RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
 1. Работа в Украине
 2. Онлайн консультация юриста
 3. Сокращение / увольнение

Сокращение / увольнение #111277

Вопрос от Елен (12 Август 2022):
Доброго дня, подскажите пожалуйста, меня хотят уволить по сокращению штата согласно Статья 40 п.1 КЗоТа Украины, мне осталось до пенсии 1год 4 мес., правильно ли меня увольняют , может быть мне нужна другая статья и другой пункт ?

Ответ юриста (31 Август 2022) :

Доброго дня! Закон України Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану (далі Закон № 2136) не скасовує і не змінює норм КЗпП щодо підстав звільнення з ініціативи роботодавця, а також процедури вивільнення працівників. Однак під час воєнного стану роботодавець: може звільнити працівника в період його тимчасової непрацездатності, а також під час відпустки. Дата звільнення — перший робочий день, наступний за днем закінчення тимчасової непрацездатності, зазначений у документі про тимчасову непрацездатність, або перший робочий день після закінчення відпустки. Не можна звільняти під час відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (ч. 1 ст. 5 Закону № 2136); не погоджує звільнення працівників із профспілкою. Виняток — роботодавець має погодити із профспілкою звільнення працівника, обраного до профспілкового органу (ч. 2 ст. 5 Закону № 2136). Усі інші норми КЗпП у разі звільнення працівників з ініціативи роботодавця діють і під час воєнного стану. Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП України) передбачена можливість розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу у випадку змін в організації виробництва і праці. Під змінами в організації виробництва і праці в п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП України, зокрема, мається на увазі ліквідація, реорганізація, банкрутство або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників. Відповідно до ч.1 ст. 49-2 КЗпП України про наступне вивільнення працівників персонально попереджають не пізніше ніж за два місяці. Працівників про наступне вивільнення попереджають за два місяці письмово (окремим письмовим повідомленням або під розписку в наказі). Дата відліку двох місяців починається не з дня видання наказу, а з дня попередження конкретної особи про її звільнення. Відповідно до ч. 3 ст. 49-2 КЗпП України одночасно з попередженням про звільнення у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці власник або уповноважений ним орган пропонує працівникові іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі, організації. При відсутності роботи за відповідною професією чи спеціальністю, а також у разі відмови працівника від переведення на іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі, організації працівник, на власний розсуд, звертається за допомогою до державної служби зайнятості або працевлаштовується самостійно. Також згідно стаття 44 КЗпП України при припиненні трудового договору за скороченням працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку Якщо після звільнення Ви станете на облік у центрі зайнятості, буде краще для Вас якщо в трудовій книжці Ви будите звільнені саме за скороченням штату. .

Сокращение / увольнение, другие вопросы

  Олена (15 Сентябрь 2023)

  Доброго дня! Підкажіть будь ласка, як я можу звільнитися під час воєнного стану за власним бажанням перебуваючи за кордоном?

   Посмотреть ответ

  Юлія (12 Сентябрь 2023)

  Підкажіть будь-ласка, знаходжусь в декретній відпустці по догляду за дитиною до 3 років 25.09.2023 закінчується Декретна відпустка, а 26.09.2023 я повинна вийти на роботу, але в минулому році 2022 наш відділ перестав існувати і зараз мені пропонують роботу нижчою за умовами і окладом і більше нічого кращого запропонувати вони не можуть. Просять, або вийти на одну із запропонованих робіт ними, або звільнитись за власним бажанням чи згодою двох сторін. Скорочувати вони не можуть із-за того що я в декреті. І компенсаційні виплати кажуть теж не виплатять. Підкажіть, чи я можу розраховувати на компенсацію у розмірі від 2 окладів і що зробити, щоб вони скоротили мене з посади на якій я ще зареєстрована? Або якщо ніяк не можна отримати скорочення з компенсацією як краще звільнитись? Зі згодою 2 сторін чи за власним бажанням ? Дякую заздалегідь

   Посмотреть ответ

  Людмила ( 2 Август 2023)

  Підкажіть будь ласка, як правильно звільнитись. Я працюю заступником директора з навчально-виховної роботи, хочу звільнитись з закладу. Директор у відпустці, на кого мені писати заяву, виконую обов'язки я, чи можу я сама себе звільняти. Чи можливо краще раніше написати поки інший заступник виконує обов'язки і саме на неї написати заяву? Чи можуть мені відмовити у звільненні адже я планую повідомити про це за 2.5 тижня до звільнення, якими нормативними документами керуватись? В разі відмови куди я можу звернутись? Дякую

