- Работа в Украине
- →
- Онлайн консультация юриста
- →
- Сокращение / увольнение
Сокращение / увольнение #6437
Вопрос от Оксана (14 Январь 2010):
Подскажите пожалуйста как правильно составить письмо об увольнении, работник не выходит на работу, на звонки не отвечает
Ответ юриста () :
Составляйте акт об отсутствии работника больше трех часов на предприятии, ставьте под ним подписи 3-5 человек, увольняйте за прогул. Выписку из приказа и приглашение забрать трудовую отправьте заказным письмом с уведомлением и описью.
Прогулом без поважних причин вважається залишення ро¬боти без попередження власника або уповноваженого ним органу в установленому порядку про розірвання трудового договору, якщо такий договір укладений на невизначений строк; залишен¬ня роботи до закінчення строку попередження без згоди власника або уповноваженого ним органу; залишення без поважних причин роботи особою, яка уклала строковий трудовий договір, до закін¬чення строку трудового договору; самовільне залишення роботи до закінчення строку обов'язкового відпрацювання молодим спе¬ціалістом, на яку його було направлено після закінчення вищого або середнього спеціального навчального закладу; самовільне за¬лишення роботи без поважних причин до спливу строку обов'яз¬кового відпрацювання молодим робітником, який закінчив навча¬льний заклад системи професійно-технічної освіти; відмова без поважних причин приступити до роботи при зниженні розряду за грубе порушення технологічної дисципліни та інші серйозні по-рушення, що призвели до погіршення якості продукції.
Однак не може бути кваліфіковано як прогул відмова праців¬ника від виконання роботи, на яку він був переведений всупереч чинному законодавству про працю, його незгода продовжувати роботу за нових умов у зв'язку із змінами істотних умов праці: системи і розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, що ви¬кликані змінами в організації виробництва і праці.
42. Відсутність працівника на роботі з причини, що є поваж¬ною, не може вважатись прогулом і викликати розірвання трудо¬вого договору. Законодавство про працю не містить переліку причин відсутності на роботі, які необхідно вважати поважними. У кожному окремому випадку їх наявність або відсутність визна¬чається власником або уповноваженим ним органом. Правиль¬ність такого визначення перевіряється судом при розгляді спору про поновлення працівника на роботі.
43. Поважними причинами судова практика визнає хворобу працівника навіть за відсутності у нього лікарняного листка про тимчасову непрацездатність; запізнення на роботу через аварії чи простої на транспорті; надання допомоги особам, які постраж¬дали від нещасних випадків або аварій, тощо. Так, Верховний Суд України в одній із справ зазначив, що звільнення працівни¬ка за прогул не може вважатись обгрунтованим, якщо невихід на роботу пов'язаний з поганим станом здоров'я, що перешкоджа¬ло продовженню роботи. Трудовий договір у даному випадку може бути розірваний на підставі невідповідності працівника займаній
посаді (Информационный бюллетень Верховного Суда УССР. — 1972. - № 5. - С. 19).
44. Невихід на роботу в зв'язку з перебуванням в медичному витверезнику визнається прогулом без поважних причин.
45. Використання працівником без дозволу власника або упо¬вноваженого ним органу відпустки не в установлений графіком час суди також визнають прогулом без поважних причин (Радян¬ське право. - 1960. - № 2. - С 85).
46. Звільнення працівника з роботи може відбутися за одно¬разовий випадок прогулу без поважних причин. Але таке звіль¬нення є правом, а не обов'язком власника або уповноваженого ним органу. Тому при прогулі без поважних причин власник або уповноважений ним орган вправі застосувати до працівника за¬ходи дисциплінарного стягнення, повністю або частково позба¬вити його премії та інших виплат, передбачених на цьому під¬приємстві чи в організації, передати питання про притягнення працівника до відповідальності на розгляд трудового колективу або його органу.
47. Звільнення за прогул є дисциплінарним стягненням, тому при його проведенні повинні бути дотримані порядок і строки накладення дисциплінарних стягнень.
При визначенні часу, коли про дисциплінарний проступок працівника стало відомо службовій особі, яка користується пра¬вом прийому на роботу і звільнення, слід виходити з часу, коли про цей проступок стало відомо безпосередньому начальнику працівника, наприклад, майстру, начальнику цеха тощо.
48. При звільненні за прогул, як і при іншому дисциплінар¬ному звільненні, трудові відносини вважаються припиненими з першого дня невиходу на роботу, якщо працівник до часу видан¬ня наказу не працював.
Сокращение / увольнение, другие вопросы
Юля (17 Декабрь 2024)
Доброго дня, я динока мама, дитині 2,2 роки, я в декреті, зателефонували з роботи де я офіційно працевлаштована і попросили написати заяву на звільнення в зв'язку з ліквідацією підприємства з виплатою двох окладів, а якщо не напишу заяву то всеодно звільнять але з мінімальним окладом, так мені пояснив роботодавець. Чи мають право звільнити мене я одиноку маму в зв'язку з ліквідацією і без працевлаштування?
