- Работа в Украине
- →
- Онлайн консультация юриста
- →
- Сокращение / увольнение
Сокращение / увольнение #8432
Вопрос от Н (17 Февраль 2010):
Добрый день. Я работаю в компании без месяца год, после двухнедельного отпуска мне сообщают,что у нас сокращение и я попадаю под него. Отдел, в котором я работаю состоит из трех человек, включая меня. Из нас троих, официально оформлена только я, и я первой пришла на эту работу. (одна сотрудница официально оформлена на другой работе, сейчас она на официальном месте числится в декрете, вторая еще студентка пятого курса). При этом первой сокращают именно меня. Покинуть место работы должна в конце месяца. По законодательству за два месяца должны предупредить. Я еще не писала заявление об уходе, когда настанет время его написать, я хочу указывать настоящую причину "сокращение", но понятно, что будут требовать, что бы я писала "по-собственному желанию". Подскажите, что делать, писать как есть и бороться с уже существующими нарушениями или тихо уйти забрав вовремя ЗП и трудовую?
Ответ юриста () :
Заявлений никаких не писать, задним числом уведомлений не подписывать, забрать зарплату, выходное пособие, трудовую книжку, справку о зарплате и выписку из приказа о сокращении. В течение месяца после увольнения обратиться с иском в суд о восстановлении на работе и взыскании заработка за время вынужденного прогула - обращение в суд бесплатно.
До ______________ міськрайонного суду
_________________області
Позивач: Семенов Володимир Васильович,
який проживає за адресою: вул. Прорізна, буд. 143, кв. 17,
м. ______________ ______________обл.,
поштовий індекс _____
Відповідач: Відкрите акціонерне товариство „Агросоюз”
вул. Д. Коротченка, буд. 91, м. ______________
______________обл., поштовий індекс _____
Ціна позову: 431 гр. 64 коп.
Позовна заява
про поновлення на роботі
і стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу
З 11 вересня 1987 року я працював водієм у відкритому акціонерному товаристві „Агросоюз” м. _____________.
15 березня 2005 року мене звільнили з роботи у зв’язку із скороченням чисельності або штату працівників, п. 1 ст. 40 КЗпП України.
Вважаю звільнення незаконним з наступних підстав.
У відповідності з ч. 1, 2 ст. 42 КЗпП України при скороченні чисельності чи штату працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці переважне право на залишення на роботі надається працівникам з більш високою кваліфікацією і продуктивністю праці. При рівних умовах продуктивності праці і кваліфікації перевага в залишенні на роботі надається особам, в сім'ї яких немає інших працівників з самостійним заробітком, працівникам з тривалим безперервним стажем роботи на даному підприємстві, в установі, організації, а також іншим категоріям працівників.
Порівняно з іншими водіями, які залишилися працювати у товаристві, я маю більш високу кваліфікацію і продуктивність праці.
Крім того, я довше них працював у товаристві і маю на утриманні двох неповнолітніх дітей - Семенову Оксану Володимирівну, 27 червня 1993 року народження, і Семенова Максима Володимировича, 12 грудня 1997 року народження.
Виходячи з цього, я маю переважне перед ними право на залишення на роботі, однак при звільненні цього до уваги не взяли.
У разі незаконного звільнення з роботи працівник, згідно з ч. 1, 2 ст. 235 КЗпП України повинен бути поновлений на попередній роботі органом, який розглядає трудовий спір. Одночасно з цим повинно бути вирішене питання про виплату йому середнього заробітку за час вимушеного прогулу або різниці в заробітку за час виконання нижчеоплачуваної роботи, але не більш як за один рік.
