Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
      1. Работа в Украине
      2. Онлайн консультация юриста
      3. Отпуск

      Отпуск #110618

      Вопрос от Світлана (28 Май 2021):
      Доброго дня! Пішла працювати вихователем в садочку на декретне місце. Прийнята із 11.05.2021 року. Не хочуть давати відпустку на час літніх канікул, аргументуючи, що мало пропрацювала. Просять на 2 місяці написати заяву на звільнення, а з першого вересня знову на роботу.( Щоб не платити відпускні) Чи мають право отак легко звільняти і знову приймати на роботу? Напишіть дуже вас прошу.. Дякую.

      Ответ юриста (30 Май 2021) :

      Доброго дня! Відповідно до Закону України "Про відпустки" щорічна основна та додаткова відпустки повної тривалості у перший рік роботи надається працівнику після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві. Зівльнення за ініціативою роботодавця можливе за умов зазначених ст. 40, та 41 Кодексу законів про працю, якщо звільнення не відповідає умовах зазначених статтей таке звільнення є незаконним та може бути оскаржене у суді, з виплатою відриву від роботи та поновлення на посаді. Примушувати Вас звільнитися ні хто не має права. Стаття 40. Розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу Трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом лише у випадках: 1) змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників; 11) виключено; 2) виявленої невідповідності працівника займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок недостатньої кваліфікації або стану здоров’я, які перешкоджають продовженню даної роботи, а так само в разі відмови у наданні допуску до державної таємниці або скасування допуску до державної таємниці, якщо виконання покладених на нього обов’язків вимагає доступу до державної таємниці; 3) систематичного невиконання працівником без поважних причин обов’язків, покладених на нього трудовим договором або правилами внутрішнього трудового розпорядку, якщо до працівника раніше застосовувалися заходи дисциплінарного чи громадського стягнення; 4) прогулу (в тому числі відсутності на роботі більше трьох годин протягом робочого дня) без поважних причин; 5) нез’явлення на роботу протягом більш як чотирьох місяців підряд внаслідок тимчасової непрацездатності, не рахуючи відпустки по вагітності і родах, якщо законодавством не встановлений триваліший строк збереження місця роботи (посади) при певному захворюванні. За працівниками, які втратили працездатність у зв’язку з трудовим каліцтвом або професійним захворюванням, місце роботи (посада) зберігається до відновлення працездатності або встановлення інвалідності; 6) поновлення на роботі працівника, який раніше виконував цю роботу; 7) появи на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп’яніння; 8) вчинення за місцем роботи розкрадання (в тому числі дрібного) майна власника, встановленого вироком суду, що набрав законної сили, чи постановою органу, до компетенції якого входить накладення адміністративного стягнення або застосування заходів громадського впливу; 9) виключено; 10) призову або мобілізації власника — фізичної особи під час особливого періоду. Звільнення з підстав, зазначених у пунктах 1, 2 і 6 цієї статті, допускається, якщо неможливо перевести працівника, за його згодою, на іншу роботу. Не допускається звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в період його тимчасової непрацездатності (крім звільнення за пунктом 5 цієї статті), а також у період перебування працівника у відпустці. Це правило не поширюється на випадок повної ліквідації підприємства, установи, організації. Стаття 41. Додаткові підстави розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу з окремими категоріями працівників за певних умов Крім підстав, передбачених статтею 40 цього Кодексу, трудовий договір з ініціативи власника або уповноваженого ним органу може бути розірваний також у випадках: 1) одноразового грубого порушення трудових обов’язків керівником підприємства, установи, організації всіх форм власності (філіалу, представництва, відділення та іншого відокремленого підрозділу), його заступниками, головним бухгалтером підприємства, установи, організації всіх форм власності, його заступниками, а також службовими особами податкових та митних органів, яким присвоєно спеціальні звання, і службовими особами центральних органів виконавчої влади, що реалізують державну політику у сферах державного фінансового контролю та контролю за цінами; 11) винних дій керівника підприємства, установи, організації, внаслідок чого заробітна плата виплачувалася несвоєчасно або в розмірах, нижчих від установленого законом розміру мінімальної заробітної плати; 2) винних дій працівника, який безпосередньо обслуговує грошові, товарні або культурні цінності, якщо ці дії дають підстави для втрати довір’я до нього з боку власника або уповноваженого ним органу; 3) вчинення працівником, який виконує виховні функції, аморального проступку, не сумісного з продовженням даної роботи; 4) перебування всупереч вимогам Закону України «Про запобігання корупції» у прямому підпорядкуванні у близької особи; 41) наявності у працівника реального чи потенційного конфлікту інтересів, який має постійний характер і не може бути врегульований в інший спосіб, передбачений Законом України «Про запобігання корупції»; 5) припинення повноважень посадових осіб. Власник або уповноважений ним орган з власної ініціативи зобов’язаний розірвати трудовий договір з посадовою особою в разі повторного порушення нею вимог законодавства у сфері ліцензування, з питань видачі документів дозвільного характеру або у сфері надання адміністративних послуг, передбачених статтями 16610, 16612, 18844 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Розірвання договору у випадках, передбачених частинами першою і другою цієї статті, провадиться з додержанням вимог частини третьої статті 40, а у випадках, передбачених пунктами 2 і 3 частини першої цієї статті, — також вимог статті 43 цього Кодексу. Розірвання договору у випадку, передбаченому пунктом 4 частини першої цієї статті, проводиться, якщо неможливо перевести працівника за його згодою на іншу роботу.

