UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту.
  1. Робота в Україні
  2. Вакансії
  3. Вакансії в Києві
  4. Робота JavaScript Angular Developer в Києві
  5. JavaScript Angular Developer
Дана вакансія вже неактуальна.
Вона була збережена на сайті і поміщена в архів вакансій в ознайомлювальних цілях
Знайти схожі вакансії

JavaScript Angular Developer

Заблокована
 22 грудня 2016  Київ
Рубрики:IT, WEB фахівці

Побажання до співробітника

Освіта:повна вища
Досвід роботи:від двох років
Графік роботи:повний робочий день

Опис вакансії

Cloud Marketing Platform

We are looking for software engineer with strong technical background and analytical thinking to participate in development of Cloud Marketing Platform.

Must have

Deep understanding of OOA/OOD principles;

2+ years of full-time experience with JavaScript (HTML 5, CSS, JQuery);

Full professional proficiency in AngularJS;

Quality code development skills following coding standards and best practices;

High level of self-organization, creativity, ethics and personal qualities;

Good English language skills.

Good to have

Experience working with distributed English speaking team.

Responsibilities

Working across the full development lifecycle.

We offer

Great team spirit;

Modern technologies and management methods;

Career opportunity;

Flexible working schedule, vacations, paid sick leaves;

Parties every second Friday;

Great office location near subway Maidan Nezalezhnosti.

Причина скарги *

Опишіть коротко суть скарги *

Шукаєте роботу?

  VIP вакансії

Часто шукають

↑ Вгору