На день пред’явлення позову до суду я перебував у вимушеному прогулі 17 днів, з 16 березня 2005 року по 15 квітня 2005 року. За цей час відповідач зобв’язаний виплатити на мою користь заробітну плату в сумі 431 гр. 64 коп. ( 824 гр. / фактична заробітна плата за останні два місяці роботи / : 42 дні / кількість фактично відпрацьованих робочих днів за два останні місяці роботи / = 19 гр. 62 коп. / розмір середньоденної заробітної плати / х 22 дні /кількість днів вимушеного прогулу/ ). Свої вимоги у зазначеній частині я збільшу на день розгляду справи в суді.
У разі задоволення мого позову на директора товариства Лосєва Володимира Олександровича може бути на підставі ст. 237 КЗпП України покладена матеріальна відповідальність на покриття шкоди, заподіяної товариству внаслідок оплати мені вимушеного прогулу. У зв’язку з цим його необхідно залучити до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог.
У відповідності з п. 1 ч. 1 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України „Про державне мито” і п. 1 ч. 3 ст. 81 ЦПК України робітники і службовці звільняються від сплати судового збору і витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у справах про поновлення на роботі.
Зазначені мною обставини підтверджуються доданими до заяви документами.
На підставі викладеного й у відповідності з п. 1 ст. 40, ч. 1, 2 ст. 42, п. 2 ч. 1 ст. 232, ч. 1, 2, 5 ст. 235 КЗпП України, керуючись ч. 1, 2 ст. 35, ст. 36, ч. 1 ст. 88, п.5 ч. 6 ст. 130, ст. 143, п. 2, 4 ч. 1 ст. 367 ЦПК України
прошу:
1. Поновити мене на роботі водієм у відкритому акціонерному товаристві „Агросоюз” м. _____________.
2. Стягнути з відкритого акціонерного товариства „Агросоюз” на мою користь заробітну плату за час вимушеного прогулу в сумі 431 гр. 64 коп.
3. Стягнути з відповідача на мою користь судові витрати.
4. Залучити до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог Лосєва Володимира Олександровича, який проживає за адресою: вул. Радищева, буд. 16, м. _____________ _____________ обл., поштовий індекс _____
5. Допустити негайне виконання рішення суду в частині поновлення мене на роботі і стягнення заробітної плати, але не більше чим за один місяць.
6. Під час попереднього судового засідання вирішити питання про витребування у відповідача виписки з постанови профкому про дачу згоди на моє звільнення, виписки із штатного розкладу товариства і копії наказів про прийняття на роботу Решитько Р.М. і Свиридова С.В.
Додатки:
1. Копія наказу про прийняття на роботу.
2. Копія наказу про звільнення з роботи.
3. Копії свідоцтв про народження дітей.
4. Довідка з місця проживання.
5. Довідка про середній заробіток.
6. Копії позовних заяв.
„____”___________200__ р.
_____________Семенов В.В.
Сокращение / увольнение, другие вопросы
Юля (17 Декабрь 2024)
Доброго дня, я динока мама, дитині 2,2 роки, я в декреті, зателефонували з роботи де я офіційно працевлаштована і попросили написати заяву на звільнення в зв'язку з ліквідацією підприємства з виплатою двох окладів, а якщо не напишу заяву то всеодно звільнять але з мінімальним окладом, так мені пояснив роботодавець. Чи мають право звільнити мене я одиноку маму в зв'язку з ліквідацією і без працевлаштування?
Посмотреть ответ
Олег ( 9 Сентябрь 2024)
Я чорнобилець 2 категории могут ли меня сократить?
Посмотреть ответ
Олександр (26 Август 2024)
Працюю вчителем географії з навантаженням 18 годин, та заступником директора на 0.5 ставки.
При якій умові мене можуть звільнити з посади заступника при умові що к-ть класів не скорочувалася і не збільшувалася.
Посмотреть ответ
Вікторія ( 1 Август 2024)
Добрий день. Вчитель у ліцеї прийнятий 11.11.2021, звільнено 12.08.2024. Був у відпустці 157 днів. 17.06-11.08.24 був у відпустці за 2023-2024 н.р. Яка кількість днів компенсації? Чи входять дні відпустки у стаж для відпускних?
