 2024)

    Добрий день. Чи має право підприємство самостійно присвоїти ( раніше не було взагалі) робітникам розряди? При присвоєнні розрядів керуємось ДКХП. Якщо в ДКХП професія не розподіляється на розряди, як бути?

     Переглянути відповідь

    Наталія (12 лютий 2024)

    Добрий день. Плануємо присвоїти розряди робітникам підприємства. Чи маємо ми право самостійно присовїти розряди робітникам ? ( за погодженням з представником трудового колектива) розробити Положення про присвоєння розрядів , внести відповідні дані в колективний договір. створити комісію, взяти за основу при присвоєнні розрядів ДКХП . Якщо в ДКХП професія не розподіляється за розрядами . як бути?

     Переглянути відповідь

    Світлана ( 7 лютий 2024)

    Доброго дня Підкажіть, будь ласка, чи має право керівник державного підприємства ввести працівників в мінус по годинам( норма годин за квартал не буде відпрацьована) і заставити працівників писати заяви на свій рахунок. Дякую

     Переглянути відповідь

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

Часто шукають

↑ Вгору