RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Онлайн консультация юриста
  3. Сокращение / увольнение

Сокращение / увольнение #13033

Вопрос от Aлёнa (11 Май 2010):
Меня интересует существует ли закон о том,что человека являющегося ребенком войны нельзя уволить, потому что он достиг пенсионного возраста и на его место руководство уже пригласило молодого специалиста.

Ответ юриста () :

Независимо от того, относится к категории детей войны или нет, человека нельзя уволить только потому, что кого-то "пригласили". Увольняют в соответствии с конкретной статьей закона, а такой статьи как "пригласили молодого" - нет. Стаття 40. Розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу Трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом лише у випадках: 1) змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників; 2) виявленої невідповідності працівника займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок недостатньої кваліфікації або стану здоров'я, які перешкоджають продовженню даної роботи, а так само в разі скасування допуску до державної таємниці, якщо виконання покладених на нього обов'язків вимагає доступу до державної таємниці; 3) систематичного невиконання працівником без поважних причин обов'язків, покладених на нього трудовим договором або правилами внутрішнього трудового розпорядку, якщо до працівника раніше застосовувалися заходи дисциплінарного чи громадського стягнення; 4) прогулу (в тому числі відсутності на роботі більше трьох годин протягом робочого дня) без поважних причин; 5) нез'явлення на роботу протягом більш як чотирьох місяців підряд внаслідок тимчасової непрацездатності, не рахуючи відпустки по вагітності і родах, якщо законодавством не встановлений триваліший строк збереження місця роботи (посади) при певному захворюванні. За працівниками, які втратили працездатність у зв'язку з трудовим каліцтвом або професійним захворюванням, місце роботи (посада) зберігається до відновлення працездатності або встановлення інвалідності; 6) поновлення на роботі працівника, який раніше виконував цю роботу; 7) появи на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп'яніння; 8) вчинення за місцем роботи розкрадання (в тому числі дрібного) майна власника, встановленого вироком суду, що набрав законної сили, чи постановою органу, до компетенції якого входить накладення адміністративного стягнення або застосування заходів громадського впливу. Звільнення з підстав, зазначених у пунктах 1, 2 і 6 цієї статті, допускається, якщо неможливо перевести працівника, за його згодою, на іншу роботу. Не допускається звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в період його тимчасової непрацездатності (крім звільнення за пунктом 5 цієї статті), а також у період перебування працівника у відпустці. Це правило не поширюється на випадок повної ліквідації підприємства, установи, організації.

Сокращение / увольнение, другие вопросы

    Юля (17 Декабрь 2024)

    Доброго дня, я динока мама, дитині 2,2 роки, я в декреті, зателефонували з роботи де я офіційно працевлаштована і попросили написати заяву на звільнення в зв'язку з ліквідацією підприємства з виплатою двох окладів, а якщо не напишу заяву то всеодно звільнять але з мінімальним окладом, так мені пояснив роботодавець. Чи мають право звільнити мене я одиноку маму в зв'язку з ліквідацією і без працевлаштування?

     Посмотреть ответ

    Олег ( 9 Сентябрь 2024)

    Я чорнобилець 2 категории могут ли меня сократить?

     Посмотреть ответ

    Олександр (26 Август 2024)

    Працюю вчителем географії з навантаженням 18 годин, та заступником директора на 0.5 ставки. При якій умові мене можуть звільнити з посади заступника при умові що к-ть класів не скорочувалася і не збільшувалася.

     Посмотреть ответ

    Вікторія ( 1 Август 2024)

    Добрий день. Вчитель у ліцеї прийнятий 11.11.2021, звільнено 12.08.2024. Був у відпустці 157 днів. 17.06-11.08.24 був у відпустці за 2023-2024 н.р. Яка кількість днів компенсації? Чи входять дні відпустки у стаж для відпускних?

