UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту.
  1. Робота в Україні
  2. Вакансії
  3. Вакансії в Києві
  4. Робота Middle/Senior Node.js Developer в Києві
  5. Middle/Senior Node.js Developer
Дана вакансія вже неактуальна.
Вона була збережена на сайті і поміщена в архів вакансій в ознайомлювальних цілях
Знайти схожі вакансії

Middle/Senior Node.js Developer

Заблокована
 25 січня 2017  Київ

Побажання до співробітника

Освіта:середня
Досвід роботи:від року
Графік роботи:повний робочий день

Опис вакансії

“Market-leading enterprise Data Quality Assurance Platform We are looking for software engineers with strong technical background and analytical thinking to participate in development of a high-load enterprise data assurance platform. Must have Deep understanding of OOP/OOD principles; 2 years + of Node.js development experience; Mastery in JavaScript; DB knowledge: MySQL (5.7 is a plus); Knowledge of Agile/Scrum methodologies; High level of self-organization, creativity, ethics and personal qualities; Good English language skills. Good to have Experience working with distributed English speaking team; Strong knowledge of Typescript; Experience with AWS, AWS Lambda. Responsibilities Working across the full development lifecycle. We offer Great team spirit; Modern technologies and management methods; Good career opportunities; Flexible working schedule, vacations, paid sick leaves; Parties every second Friday; Great office location near subway Maidan Nezalezhnosti. http://ncube.co.uk/

Причина скарги *

Опишіть коротко суть скарги *

Шукаєте роботу?

  Гарячі вакансії

Часто шукають

↑ Вгору