Посмотреть ответ
Сергій (21 Июнь 2024)
Доброго дня. У закладі освіти здійснюється перепрофілювання (з гімназії у початкову школу). У зв'язку з цим доведеться скорочувати працівників, що викладали профільні предмети та підписати додаткові угоди із контрагентами про перейменування юр. особи і здійснити реєстрацію у реєстратора. Також, у типовому штатному розписі посада директора передбачена, якщо у початковій школі 20 і більше дітей. У зв'язку із цим виникає багато запитань, які мають бути дії директора у зв'язку із перепрофілюванням:
1) Коли здійснити реєстрацію зміни типу закладу - після повідомлення працівників, переоформлення документів чи, навпаки, спочатку зареєструвати зміну типу, а тоді інші дії?
2) Якщо тут присутнє скорочення штату, то директор має видати наказ про що - скорочення штату у зв'язку із перепрофілюванням та внесення змін до штатних розписів, потім повідомити працівників? Тоді директора, має повідомити вище керівництво, бо зменшуються години?
3) Коли будуть формуватися нові штати станом на 01 вересня 2024 року та подаватися звіт про кількість дітей та буде зрозуміло що посади директора не передбачено(менше 20 дітей) потрібно лише тоді повідомляти директора про скорочення за 2 місяці? Тоді ці 2 місяці директор має працювати?
4) Якщо згідно штату обов'язки покласти на вчителя, то яка має бути доплата? Як має звучати посада, як її показати у штаті та як тоді від імені школи оформлювати договори та інші фінансові дії, як буде записуватися представник закладу освіти (вчитель)?
5) Якщо повідомляти диреткора зараз про скорочення , то на підставі чого? Так, зараз ми бачимо, що дітей буде не достатньо, але ще точно не зрозуміло, бо діти зараховуються на 01 вересня, а звіт подається 04 вересня. Чекати цих дат?
Дякую.
Посмотреть ответ
Тетяна (19 Июнь 2024)
Вітаю! Я працювала заступником директора на 1 ставку та мала години з предмету 0,5 ставки. Якими нормативними документами регламентується моє право мати після звільнення не менше 18 годин з предмету? Дякую
Посмотреть ответ
Софія ( 7 Июнь 2024)
Працюю в школі 9 років. Навчання - змішана форма. Місто - у переліку територій можливих бойових дій. Чи маю я право на збереження робочого місця, якщо отримую тимчасовий захист в ЄС і як правильно оформити це на роботі? Мені потрібно лише збереження робочого місця, працювати та отримувати кошти протягом навчального року не планую
Посмотреть ответ
Олена ( 4 Май 2024)
Добрий день.Працюю в ліцеї на постійній основі вже 5 років,маю гарні результати роботи.Директорка хоче перевести з основного місця на декретне,мотивуючи,що я остання прийшла на роботу у зв’язку зі зменшенням кількості класів.У школі є багато вчителів пенсіонерів.Чи можу я боротися з цим ,керуючись законом?
Посмотреть ответ
Володимир (25 Апрель 2024)
Доброго дня , я була прийнята на роботу 6 років тому з неповним тижневим навантаженням. Протягом цих років я мала різну кількість годин тижневого навантаження. На сьогодні, я сама виховую дитину і цього року мені пропонують 11 год. тижневого виховання, а моїй колезі 21 год. тижневого навантаження. Чи можу я просити збільшення тижневого навантаження на 3 години.
Посмотреть ответ
Евелина ( 8 Апрель 2024)
Доброго дня. Підкажіть будь ласка, якщо у трудовій книжці пропущена запис перейменування закладу, і була записана інша запис переведення працівника на іншу посаду, а як поступити зараз при звільнені працівника , у книжці написали номер і запис не дійсний, без печатки ,наступний номер перейменування закладу, потім наступний номер і переведення на іншу посаду , а потім наступний номер і звільнення , чи є це правильно?.Дякую
Посмотреть ответ