     Посмотреть ответ

    Сергій (21 Июнь 2024)

    Доброго дня. У закладі освіти здійснюється перепрофілювання (з гімназії у початкову школу). У зв'язку з цим доведеться скорочувати працівників, що викладали профільні предмети та підписати додаткові угоди із контрагентами про перейменування юр. особи і здійснити реєстрацію у реєстратора. Також, у типовому штатному розписі посада директора передбачена, якщо у початковій школі 20 і більше дітей. У зв'язку із цим виникає багато запитань, які мають бути дії директора у зв'язку із перепрофілюванням: 1) Коли здійснити реєстрацію зміни типу закладу - після повідомлення працівників, переоформлення документів чи, навпаки, спочатку зареєструвати зміну типу, а тоді інші дії? 2) Якщо тут присутнє скорочення штату, то директор має видати наказ про що - скорочення штату у зв'язку із перепрофілюванням та внесення змін до штатних розписів, потім повідомити працівників? Тоді директора, має повідомити вище керівництво, бо зменшуються години? 3) Коли будуть формуватися нові штати станом на 01 вересня 2024 року та подаватися звіт про кількість дітей та буде зрозуміло що посади директора не передбачено(менше 20 дітей) потрібно лише тоді повідомляти директора про скорочення за 2 місяці? Тоді ці 2 місяці директор має працювати? 4) Якщо згідно штату обов'язки покласти на вчителя, то яка має бути доплата? Як має звучати посада, як її показати у штаті та як тоді від імені школи оформлювати договори та інші фінансові дії, як буде записуватися представник закладу освіти (вчитель)? 5) Якщо повідомляти диреткора зараз про скорочення , то на підставі чого? Так, зараз ми бачимо, що дітей буде не достатньо, але ще точно не зрозуміло, бо діти зараховуються на 01 вересня, а звіт подається 04 вересня. Чекати цих дат? Дякую.

     Посмотреть ответ

    Тетяна (19 Июнь 2024)

    Вітаю! Я працювала заступником директора на 1 ставку та мала години з предмету 0,5 ставки. Якими нормативними документами регламентується моє право мати після звільнення не менше 18 годин з предмету? Дякую

     Посмотреть ответ

    Софія ( 7 Июнь 2024)

    Працюю в школі 9 років. Навчання - змішана форма. Місто - у переліку територій можливих бойових дій. Чи маю я право на збереження робочого місця, якщо отримую тимчасовий захист в ЄС і як правильно оформити це на роботі? Мені потрібно лише збереження робочого місця, працювати та отримувати кошти протягом навчального року не планую

     Посмотреть ответ

    Олена ( 4 Май 2024)

    Добрий день.Працюю в ліцеї на постійній основі вже 5 років,маю гарні результати роботи.Директорка хоче перевести з основного місця на декретне,мотивуючи,що я остання прийшла на роботу у зв’язку зі зменшенням кількості класів.У школі є багато вчителів пенсіонерів.Чи можу я боротися з цим ,керуючись законом?

     Посмотреть ответ

    Володимир (25 Апрель 2024)

    Доброго дня , я була прийнята на роботу 6 років тому з неповним тижневим навантаженням. Протягом цих років я мала різну кількість годин тижневого навантаження. На сьогодні, я сама виховую дитину і цього року мені пропонують 11 год. тижневого виховання, а моїй колезі 21 год. тижневого навантаження. Чи можу я просити збільшення тижневого навантаження на 3 години.

     Посмотреть ответ

    Евелина ( 8 Апрель 2024)

    Доброго дня. Підкажіть будь ласка, якщо у трудовій книжці пропущена запис перейменування закладу, і була записана інша запис переведення працівника на іншу посаду, а як поступити зараз при звільнені працівника , у книжці написали номер і запис не дійсний, без печатки ,наступний номер перейменування закладу, потім наступний номер і переведення на іншу посаду , а потім наступний номер і звільнення , чи є це правильно?.Дякую

     Посмотреть ответ

Ищете работу?

Ищете персонал?

Часто ищут

↑ Наверх