   Посмотреть ответ

  Світлана ( 1 Август 2023)

  Вітаю! У навчальному закладі звільняється з посади заступник директора з навчально-виховної роботи. Заява на звільнення написана за власним бажанням по причині переходу на роботу в інший навчальний заклад.У трудовій книжці працівниці запис: Призначена на посаду заступника директора з навчально-виховної роботи з правом викладання годин за фахом. Як правильно директору зробити запис у трудову книжку про звільнення, щоб було зрозуміло, що і годин за фахом вона не викладатиме? Чи потрібно у заяві працівниці, яка звільняється, про години, які викладала теж щось зазначити? У нашому закладі надалі працювати не планує. Наперед вдячна за консультацію.

   Посмотреть ответ

  Олексій (26 Июль 2023)

  Підкажіть, будь ласка, чи правомірне рішення директора звільнити вчителя, який оформлений за строковим договором, якщо вчитель посеред своєї відпустки відмовився від участі в проєкті, який передбачає супровід дітей в поїздках під час війни? Які мої подальші кроки?

   Посмотреть ответ

  Світлана ( 7 Июль 2023)

  Доброго дня! У нас зараз на роботі проходить реорганізація. Зі слів адміністрації нам повідомили, що 3 липня ми будемо працювати на 0, 5 ставки від окладу без надбавок. Причина ВИРОБНИЧА НЕОБХІДНІСТЬ. Наказу для ознайомлення не надавали. Хочуть, щоб ми писали заяви про зменшення обсягу роботи та оплати за ініціативою працівників. Фінансування здійснюється за Програмою здоров'я Киян до кінця 2023 року. Що нам робити? Які наші дії? Поясніть будь ласка

   Посмотреть ответ

  Ірина (20 Июнь 2023)

  Доброго дня. Запитання стосується вивільнення педагогічних працівників. У випадку можливого скорочення на підставі ч.1 ст.42 КЗпП України, чи може надаватися переважне право у залишенні на посаді педагогам-вихователям перед педагогами-вчителями. Причина - зменшення пед.навантаження, а саме- вчительських годин. Водночас, кваліфікація вихователів є нижчою ніж вчителів. Прошу допомогти аргументувати позицію з застосуванням норм законодавства України. Наперед дякую.

   Посмотреть ответ

  Катерина (10 Июнь 2023)

  Доброго дня! Маю таке запитання: Директор школи, який має часи викладання історії , має бажання звільнитися з посади директора і перевестись на посаду вчителя? Яка саме процедура має бути? Чи то буде звільнення у зв'язку з переведенням, чи звільнення і прийом, чи просто переведення? Заплуталась, допоможіть будь-ласка, розібратися. Та сама історія і з заступниками. Також не хочуть працювати на цих посадах, а просто хочуть перейти на посади вчителів.

   Посмотреть ответ

  Тетяна ( 6 Июнь 2023)

  Добрий день! Я працюю в медичному університеті викладачем за строковим трудовим договором, продовженим в 2021 році до 30.06.2023 (2 роки). З початку війни працювала онлайн, знаходячись в евакуації, але на території України. Через від'їзд за кордон з вересня 2022 року мені заборонили виконувати свої обов'язки та запропонували тимчасове призупинення трудового договору (на час воєнного стану, без звільнення). Після повернення додому керівництво відмовилось як поновити трудовий договір, так і продовжувати його. Але серед колег виникло спорне питання щодо строку його закінчення. Трудовий договір має кінцеву дату 30.06.2023, встановлену при його підписанні, чи я маю право на збільшення цього строку за рахунок періоду призупинення?

   Посмотреть ответ

  Галина ( 1 Июнь 2023)

  Доброго вечора! Я працюю в загальноосвітній школі вчителем хімії 26 років. З 1 вересня 2024 р. наш заклад набуває статусу гімназії, відповідно відбудеться скорочення тижневого навантаження. Директор змушує писати заяву на згоду працювати на неповне навантаження, інакше сказав: відсторонення чи звільнення. Чи можу я прохати довантажити мене, наприклад годинами математики чи географії (не за фахом), якщо в мене з цих предметів пройдена курсова перепідготовка і тренінги? І чи правомірні будуть дії директора? Дякую!

   Посмотреть ответ

Ищете работу?

Ищете персонал?

Часто ищут

↑ Наверх