Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
      1. Работа в Украине
      2. Онлайн консультация юриста
      3. Длительность рабочего времени

      Длительность рабочего времени #108782

      Вопрос от Виктория (12 Ноябрь 2018):
      Добрый день работаем в комунальном хозяйстве .смена работников которые работают на беспрерывном производстве где нельзя отлучатся с места длится 12 часов (фактически),но нам насчитывают за 11 часов мотивируя тем что это перерыв 1 час.мы задали вопрос можем ли мы покинуть свое место на этот час ? нам сказали что нет так нельзя отлучатся .получается что за год мы бесплатно работаем один месяц.Законно ли это

      Ответ юриста (12 Ноябрь 2018) :

      Добрый день! Конституция Украины (ст. 45) и Кодекс законов о труде Украины в числе основных трудовых прав работников предусматривают право на отдых. Такое право обеспечивается, с одной стороны, законодательным ограничением продолжительности рабочего времени, с другой, - четкой регламентацией видов времени отдыха и порядка их предоставления. Законодательство о труде различает такие виды времени отдыха: перерывы в течение рабочего дня; ежедневные перерывы в работе; еженедельные выходные дни; праздничные дни; ежегодные отпуска. Каждый работающий человек имеет право на отдых. Одним из видов отдыха, гарантируемых трудовым законодательством, является обеденный перерыв. Какой продолжительности должен быть такой перерыв и какие дополнительные виды перерывов предоставляются работникам, читайте далее. В соответствии со ст. 66 КЗоТ работникам предоставляется перерыв для отдыха и питания продолжительностью не более двух часов. Такой перерыв должен предоставляться, как правило, через четыре часа после начала работы. Время начала и окончания обеденного перерыва устанавливается правилами внутреннего трудового распорядка. Минимальная продолжительность обеденного перерыва законодательством не предусмотрена. Обеденный перерыв не засчитывается в рабочее время и не оплачивается, поэтому работники могут использовать ее по своему усмотрению (перекусить, отдохнуть, отвлечься от работы и т.д.). Кроме того, на это время они могут отлучаться с места работы. На работах, где по условиям производства обеденный перерыв установить невозможно, работнику должна быть предоставлена возможность приема пищи в течение рабочего времени. Перечень таких работ, порядок и место приема пищи устанавливаются работодателем по согласованию с выборным органом первичной профсоюзной организации (профсоюзным представителем) предприятия, учреждения, организации. Оплата труда работников в таком случае проводится за все фактически отработанное время согласно графику работы. Тогда время приема пищи работником включается в его рабочее время, табелируется и подлежит оплате. При этом работник не имеет права покидать свое рабочее место и территорию предприятия.

      Длительность рабочего времени, другие вопросы

        Катя ( 7 Июнь 2021)

        Доброго дня! Я працюю в державній установі, на посаді інженера маю встановлений оклад, керівник вимагає облік робочого часу погодинно тільки в мене з усього колективу чи це законно? і чи може він мене перевести на пів ставки? Дякую

         Посмотреть ответ

        Римма (16 Март 2021)

        Добрий день! Скажіть, будь-ласка, я працюю завідуючою бібліотекою в спеціальній школі, чи маю я право на скорочену робочу неділю (36 год)?

         Посмотреть ответ

        Альона ( 4 Март 2021)

        Працювала по ЦПХ договір укладено з 1 липня по 31 грудня. З 28 жовтня пішла в дискретну відпустку від роботодавця. Чи можу я стати на біржу після закінчення договору знаходячись в дикреті?

         Посмотреть ответ

        Руслана ( 1 Февраль 2021)

        Доброго вечора. Скажіть, будь ласка, яке педагогічне навантаження в школі може мати головний спеціаліст відділу освіти отг і як мають бути оформлені такі трудові відносини?

