RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Соискателю
  4. Знай свои права
  5. Офіс зруйновано, документи втрачені – що робити?

Офіс зруйновано, документи втрачені – що робити?

11.04.2022 462
Офіс зруйновано, документи втрачені – що робити?

Офіс зруйновано, документи втрачені – що робити?

11.04.2022     462

На жаль, і така ситуація може трапитися. Офіс розташовувався в районі міста, куди влучив снаряд, і тепер його не існує, як і будинку, який снаряд окупантів теж зруйнував. Що робити в такій ситуації, коли первинні документи втрачені? Давайте з’ясуємо.

Спеціалісти податкової служби пояснюють, що в таких ситуаціях, коли первинні документи втрачені, платник податків має п’ять днів, щоб у письмовому вигляді повідомити орган контролю за місцем обліку в порядку, що встановив Податковий кодекс України для подання податкової звітності.

Отже, згідно чинного законодавства, власник бізнесу, офіс якого зруйновано, подає документ, у якому підтверджується настання події, яка призвела до втрати документів. Але що робити у випадку, якщо підприємець все так і зробив, але спеціалісти податкової не змогли провести податкову перевірку, бо певні документи втрачені? В такій ситуації строки проведення податкової перевірки можуть переноситися до дати відновлення втрачених документів, але не більше, ніж на сто двадцять днів (але окрім перевірок, визначених статтею 200 Податкового кодексу України). Детальніше про межі строків – в пункті 44.5 Податкового кодексу. Також на період, поки триває воєнний стан (іншими словами, тимчасово), призупинено перебіг строків, які визначає податкове та інше законодавство – як для платників податків, так і для органів контролю.

Розглянемо ще одну ситуацію.

На підприємстві встановили факт крадіжки чи псування майна. Що робити керівнику підприємства, чи проводити інвентаризацію активів, які перебувають на балансі суб’єкта господарювання? Так, проводити – згідно пункту 7, розділу І Положення про інвентаризацію №879 (назву для зручності подаємо дещо скороченою).

Якщо підприємство перебуває на тимчасово окупованій території, проведення обов’язкової інвентаризації можливе тільки тоді, коли буде здійснено безперешкодний доступ уповноважених осіб до активів підприємства, без загрози їхній персональній безпеці. Якщо ці умови дотримані, особи, які здійснюють перевірку, згідно пункту 8 Положення про інвентаризацію №879 отримують доступ до активів та фінансових документів підприємства.

Нагадуємо нашим читачам, що портал з працевлаштування та пошуку роботи Jobs.ua продовжує працювати для вас у воєнний час, публікувати статті на актуальні теми та тримати постійний зв’язок між роботодавцями та їхніми потенційними працівниками. Кожен з нас повинен працювати в міру своїх сил, намагатися виконувати покладені на нас робочі обов’язки якісно і відповідально, щоб зробити свій внесок в нашу загальну перемогу, погоджуєтесь? Але якщо вам важко це робити – тобто працювати, бо немає ресурсів чи не дає спокою «провина вцілілого», ознайомтеся з нашою добіркою статей на ці важливі теми, які зараз хвилюють багатьох українців:

Як підтримати корпоративний дух під час війни,

Бійцям «офісного фронту»: як не втрачати продуктивність,

Як вірити в краще та зберегти сили під час війни,

Поради, як заспокоїти себе під час війни.

Читайте также

  • Магістратура за кордоном: де навчатися українцям? 7 Февраль, 2025

    Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.

  • Адаптуємось на новій роботі: найдієвіші поради 5 Февраль, 2025

    А ви знали, що адаптацію персоналу поділяють на первинну і вторинну? Якщо ні, в цій статті з’ясовуємо відмінності між ними. А також розказуємо найдієвіші поради, як швидко адаптуватися на новій роботі.

  • Як успішно запустити YouTube-канал в 2025 році? 3 Февраль, 2025

    YouTube пропонує безліч можливостей для зростання і заробітку. Але тільки якщо знати, що робити. Нещодавно ми писали, як зацікавити дитину фрилансом, а сьогодні повідаємо корисні поради, як успішно запустити власний YouTube-канал в 2025 році.

  • Найпоширеніші дискримінаційні питання на співбесідах: як діяти, якщо запитують не про роботу29 Январь, 2025

    Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.

  • Як зацікавити дитину фрилансом?27 Январь, 2025

    Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті. 


↑ Наверх