RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Онлайн консультация юриста
  3. Сокращение / увольнение

Сокращение / увольнение #1650

Вопрос от Юлия (22 Сентябрь 2009):
Уважаемый , Олег Игоревич! Скажите, пожалуйста, а при увольнении по соглашении сторон стороны не договариваются о размере выходного пособия? Кто ставит на учет в Центре занятости в этих двух вариантах( сокращении и при увольнении по соглашению сторон), через какое время в двух этих вариантах выплачивается пособие в Центре занятости и при каких условиях? Спасибо!

Ответ юриста () :

Вы можете и договориться, но собственник не обязан ничего платить. Стаття 44. Вихідна допомога При припиненні трудового договору з підстав, зазначених упункті 6 статті 36 та пунктах 1, 2 і 6 статті 40 цього Кодексу,працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі не меншесереднього місячного заробітку; у разі призову або вступу навійськову службу, направлення на альтернативну (невійськову)службу (пункт 3 статті 36) - у розмірі двох мінімальних заробітнихплат; внаслідок порушення власником або уповноваженим ним органомзаконодавства про працю, колективного чи трудового договору(статті 38 і 39) - у розмірі, передбаченому колективним договором,але не менше тримісячного середнього заробітку. На учет никто не поставит, если сами не обратитесь. Реєстрація та облік громадян, які звертаються за сприянняму працевлаштуванні, проводяться державною службою зайнятості замісцем їх проживання за умови пред'явлення паспорта, трудовоїкнижки, цивільно-правового договору, а в разі потреби такожвійськового квитка, диплома або іншого документа про освіту.Іноземці та особи без громадянства, що постійно проживають вУкраїні, подають посвідку на постійне проживання. втрата роботи з незалежних від застрахованих осіб обставин- припинення трудового договору відповідно до статті 36 (пункти 1,2, 3), статті 38 (у разі неможливості продовження роботи, а такожневиконання власником або уповноваженим ним органом законодавствапро працю, умов колективного чи трудового договору), статті 39,статті 40 (пункти 1, 2, 5, 6) Кодексу законів про працю України. Допомога по безробіттю виплачується з 8 дня післяреєстрації застрахованої особи в установленому порядку в державнійслужбі зайнятості.Застрахованим особам розмір допомоги по безробіттю визначається увідсотках до їх середньої заробітної плати (доходу), визначеноївідповідно до порядку обчислення середньої заробітної плати(доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державнимсоціальним страхуванням ( 1266-2001-п ), затвердженого КабінетомМіністрів України, залежно від страхового стажу: до 2 років - 50 відсотків; від 2 до 6 років - 55 відсотків; від 6 до 10 років - 60 відсотків; понад 10 років - 70 відсотків. Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалостібезробіття у відсотках до визначеного розміру: перші 90 календарних днів - 100 відсотків; протягом наступних 90 календарних днів - 80 відсотків; у подальшому - 70 відсотків. Допомога по безробіттю особам, які звільнилися зостаннього місця роботи за власним бажанням без поважних причин,призначається відповідно до частин першої та другої цієї статті, іїї виплата починається з 91-го календарного дня.

Сокращение / увольнение, другие вопросы

    Юля (17 Декабрь 2024)

    Доброго дня, я динока мама, дитині 2,2 роки, я в декреті, зателефонували з роботи де я офіційно працевлаштована і попросили написати заяву на звільнення в зв'язку з ліквідацією підприємства з виплатою двох окладів, а якщо не напишу заяву то всеодно звільнять але з мінімальним окладом, так мені пояснив роботодавець. Чи мають право звільнити мене я одиноку маму в зв'язку з ліквідацією і без працевлаштування?

     Посмотреть ответ

    Олег ( 9 Сентябрь 2024)

    Я чорнобилець 2 категории могут ли меня сократить?

     Посмотреть ответ

    Олександр (26 Август 2024)

    Працюю вчителем географії з навантаженням 18 годин, та заступником директора на 0.5 ставки. При якій умові мене можуть звільнити з посади заступника при умові що к-ть класів не скорочувалася і не збільшувалася.