Посмотреть ответ
Олег ( 9 Сентябрь 2024)
Я чорнобилець 2 категории могут ли меня сократить?
Посмотреть ответ
Олександр (26 Август 2024)
Працюю вчителем географії з навантаженням 18 годин, та заступником директора на 0.5 ставки.
При якій умові мене можуть звільнити з посади заступника при умові що к-ть класів не скорочувалася і не збільшувалася.
Посмотреть ответ
Вікторія ( 1 Август 2024)
Добрий день. Вчитель у ліцеї прийнятий 11.11.2021, звільнено 12.08.2024. Був у відпустці 157 днів. 17.06-11.08.24 був у відпустці за 2023-2024 н.р. Яка кількість днів компенсації? Чи входять дні відпустки у стаж для відпускних?
Посмотреть ответ
Сергій (21 Июнь 2024)
Доброго дня. У закладі освіти здійснюється перепрофілювання (з гімназії у початкову школу). У зв'язку з цим доведеться скорочувати працівників, що викладали профільні предмети та підписати додаткові угоди із контрагентами про перейменування юр. особи і здійснити реєстрацію у реєстратора. Також, у типовому штатному розписі посада директора передбачена, якщо у початковій школі 20 і більше дітей. У зв'язку із цим виникає багато запитань, які мають бути дії директора у зв'язку із перепрофілюванням:
1) Коли здійснити реєстрацію зміни типу закладу - після повідомлення працівників, переоформлення документів чи, навпаки, спочатку зареєструвати зміну типу, а тоді інші дії?
2) Якщо тут присутнє скорочення штату, то директор має видати наказ про що - скорочення штату у зв'язку із перепрофілюванням та внесення змін до штатних розписів, потім повідомити працівників? Тоді директора, має повідомити вище керівництво, бо зменшуються години?
3) Коли будуть формуватися нові штати станом на 01 вересня 2024 року та подаватися звіт про кількість дітей та буде зрозуміло що посади директора не передбачено(менше 20 дітей) потрібно лише тоді повідомляти директора про скорочення за 2 місяці? Тоді ці 2 місяці директор має працювати?
4) Якщо згідно штату обов'язки покласти на вчителя, то яка має бути доплата? Як має звучати посада, як її показати у штаті та як тоді від імені школи оформлювати договори та інші фінансові дії, як буде записуватися представник закладу освіти (вчитель)?
5) Якщо повідомляти диреткора зараз про скорочення , то на підставі чого? Так, зараз ми бачимо, що дітей буде не достатньо, але ще точно не зрозуміло, бо діти зараховуються на 01 вересня, а звіт подається 04 вересня. Чекати цих дат?
Дякую.
Посмотреть ответ
Тетяна (19 Июнь 2024)
Вітаю! Я працювала заступником директора на 1 ставку та мала години з предмету 0,5 ставки. Якими нормативними документами регламентується моє право мати після звільнення не менше 18 годин з предмету? Дякую
Посмотреть ответ
Софія ( 7 Июнь 2024)
Працюю в школі 9 років. Навчання - змішана форма. Місто - у переліку територій можливих бойових дій. Чи маю я право на збереження робочого місця, якщо отримую тимчасовий захист в ЄС і як правильно оформити це на роботі? Мені потрібно лише збереження робочого місця, працювати та отримувати кошти протягом навчального року не планую
Посмотреть ответ
Олена ( 4 Май 2024)
Добрий день.Працюю в ліцеї на постійній основі вже 5 років,маю гарні результати роботи.Директорка хоче перевести з основного місця на декретне,мотивуючи,що я остання прийшла на роботу у зв’язку зі зменшенням кількості класів.У школі є багато вчителів пенсіонерів.Чи можу я боротися з цим ,керуючись законом?
Посмотреть ответ
Володимир (25 Апрель 2024)
Доброго дня , я була прийнята на роботу 6 років тому з неповним тижневим навантаженням. Протягом цих років я мала різну кількість годин тижневого навантаження. На сьогодні, я сама виховую дитину і цього року мені пропонують 11 год. тижневого виховання, а моїй колезі 21 год. тижневого навантаження. Чи можу я просити збільшення тижневого навантаження на 3 години.
Посмотреть ответ
Евелина ( 8 Апрель 2024)
Доброго дня. Підкажіть будь ласка, якщо у трудовій книжці пропущена запис перейменування закладу, і була записана інша запис переведення працівника на іншу посаду, а як поступити зараз при звільнені працівника , у книжці написали номер і запис не дійсний, без печатки ,наступний номер перейменування закладу, потім наступний номер і переведення на іншу посаду , а потім наступний номер і звільнення , чи є це правильно?.Дякую
Посмотреть ответ