Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
   1. Работа в Украине
   2. Онлайн консультация юриста
   3. Отпуск

   Отпуск #109704

   Вопрос от Тетяна (30 Июнь 2020):
   Доброго вечора! Скажіть, будь ласка, чи правильно я розумію, що відпустку без збереження заробітної плати на час карантину за заявою працівника можна подавати і на даний час? Адже, до 22 травня 2020р. такі відпустки надавалися відповідно Постанови КМУ №211 від 11.03.2020р., далі карантин продовжено до 22 червня 2020р. - відповідно Постанови КМУ №392 від 20.05.2020р., до 31 липня 2020р. карантин продовжено згідно Постанови КМУ №392 із змінами відповідно Постанови КМУ №500 від 17.06.2020р. Тобто карантин на території України діє, тому відпустки без збереження з/плати на час карантину можна надавати? Якщо працівник просить надати відпустку без збереження з/плати на час карантину на 5 календ. днів з 22.06.2020р., то наказ та заяву на таку відпустку необхідно датувати 22.06.2020р., оскільки Постанова КМУ №500 від 17.06.2020р. набирає чинності з 22.06.2020р.???? Ще одне питання. Якщо раптом в якомусь підрозділі підприємства працівник захворіє на коронавірус, які дії роботодавця? Хто має повідомити роботодавця про хворобу працівника?

   Ответ юриста ( 1 Июль 2020) :

   Доброго дня! Пунктом 1 Постанови №392 передбачено: «Установити з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, з 22 травня 2020 р. до 22 червня 2020 р. на території Автономної Республіки Крим, Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Київської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, м. Києва, м. Севастополя (далі — регіони) із урахуванням епідемічної ситуації в регіоні карантин, продовживши на всій території України дію карантину, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Отже, карантин на території України триває. Працівник має право продовжити або оформити відпустки без збереження заробітної плати на період встановлення карантину, наразі до 22 червня 2020 року, Постановою КМУ №500 від 17.06.2020р подовжено до 31 липня 2020р. Відповідно до набрання чинності нової постанови такою датою і робити наказ. Тобто до 22.06.2020 наказ відповідно до постанови №392, з 22.06.2020 відповідно до постанови №500. Згідно з Постановою № 211 самоізоляції потребують: 1) особи, які мали контакт з хворим на COVID-19, крім осіб, які перебували у засобах індивідуального захисту у зв'язку з виконанням службових обов'язків; 2) особи, щодо яких є підозра на інфікування; 3) особи, які хворіють на COVID-19 та не потребують госпіталізації; 4) особи, які досягли 60-річного віку, за деякими виключеннями. Окремо в цій Постанові прописана і обов'язкова госпіталізація до обсерваторів (ізоляторів) - у відповідно визначених випадках. У випадках самоізоляції за рішенням медичного працівника (органу) осіб з наведених вище пунктів 1-3 може бути оформлений листок непрацездатності. Якщо немає підтвердженої хвороби, за Законом № 1105 у випадку самоізоляції під медичним наглядом може бути оформлений окремий вид "лікарняного" з виплатою 50% середнього заробітку незалежно від страхового стажу. У останньому випадку (п. 4), на жаль, окремого листка непрацездатності Законом № 1105 не передбачено. Тому з працівниками, які досягли 60-річного віку і напряму не перебувають під медичним наглядом, необхідно домовитися і оформити дистанційну роботу або один з видів відпусток. Також Законом № 555 запроваджено листок непрацездатності для осіб, що перебувають на обсервації або у тимчасових закладах охорони здоров'я (спеціалізованих шпиталях) з оплатою відповідно до законодавства. Отже, про хворобу працівника на COVID-19 роботодавець дізнається саме від медичного працівника, який згідно з оновленими стандартами медичної допомоги має встановити тісні контакти хворої особи та здійснювати моніторинг таких контактних осіб.

   Отпуск, другие вопросы

    Марія (13 Июль 2021)

    Доброго дня! Підкажіть, будь -ласка. Є фермерське господарство, що працює з 2013 року. Голову господарства оформлено в 2013 р., а для виплати зарплати - 11 вересня 2020 р. (Отримає мінімалку) Чи потрібно йому йти у відпустку тут,якщо за основним місцем роботи він числиться агрономом в іншому фг(де оклад 10000грн.)?? Чи і там і там? Дякую.

     Посмотреть ответ

    Тетяна ( 7 Июль 2021)

    Доброго дня! В черговий раз звертаюся до Вас за допомогою. Виникла наступна ситуація. Працівник пішов у відпустку та під час відпустки захворів. В такому випадку відпустка повинна бути або продовжена, або перенесена на інший період. Як поступити, якщо працівник приніс не лікарняний листок, а довідку про хворобу (через відсутність бланків листків непрацездатності)? 1. Табелювати дні відпустки як відпустка (до хвороби), час хвороби, як неоплачувана непрацездатність НН. Після обміну довідки на листок непрацездатності видавати коригуючий табель та протабелювати НН, як хворобу. 2. Як бути з продовженням відпустки, адже можемо продовжувати відпустку на кількість днів хвороби, яка засвідчена у встановленому порядку (тобто при наявністі листа непрацездатності)?????????????????? Наперед дякую.

