RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
 1. Работа в Украине
 2. Онлайн консультация юриста
 3. Отпуск

Отпуск #111398

Вопрос от Людмила ( 1 Февраль 2023):
Доброго дня. Чи може працівник, що працює 40 годин на тиждень з двома вихідними днями (субота та неділя) написати заяву на відпустку без збереження заробітної плати на 2 дні п'ятницю та понеділок, пропустивши суботу та неділю.

Ответ юриста (20 Февраль 2023) :

Доброго дня! Згідно ст. 26 Закону України «Про відпустки», якою передбачено, що за сімейними обставинами та з інших причин працівнику може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на термін, обумовлений угодою між працівником та роботодавцем, але не більше 15 календарних днів на рік. Отже, ви можете взяти таку відпустку для цього щоб не врахвувались вихідні дні Вам потрібно написати у заяві відпустку на конкретні дні або на кожен день (на п'ятницю і на понеділок) дві окремі заяви.

Отпуск, другие вопросы

  Світлана (20 Сентябрь 2023)

  Доброго дня. Директор, єдиний працівник ТОВ, знаходився три місяці в відпустці без збереження заробітної плати на період воєнного стану. Вийшов з відпустки на роботу 01.09.2023 року. Чи можна в табелях обліку робочого часу за цих три місяці, які директор був у відпустці, вказати дату складання табелів 01.09.2023 ?

   Посмотреть ответ

  Вікторія (28 Август 2023)

  Добрий день. Я працюю в школі вчителем. Під час літньої відпустки була на лікарняному 7 днів. Чи можу отримати грошову компенсацію замість відпустки, яку пропонують мені взяти на осінніх канікулах?

   Посмотреть ответ

  Наталія ( 7 Август 2023)

  Доброго дня,я розлучена з лютого 2019 року,виховую дитину 11 років ,батько участі у вихованні не бере та аліменти не сплачує(не подавала на аліменти),чи можу я взяти відпустку відповідно до ст.19 ЗУ про відпустку як одинока мати ,та чи можу я забрати невикористані відпустки з 2019 року по 2023 рік на дитину

   Посмотреть ответ

  Надія (15 Июнь 2023)

  Доброго дня. чи можу я взяти відпустку напердед. Я була ц відпустці 3 02.02.2023 року на 24 к.д. за 2023 рік. В мене склалися так сімейні обставини, що мені в червн-липні необхідна відпкстка. Ч маю я право взяти відпустку на 24 к.д наперед.

   Посмотреть ответ

  Олеся (14 Июнь 2023)

  Добрий ден. Цікавить таке питання. Працююу навчальному закладі на 0,5 ставки заступником директора з НВР, та 0,5 ставки кадровик. За заступник директора маю 56 календарних днів відпустки та матеріальну допомогу, а за кадровика - 24 календарні дні без матеріальної допомоги, так як мотивують, що я її маю вже за посаду заступника директора. Чи мають мені надавати відпустку в таких розмірах, тобто по кожній посаді окремо. Чи повинні надати мені jlye відпустку більшої тривалості? Дякую

   Посмотреть ответ

  Юлія (16 Май 2023)

  Доброго дня! Працюю в державному підприємстві на цілу ставку і в приватному підприємстві на 0.5 ставки. Маю двох діток 4-6 років. У 2022 році на державному підприємстві брала додаткову відпустку на дітей (10 днів), на приватному підприємстві не взяла. Чи можу я тепер в 2023 році взяти ту не використану додаткову відпустку на дітей за 2022рік в приватному підприємстві? Буду вдячна за відповідь!!!

   Посмотреть ответ

  Наталія (14 Май 2023)

  Використала відпустку без збереження заробітної плати в зав'язку з веденням воєнного стану за цей рік 2023 і за 2022 рік чи маю я право на щорічну відпустку вчителя терміном 56 кал днів?

   Посмотреть ответ

  Ксенія ( 9 Февраль 2023)

  Добрий день. Скажіть, будь ласка, чи має право завідувач дитячого садка відправити вихователів у відпустку без збереження заробітної плати. Приводом для цього є недостатня кількість дітей на онлайн-занятті. Сам заклад дошкільної освіти знаходиться у принфронтофій зоні, тому педагоги працюють дистанційно, інші працівники у простої. І, якщо призупинять навчальний процес,через недостатню кількість дітей, то правомірно те, що автоматично всі педагоги перейдуть у відпустку без збереження заробітної плати. Чому простій у цьому разі на педколектив не поширюється?

   Посмотреть ответ

  Людмила ( 1 Февраль 2023)

  Доброго дня. Чи може працівник, що працює 40 годин на тиждень з двома вихідними днями (субота та неділя) написати заяву на відпустку без збереження заробітної плати на 2 дні п'ятницю та понеділок, пропустивши суботу та неділю.

   Посмотреть ответ

  Вікторія ( 1 Декабрь 2022)

  Доброго дня! Чи може директор школи, без відома та згоди працівника провести по табелю 11 днів тарифної відпустки за 2022-2023 навчальний рік, та вже після цього поставити перед фактом про це і заставити писати заяву на відпустку і брати її під час зимових канікул, посилаючись на виробничу необхідність? Якщо я не згодна з цим рішенням і не хочу брати відпустку на зимових канікулах, що мені робити?

   Посмотреть ответ

Ищете работу?

Ищете персонал?

Часто ищут

↑ Наверх