         Посмотреть ответ

        Оксана (30 Декабрь 2020)

        Хотіла влаштуватись на роботу товарознавцем в АТБ магазин. Мені відповіли, що я можу у них працювати тільки на 0,3 ставки, тому що я є інвалідом 2-ї групи (руки-ноги цілі, потрібно тільки вчасно їсти - цукровий діабет). Чи є це правомірним?

         Посмотреть ответ

        Вікторія (23 Декабрь 2020)

        Доброго дня! Бюджетна організація, графік роботи з 8 до 17 год, обід з 13 до 14 год, згідно штатного розпису сторож - 1 штатна одиниця. Який графік встановити і як оплачувати працю згідно законодавства?

         Посмотреть ответ

        Наталия (19 Август 2020)

        Доброго дня! Чи можна працювати на 0,75 ставки соціального педагога і 0,5 ставки практичного психолога в одному закладі освіти. Працівник має спеціальність "Соціальний педагог".

         Посмотреть ответ

        Вікторія (27 Апрель 2020)

        Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, чи можна водію встановити режим роботи, відмінний від визначеного на підприємстві? Підриємтсво працює з 8.30 до 17.00, перерва з 12.30 до 13.00. Але існує необхідність вранці привозити працівників на роботу. Тож, чи можна водію встановити режим роботи з 7.30 до 17.30 з перервою на обід з 11.30 до 13.30? Як це оформити?

         Посмотреть ответ

        Катя (24 Декабрь 2019)

        добрий день! я працюю на підприємстві за графіком скороченого робочого тижня 38 год (як одинока матір згідно колдоговору). передсвяткові дні мені не скорочують на 1 годину. проте згідно ст 53 КЗпП Напередодні святкових і неробочих днів (стаття 73) тривалість роботи працівників, крім працівників, зазначених у статті 51 цього Кодексу, скорочується на одну годину як при п'ятиденному, так і при шестиденному робочому тижні. в ст. 51 не вказані одинокі матері, а лише наступне Скорочена тривалість робочого часу може встановлюватись за рахунок власних коштів на підприємствах і в організаціях для жінок, які мають дітей віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю. крім того згідно Міністерство соціальної політики України Лист від 22.12.2017 р. № 2960/0/107-17/284 Неповний робочий час: робота у передсвятковий день Згідно зі статтею 53 КЗпП напередодні святкових і неробочих днів (ст.73) тривалість роботи працівників, крім працівників, зазначених у статті 51 цього Кодексу, скорочується на одну годину як при п’ятиденному, так і при шестиденному робочому тижні. При цьому оплата праці провадиться в розмірі повної тарифної ставки, повного окладу. Однак режим роботи на умовах неповного робочого часу передбачає оплату праці пропорційно до відпрацьованого часу чи залежно від виробітку (ст.56 КЗпП). Тобто такій категорії працівників оплату здійснюють за фактично відпрацьований час. Тому зменшення кількості відпрацьованих годин напередодні святкових і неробочих днів для них в такому випадку неминуче потягне за собою зменшення розміру оплати праці. Тому, на нашу думку, скорочення роботи перед святами передбачено тільки для працівників з установленою законодавством нормою тривалості робочого часу 40 годин на тиждень. У той же час у випадку якщо працівник працює на умовах неповного робочого тижня і в передсвятковий день тривалість його робочого часу складає 8 годин, на нашу думку, цього дня доцільно все ж скоротити тривалість роботи на одну годину. дуже прошу допоможіть розібратись, маю я право на передсвяткові дні, скорочені на 1 годину?

         Посмотреть ответ

        Світлана (27 Ноябрь 2019)

        Доброго дня. Працюю в дитячому садку практичним психологом на 0,5 ставки. Скажіть, будь ласка, чи можу за сумісництвом працювати у своєму садочку ще й кастелянкою на 0,5 ставки?

         Посмотреть ответ

      Ищете работу?

      Ищете персонал?

      Другие документы

      Часто ищут

      ↑ Наверх