Чи можна знайти якесь раціональне зерно у численних відмовах? Як не допустити емоційного вигорання навіть після сотні відмов, натомість використати кризу в професійній сфері з вигодою для себе? Читайте в статті.
Що станеться, якщо ви спробуєте поглянути на пошук роботи як на гру? У кожній грі є свої ролі і правила. А також програш чи виграш. І якщо в якості виграшу ви отримаєте лише пропозицію від роботодавця, то чи можна це вважати ідеальним виграшем? А якщо перспективніший виграш – це весь той набір нового досвіду, поки ви перебуваєте в пошуках роботи: більш детальне знайомство з ринком праці, з правилами поводження на співбесіді, знайомство зі своїми страхами і упередженнями, з написанням резюме. А відмова навіть від декількох компаній – це лиш декілька програних партій. І вони зовсім не означають, що вас могли негативно оцінити.
Ось вам приклад. Уявіть таку ситуацію: у вас непогане резюме, ви встигли попрацювати в багатьох компаніях, і в гіпотетичного роботодавця, здавалося б, немає причин вам відмовити. І все ж вона знаходиться, а ви губитеся в здогадах – чому, ну чому вам відмовили? А якщо вам невідомі всі нюанси, які стосуються цієї посади – ви врахували це? Роботодавець завжди знає про вакансію більше, ніж кандидат. Можливо, конкретно на цю посаду він хоче бачити посидючу людину, а з вашого резюме випливає, що ви довго на одному місці не можете працювати. І ваш досвід може бути на сто відсотків релевантний цій посаді, але роботодавець порахує, що ви не підходите йому, бо через пів року чи рік він не хоче шукати нового працівника. І це в жодному разі не робить вас поганим кандидатом. Просто саме ця компанія вам не підходить, от і все.
Коли ви всоте почули «Дякуємо, ми з вами зв’яжемося», глибоко вдихніть і видихніть, і тричі подумайте перш ніж сказати щось дошкульне. Дотримуйтеся правил трьох «НЕ»: НЕ хаміть, НЕ нав’язуйтеся і НЕ пишіть в соціальних мережах дошкульні дописи чи коментарі про цю компанію. Недобре враження ви про себе залишите, а в майбутньому – хтозна! – можливо, ви ще перетнетеся з цією компанією чи її працівниками. Одним словом, тримайте себе в руках, ввічливо подякуйте і скористайтеся порадою з наступного пункту.
Відмова, тобто негативна відповідь – це теж відповідь. В такому разі ввічливо поцікавтеся в рекрутерів, чому вам відмовили. Можливо, резюме десь «просідає», можливо, відшукався кандидат, який їм більше підходить, ніж ви (знову ж таки, це не означає, що ви погані чи з вами щось не так).
Отримавши пояснення від рекрутера, чому вас не взяли на роботу, ви зможете попрацювати над собою, підтягнути певні навички і вміння. Поцікавтеся також в рекрутера, чи в майбутньому вас можуть взяти на цю посаду, якщо ви «прокачаєте» свої професійні якості.
Навіть після сотні відмов не втрачайте надії. Натомість використайте кризову ситуацію продуктивно. Залишайтеся на хвилі актуальності, щоб не розгубити навички, якщо пошук роботи затягнувся: почитайте нові книги по вашій професії, не уривайте спілкування з колегами, вивчіть ще щось нове. Запишіться на курси чи стажування, щоб тримати себе «в формі». Словом, тримайте руку на пульсі.
Що ж, це дійсно правда – можна опустити руки після сотні резюме без відповіді. І це не дивно, адже емоційні та фізичні ресурси мають свою межу. Може навіть з’явитися синдром самозванця, а самооцінка впаде до критичної позначки.
В такій кризовій ситуації існує великий ризик емоційного вигорання, адже людина відчуває, що дісталася своєрідного «плато», де нічого не відбувається. Вірніше, відбувається не те, на що ви сподівалися. Ви затрачаєте багато енергії і зусиль, але результат – нульовий, і зворотній зв’язок від роботодавців відсутній. Такий стан речей призводить до стресу, а постійний стрес ризикує перерости в психічне виснаження та емоційне вигорання.
Що робити, якщо відчуваєте, що ви «на межі»?
Дуже важливо підтримувати себе в цей час. Складіть режим дня, запровадьте обов’язкові ранкові ритуали, щоб у вашому житті з’явилася певна стабільність і опора. Дотримуйтеся розпорядку дня, щоб ваша психіка почувалася в безпеці. А як у вас із фізичними навантаженнями? Навіть якщо відсутні фінанси на відвідування тренажерного залу, регулярні прогулянки на свіжому повітрі та пробіжки – теж гарний різновид фізичної активності. Спробуйте зайняти себе в домашніх умовах нескладною програмою тренувань, ось посилання на одну з таких програм: Як можна змінити себе за 100 днів. І тіло енергією зарядите, і покращите свій психоемоційний стан, що й дозволить не опускати руки навіть після сотні резюме без відповіді.
А щоб краще розпочинати кожен новий день, зазирніть сюди: Продуктивний ранок, або наповнюємо себе бадьорістю.
Що ще робити, щоб не допустити емоційного вигорання? Дякуйте за кожен прожитий день (в певному сенсі кожен наш день – унікальний, адже він більше не повториться), наповнюйте дозвілля тими речами, які роблять вас живими: спілкування з друзями і рідними, приготування смачних страв, перегляд улюблених серіалів та фільмів. І музика. Багато музики, якщо відчуваєте в цьому потребу. Музика не лише повинна викрешувати вогонь з мужньої душі (привіт Бетховену!), а й допомагати пережити кризові ситуації.
Отже, все, що приносить вам радість і задоволення – зробіть це обов’язковим завданням на кожен день.
Якщо так трапилося, що ви просто написали резюме на автоматі та розіслали його на різні вакансії в різних компаніях, мусимо вас розчарувати: це дещо хибна тактика. Вище ми вже розібралися з однією ситуацією, коли невтомне бажання пошукача періодично змінювати місця роботи може зіграти проти нього самого.
Тому перечитайте резюме – можливо, ви розповіли про себе і свої досягнення на попередніх посадах дещо розмито, а роботодавці люблять конкретику і чіткі формулювання – з цифрами і по суті. Якщо відчуваєте, що потрібно переписати резюме – обов’язково зробіть це, скориставшись порадами, викладеними в статті Ознаки успішного резюме – що потрібно і що не потрібно писати.
Прислухайтеся до порад, наведених в статтях нижче, які допоможуть вам не опустити руки після сотні резюме без відповіді:
Що робити, якщо довго шукаєте роботу,
Чому роботодавець ігнорує ваше резюме,
Чи надсилати резюме, якщо у компанії немає вакансій.
Сподіваємося, що інформація, викладена в матеріалах нашого сайту, стане вам у нагоді і дозволить скоригувати ваші подальші дії. Щасти вам!
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?
Дорогі партнери, колеги, друзі!
Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!
Шановні клієнти!
Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.
Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.