На жаль, і така ситуація може трапитися. Офіс розташовувався в районі міста, куди влучив снаряд, і тепер його не існує, як і будинку, який снаряд окупантів теж зруйнував. Що робити в такій ситуації, коли первинні документи втрачені? Давайте з’ясуємо.
Спеціалісти податкової служби пояснюють, що в таких ситуаціях, коли первинні документи втрачені, платник податків має п’ять днів, щоб у письмовому вигляді повідомити орган контролю за місцем обліку в порядку, що встановив Податковий кодекс України для подання податкової звітності.
Отже, згідно чинного законодавства, власник бізнесу, офіс якого зруйновано, подає документ, у якому підтверджується настання події, яка призвела до втрати документів. Але що робити у випадку, якщо підприємець все так і зробив, але спеціалісти податкової не змогли провести податкову перевірку, бо певні документи втрачені? В такій ситуації строки проведення податкової перевірки можуть переноситися до дати відновлення втрачених документів, але не більше, ніж на сто двадцять днів (але окрім перевірок, визначених статтею 200 Податкового кодексу України). Детальніше про межі строків – в пункті 44.5 Податкового кодексу. Також на період, поки триває воєнний стан (іншими словами, тимчасово), призупинено перебіг строків, які визначає податкове та інше законодавство – як для платників податків, так і для органів контролю.
Розглянемо ще одну ситуацію.
На підприємстві встановили факт крадіжки чи псування майна. Що робити керівнику підприємства, чи проводити інвентаризацію активів, які перебувають на балансі суб’єкта господарювання? Так, проводити – згідно пункту 7, розділу І Положення про інвентаризацію №879 (назву для зручності подаємо дещо скороченою).
Якщо підприємство перебуває на тимчасово окупованій території, проведення обов’язкової інвентаризації можливе тільки тоді, коли буде здійснено безперешкодний доступ уповноважених осіб до активів підприємства, без загрози їхній персональній безпеці. Якщо ці умови дотримані, особи, які здійснюють перевірку, згідно пункту 8 Положення про інвентаризацію №879 отримують доступ до активів та фінансових документів підприємства.
Нагадуємо нашим читачам, що портал з працевлаштування та пошуку роботи Jobs.ua продовжує працювати для вас у воєнний час, публікувати статті на актуальні теми та тримати постійний зв’язок між роботодавцями та їхніми потенційними працівниками. Кожен з нас повинен працювати в міру своїх сил, намагатися виконувати покладені на нас робочі обов’язки якісно і відповідально, щоб зробити свій внесок в нашу загальну перемогу, погоджуєтесь? Але якщо вам важко це робити – тобто працювати, бо немає ресурсів чи не дає спокою «провина вцілілого», ознайомтеся з нашою добіркою статей на ці важливі теми, які зараз хвилюють багатьох українців:
Як підтримати корпоративний дух під час війни,
Бійцям «офісного фронту»: як не втрачати продуктивність,
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».