     Посмотреть ответ

    Тетяна ( 4 Июль 2021)

    Доброго дня! В черговий раз звертаюся до Вас за допомогою. Виникла наступна ситуація. Працівник пішов у відпустку та під час відпустки захворів. В такому випадку відпустка повинна або бути продовжена, або перенесена на інший період. Як поступити, якщо працівник приніс не лікарняний листок, а довідку про хворобу (через відсутність бланків листків непрацездатності)? 1. Табелювати дні відпустки як відпустка (до хвороби), час хвороби, як неоплачувана непрацездатність. Після обміну довідки на листок непрацездатності видавати коригуючий табель та протабелювати НН як хворобу. 2. Як бути з продовженням відпустки, адже можемо продовжувати відпустку на кількість днів хвороби, яка засвідчена у встановленому порядку (тобто при наявністі листа непрацездатності). Чи правильно я трактую: в даному випадку йдеться про перенесення відпустки на інший термін, адже немає гарантії, що працівник надасть у майбутньому лікарняний листок? Наперед дякую.

     Посмотреть ответ

    Татьяна (24 Июнь 2021)

    Доброго дня. Працюю на підприємстві з січня 2018 року. Штатний працівник. Поясніть, будь ласка, чи законна практика вираховування кількості днів щорічної відпустки залежно від місяця, коли працівник влаштувався на роботу, і при цьому незалежно від стажу роботи на даному підприємстві? Тобто, якщо я хочу взяти повну відпустку у серпні, то мені кажуть, що від січня до серпня я напрацювала тільки на 14 днів відпустки. Виходить, що той, хто влаштувався на роботу навесні, може брати влітку повну відпустку. А той, хто взимку, то будь-якого року, хоч все життя пропрацювавши на одному місці, влітку може взяти тільки половину відпустки. Невикористаних або перебраних днів відпусток за попередні роки в мене немає. Чи маю я право піти у відпустку на повний термін, передбачений законодавством та колдоговором, у серпні?

     Посмотреть ответ

    Галина ( 9 Июнь 2021)

    Доброго дня. Скажіть будь-ласка працюю в вдох дитячих садочках практичним психологом на 0.5 ставки. З 05.07. 2021 року йду в щорічну відпустку, чи виплачуються оздоровчі в розмірі посадового окладу з двох дитячих садочків чи тільки за основним місцем роботи?

     Посмотреть ответ

    Наталья ( 3 Июнь 2021)

    Выплаты помощи на оздоровление по совмещению профессий Добрый день! Я работаю по совмещению: ставка секретаря и 0,5 ставки учителя. Положены мне выплаты материальной помощи на оздоровление? Бухгалтер утверждает, что не положены оздоровительные. Основная должность секретарь. Если да, то какими правовыми документами мне пользоваться? Спасибо

     Посмотреть ответ

    Ірина ( 2 Июнь 2021)

    Доброго дня. Скажіть будь ласка, на скільки днів у мене продовжується відпустка, якого числа мають вийти на роботу? Відпустка з 19.04.2021 по 16.05.2021 на 28 календарних днів. Під час відпустки була на лікарняному листку з 06.05.2021 по 21.05.2021 - 16 днів.

     Посмотреть ответ

    Вікторія (31 Май 2021)

    Доброго дня. Працюю вчителем-логопедом у ДНЗ з 01.11.2020 р., на час декретної відпустки основного працівника. Робота на 0,5 ставки. Влітку хотіла взяти відпустку, але завідувач закладу повідомила, що я зможу її отримати лише після 11 місяців роботи. Чи правильно це? І куди можна звернутись щодо правил надання відпустки?

     Посмотреть ответ

    Світлана (28 Май 2021)

    Доброго дня! Пішла працювати вихователем в садочку на декретне місце. Прийнята із 11.05.2021 року. Не хочуть давати відпустку на час літніх канікул, аргументуючи, що мало пропрацювала. Просять на 2 місяці написати заяву на звільнення, а з першого вересня знову на роботу.( Щоб не платити відпускні) Чи мають право отак легко звільняти і знову приймати на роботу? Напишіть дуже вас прошу.. Дякую.

     Посмотреть ответ

    Катерина (27 Май 2021)

    Добрый день, подскажите пожалуйста имею ли я право при увольнении не брать компенсацию за детский отпуск в текущем году,я хочу им воспользоваться на новом месте работы чтобы отвезти детей на отдых.Спасибо

     Посмотреть ответ

   Ищете работу?

   Ищете персонал?

   Другие документы

   Часто ищут

   ↑ Наверх