     Посмотреть ответ

    Вікторія ( 1 Август 2024)

    Добрий день. Вчитель у ліцеї прийнятий 11.11.2021, звільнено 12.08.2024. Був у відпустці 157 днів. 17.06-11.08.24 був у відпустці за 2023-2024 н.р. Яка кількість днів компенсації? Чи входять дні відпустки у стаж для відпускних?

     Посмотреть ответ

    Сергій (21 Июнь 2024)

    Доброго дня. У закладі освіти здійснюється перепрофілювання (з гімназії у початкову школу). У зв'язку з цим доведеться скорочувати працівників, що викладали профільні предмети та підписати додаткові угоди із контрагентами про перейменування юр. особи і здійснити реєстрацію у реєстратора. Також, у типовому штатному розписі посада директора передбачена, якщо у початковій школі 20 і більше дітей. У зв'язку із цим виникає багато запитань, які мають бути дії директора у зв'язку із перепрофілюванням: 1) Коли здійснити реєстрацію зміни типу закладу - після повідомлення працівників, переоформлення документів чи, навпаки, спочатку зареєструвати зміну типу, а тоді інші дії? 2) Якщо тут присутнє скорочення штату, то директор має видати наказ про що - скорочення штату у зв'язку із перепрофілюванням та внесення змін до штатних розписів, потім повідомити працівників? Тоді директора, має повідомити вище керівництво, бо зменшуються години? 3) Коли будуть формуватися нові штати станом на 01 вересня 2024 року та подаватися звіт про кількість дітей та буде зрозуміло що посади директора не передбачено(менше 20 дітей) потрібно лише тоді повідомляти директора про скорочення за 2 місяці? Тоді ці 2 місяці директор має працювати? 4) Якщо згідно штату обов'язки покласти на вчителя, то яка має бути доплата? Як має звучати посада, як її показати у штаті та як тоді від імені школи оформлювати договори та інші фінансові дії, як буде записуватися представник закладу освіти (вчитель)? 5) Якщо повідомляти диреткора зараз про скорочення , то на підставі чого? Так, зараз ми бачимо, що дітей буде не достатньо, але ще точно не зрозуміло, бо діти зараховуються на 01 вересня, а звіт подається 04 вересня. Чекати цих дат? Дякую.

     Посмотреть ответ

    Тетяна (19 Июнь 2024)

    Вітаю! Я працювала заступником директора на 1 ставку та мала години з предмету 0,5 ставки. Якими нормативними документами регламентується моє право мати після звільнення не менше 18 годин з предмету? Дякую

     Посмотреть ответ

    Софія ( 7 Июнь 2024)

    Працюю в школі 9 років. Навчання - змішана форма. Місто - у переліку територій можливих бойових дій. Чи маю я право на збереження робочого місця, якщо отримую тимчасовий захист в ЄС і як правильно оформити це на роботі? Мені потрібно лише збереження робочого місця, працювати та отримувати кошти протягом навчального року не планую

     Посмотреть ответ

    Олена ( 4 Май 2024)

    Добрий день.Працюю в ліцеї на постійній основі вже 5 років,маю гарні результати роботи.Директорка хоче перевести з основного місця на декретне,мотивуючи,що я остання прийшла на роботу у зв’язку зі зменшенням кількості класів.У школі є багато вчителів пенсіонерів.Чи можу я боротися з цим ,керуючись законом?

     Посмотреть ответ

    Володимир (25 Апрель 2024)

    Доброго дня , я була прийнята на роботу 6 років тому з неповним тижневим навантаженням. Протягом цих років я мала різну кількість годин тижневого навантаження. На сьогодні, я сама виховую дитину і цього року мені пропонують 11 год. тижневого виховання, а моїй колезі 21 год. тижневого навантаження. Чи можу я просити збільшення тижневого навантаження на 3 години.

     Посмотреть ответ

    Евелина ( 8 Апрель 2024)

    Доброго дня. Підкажіть будь ласка, якщо у трудовій книжці пропущена запис перейменування закладу, і була записана інша запис переведення працівника на іншу посаду, а як поступити зараз при звільнені працівника , у книжці написали номер і запис не дійсний, без печатки ,наступний номер перейменування закладу, потім наступний номер і переведення на іншу посаду , а потім наступний номер і звільнення , чи є це правильно?.Дякую

     Посмотреть ответ

Ищете работу?

Ищете персонал?

Часто ищут

↑ Наверх