UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Онлайн консультація юриста
  3. Тривалість робочого часу

Тривалість робочого часу #108782

Питання від Виктория (12 листопад 2018):
Добрый день работаем в комунальном хозяйстве .смена работников которые работают на беспрерывном производстве где нельзя отлучатся с места длится 12 часов (фактически),но нам насчитывают за 11 часов мотивируя тем что это перерыв 1 час.мы задали вопрос можем ли мы покинуть свое место на этот час ? нам сказали что нет так нельзя отлучатся .получается что за год мы бесплатно работаем один месяц.Законно ли это

Ответ юриста (12 листопад 2018) :

Добрый день! Конституция Украины (ст. 45) и Кодекс законов о труде Украины в числе основных трудовых прав работников предусматривают право на отдых. Такое право обеспечивается, с одной стороны, законодательным ограничением продолжительности рабочего времени, с другой, - четкой регламентацией видов времени отдыха и порядка их предоставления. Законодательство о труде различает такие виды времени отдыха: перерывы в течение рабочего дня; ежедневные перерывы в работе; еженедельные выходные дни; праздничные дни; ежегодные отпуска. Каждый работающий человек имеет право на отдых. Одним из видов отдыха, гарантируемых трудовым законодательством, является обеденный перерыв. Какой продолжительности должен быть такой перерыв и какие дополнительные виды перерывов предоставляются работникам, читайте далее. В соответствии со ст. 66 КЗоТ работникам предоставляется перерыв для отдыха и питания продолжительностью не более двух часов. Такой перерыв должен предоставляться, как правило, через четыре часа после начала работы. Время начала и окончания обеденного перерыва устанавливается правилами внутреннего трудового распорядка. Минимальная продолжительность обеденного перерыва законодательством не предусмотрена. Обеденный перерыв не засчитывается в рабочее время и не оплачивается, поэтому работники могут использовать ее по своему усмотрению (перекусить, отдохнуть, отвлечься от работы и т.д.). Кроме того, на это время они могут отлучаться с места работы. На работах, где по условиям производства обеденный перерыв установить невозможно, работнику должна быть предоставлена возможность приема пищи в течение рабочего времени. Перечень таких работ, порядок и место приема пищи устанавливаются работодателем по согласованию с выборным органом первичной профсоюзной организации (профсоюзным представителем) предприятия, учреждения, организации. Оплата труда работников в таком случае проводится за все фактически отработанное время согласно графику работы. Тогда время приема пищи работником включается в его рабочее время, табелируется и подлежит оплате. При этом работник не имеет права покидать свое рабочее место и территорию предприятия.

Тривалість робочого часу, інші питання

    Олена (31 січень 2024)

    Доброго дня! На ПП працює директор, бухгалтер і менеджер, з/п відрізняються дуже несуттєво. Чи можна директора перевести на 0,5 ставки, якщо він фактично не працює повний день (директор пенсійного віку), при цьому бухгалтера і менеджера залишити надалі на повній ставці? Чи коректно, що з/п директора буде нижча? Чим регулюється дане питання?

     Переглянути відповідь

    Сергій (19 січень 2024)

    Чи можна працювати за основним місцем роботи на 0,75 ставки, а за сумісництвом також на 0,75 ставки. Чи може бути суміщення працівнику, який працює за сумісництвом?

     Переглянути відповідь

    Ольга (10 січень 2024)

    Маю педагогічне навантаження 13 годин на тиждень. Який час повинна працювати в школі? За розкладом працюю 4 дні. П'ятий день - це вихідний чи методичний? При складанні розкладу комп'ютер ці години вносить у три дні. Директор дозволяє тільки 4. Якщо я хочу десь працювати в ці дні? Чи можливо так?

     Переглянути відповідь

    Вікторія Андрієнко (13 грудень 2023)

    Добрий вечір! Працюю вихователем різновікової групи на 0,75 ставки. Скільки це робочих годин на день? Директор наголосила, що робочий день з 08:00 до 15:00, тобто 7 годин. Я гадаю, що це має бути 6 годин (08:00-14:00)

     Переглянути відповідь

    Альона ( 9 грудень 2023)

    Я працюю вчителем початкових класів за проєктом "Інтелект України" та маю тижневе навантаження 20 годин. До основного навантаження мені додали гпд 0,5 ставки(15годин). Як розраховується мій робочий час гпд, від останнього уроку в моєму класі, чи додаються години до основної роботи класовода? За розрахунками я повинна працювати щодня 7 год?

     Переглянути відповідь

    Інна (12 листопад 2023)

    Доброго вечора, будь ласка підскажіть, якщо вчитель має основне навантаження як вчитель предметник і в нього є години по сумісництву як педагог-організатор чи можна під час "вікон" враховувати години педагога-організатора в графік? І якщо я правильно зрозуміла ці години враховуються окремо від уроків?

     Переглянути відповідь

    Леся (11 жовтень 2023)

    Доброго вечора! Скажіть будь ласка, працюючи соціальним педагогом у ліцею на 0,5 ставки (20 годин на тиждень, тобто 4 години щодня), чи має право директор змушувати мене працювати один день в тиждень 8 годин (як адміністратором ліцею)? А читири дня по 4 години? зарплата нараховується за 20 годин, а получається, що я працюю 24 години. І чи маю я право мати один методичний день в тиждень?

     Переглянути відповідь

    Світлана ( 1 жовтень 2023)

    Добрий день. Я працюю викладачем музичної школи. На сьогоднішній день маю 14 годин педагогічного навантаження. На моє звернення до директора школи з проханням надати належні 18 годин на тиждень за Законами України (наприклад ст.22 п.2 Закону про позашкільну освіту, ст.25 Закону про середню освіту), він відповідає, що ці Закони не дійсні під час воєнного стану. Також, не надавши мені без моєї згоди 18 годин пед.навантаження на тиждень, директор прийняв на роботу нового викладача за тією ж спеціальністю. Питання. Чи мав право директор під час воєнного стану не надати пед працівнику закладу , працюючому за основним місцем роботи, пед.навантаження менше 18 годин не тиждень, та при цьому прийняти на роботу нового пед працівника

     Переглянути відповідь

    Тетяна (15 вересень 2023)

    Доброго дня! Підскажіть будь ласка, чи законно, що голова ОТГ, обмежує пед.првцівників 27 годинами на тиждень, хоча при нормі до 36 годин на тиждень ?

     Переглянути відповідь

    Mark (10 червень 2023)

    Добрий день! Працюю педагогом-організатором в школі (повна ставка) та маю години вчителя предметника (10 годин). Яка тривалість мого робочого дня в період літніх та зимових канікул?

     Переглянути відповідь

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

Часто шукають

↑ Вгору