      Отпуск, другие вопросы

        Марія (13 Июль 2021)

        Доброго дня! Підкажіть, будь -ласка. Є фермерське господарство, що працює з 2013 року. Голову господарства оформлено в 2013 р., а для виплати зарплати - 11 вересня 2020 р. (Отримає мінімалку) Чи потрібно йому йти у відпустку тут,якщо за основним місцем роботи він числиться агрономом в іншому фг(де оклад 10000грн.)?? Чи і там і там? Дякую.

         Посмотреть ответ

        Тетяна ( 7 Июль 2021)

        Доброго дня! В черговий раз звертаюся до Вас за допомогою. Виникла наступна ситуація. Працівник пішов у відпустку та під час відпустки захворів. В такому випадку відпустка повинна бути або продовжена, або перенесена на інший період. Як поступити, якщо працівник приніс не лікарняний листок, а довідку про хворобу (через відсутність бланків листків непрацездатності)? 1. Табелювати дні відпустки як відпустка (до хвороби), час хвороби, як неоплачувана непрацездатність НН. Після обміну довідки на листок непрацездатності видавати коригуючий табель та протабелювати НН, як хворобу. 2. Як бути з продовженням відпустки, адже можемо продовжувати відпустку на кількість днів хвороби, яка засвідчена у встановленому порядку (тобто при наявністі листа непрацездатності)?????????????????? Наперед дякую.

         Посмотреть ответ

        Тетяна ( 4 Июль 2021)

        Доброго дня! В черговий раз звертаюся до Вас за допомогою. Виникла наступна ситуація. Працівник пішов у відпустку та під час відпустки захворів. В такому випадку відпустка повинна або бути продовжена, або перенесена на інший період. Як поступити, якщо працівник приніс не лікарняний листок, а довідку про хворобу (через відсутність бланків листків непрацездатності)? 1. Табелювати дні відпустки як відпустка (до хвороби), час хвороби, як неоплачувана непрацездатність. Після обміну довідки на листок непрацездатності видавати коригуючий табель та протабелювати НН як хворобу. 2. Як бути з продовженням відпустки, адже можемо продовжувати відпустку на кількість днів хвороби, яка засвідчена у встановленому порядку (тобто при наявністі листа непрацездатності). Чи правильно я трактую: в даному випадку йдеться про перенесення відпустки на інший термін, адже немає гарантії, що працівник надасть у майбутньому лікарняний листок? Наперед дякую.

         Посмотреть ответ

        Татьяна (24 Июнь 2021)

        Доброго дня. Працюю на підприємстві з січня 2018 року. Штатний працівник. Поясніть, будь ласка, чи законна практика вираховування кількості днів щорічної відпустки залежно від місяця, коли працівник влаштувався на роботу, і при цьому незалежно від стажу роботи на даному підприємстві? Тобто, якщо я хочу взяти повну відпустку у серпні, то мені кажуть, що від січня до серпня я напрацювала тільки на 14 днів відпустки. Виходить, що той, хто влаштувався на роботу навесні, може брати влітку повну відпустку. А той, хто взимку, то будь-якого року, хоч все життя пропрацювавши на одному місці, влітку може взяти тільки половину відпустки. Невикористаних або перебраних днів відпусток за попередні роки в мене немає. Чи маю я право піти у відпустку на повний термін, передбачений законодавством та колдоговором, у серпні?

         Посмотреть ответ

        Галина ( 9 Июнь 2021)

        Доброго дня. Скажіть будь-ласка працюю в вдох дитячих садочках практичним психологом на 0.5 ставки. З 05.07. 2021 року йду в щорічну відпустку, чи виплачуються оздоровчі в розмірі посадового окладу з двох дитячих садочків чи тільки за основним місцем роботи?

         Посмотреть ответ

        Наталья ( 3 Июнь 2021)

        Выплаты помощи на оздоровление по совмещению профессий Добрый день! Я работаю по совмещению: ставка секретаря и 0,5 ставки учителя. Положены мне выплаты материальной помощи на оздоровление? Бухгалтер утверждает, что не положены оздоровительные. Основная должность секретарь. Если да, то какими правовыми документами мне пользоваться? Спасибо

         Посмотреть ответ

        Ірина ( 2 Июнь 2021)

        Доброго дня. Скажіть будь ласка, на скільки днів у мене продовжується відпустка, якого числа мають вийти на роботу? Відпустка з 19.04.2021 по 16.05.2021 на 28 календарних днів. Під час відпустки була на лікарняному листку з 06.05.2021 по 21.05.2021 - 16 днів.

         Посмотреть ответ

        Вікторія (31 Май 2021)

        Доброго дня. Працюю вчителем-логопедом у ДНЗ з 01.11.2020 р., на час декретної відпустки основного працівника. Робота на 0,5 ставки. Влітку хотіла взяти відпустку, але завідувач закладу повідомила, що я зможу її отримати лише після 11 місяців роботи. Чи правильно це? І куди можна звернутись щодо правил надання відпустки?

         Посмотреть ответ

        Світлана (28 Май 2021)

        Доброго дня! Пішла працювати вихователем в садочку на декретне місце. Прийнята із 11.05.2021 року. Не хочуть давати відпустку на час літніх канікул, аргументуючи, що мало пропрацювала. Просять на 2 місяці написати заяву на звільнення, а з першого вересня знову на роботу.( Щоб не платити відпускні) Чи мають право отак легко звільняти і знову приймати на роботу? Напишіть дуже вас прошу.. Дякую.

         Посмотреть ответ

        Катерина (27 Май 2021)

        Добрый день, подскажите пожалуйста имею ли я право при увольнении не брать компенсацию за детский отпуск в текущем году,я хочу им воспользоваться на новом месте работы чтобы отвезти детей на отдых.Спасибо

         Посмотреть ответ

      Ищете работу?

      Ищете персонал?

      Другие документы

      Часто ищут

      ↑ Наверх