від лат. acceleratіo - прискорення, англ. acceleratіon - прискорення
А. Принцип, застосовуваний при державному регулюванні ринкової економіки. А. відбиває відносини до приросту продукції (доходу , попиту) тільки тих інвестицій, що утворилися в результаті збільшення рівня споживчих витрат. Принцип А. базується на тім , що збільшення або зменшення споживчих витрат викликає зміни в нагромадженні капіталу. Збільшення споживчого попиту на продукцію може вплинути на зростання виробництва. Зниження споживчих витрат приводить до зменшення прибутку , що викликає зниження інвестицій. У макроекономічних моделях Акселератор з'єднується з мультиплікатором (множником).
Б. Рівняння, що встановлює залежність ендогенної перемінної від приросту (швидкості зміни) екзогенної перемінної . Застосовується в макроекономічних моделях для відображення залежності капітальних вкладень від зміни кінцевого продукту. Запропоновано Дж.М.Кейнсом.
В. Дострокове завершення підприємницької угоди .
Г. Спеціальний пункт у кредитному договорі про дострокове настання терміну погашення невиплаченої суми при обговорених обставинах, наприклад, порушенні графіка виплати відсотків.