Опис: Чернівецький національний університет заснований 4 жовтня 1875р. указом імператора Австро-Угорщини Франца Йосифа у складі теологічного, філософського та юридичного факультетів. Першим ректором став відомий учений і громадський діяч К.Томащук. Тут викладали і вели дослідницьку роботу вчені європейського та світового рівня: економіст Й.Шумпетер, юрист Г.Гросс, історик Р.Кайндль, славіст О.Калужняцький, україніст С.Смаль-Стоцький, композитор і письменник С.Воробкевич та інші.
Сьогодні в університеті функціонує 16 факультетів. На 71 кафедрі навчається понад 16 тисяч студентів, здійснюється підготовка фахівців з 67 спеціальностей. Навчально-наукову роботу забезпечують понад 900 викладачів, у т.ч. майже 100 докторів наук, професорів, близько 500 кандидатів наук, доцентів; діє 6 спеціалізованих наукових рад із захисту кандидатських і докторських дисертацій.
ЧНУ має 14 навчальних корпусів, ботанічний сад, зоологічний та геологічний музеї, видавництво, бібліотеку з книжковим фондом у 2,5 млн. примірників. При університеті функціонує кафедра військової підготовки.
Викладачі і студенти університету мають нагоду брати участь у спільних наукових програмах, які здійснюються згідно з угодами про творчу співпрацю з провідними навчальними закладами та науковими центрами США, Канади, Австрії, Німеччини, Польщі, Румунії, Китаю, Югославії, Ізраїлю та інших країн.
Форми навчання: - денна;
- заочна;
- екстернатна.
Типи освітньо-кваліфікаційних рівнів: - бакалавр;
- спеціаліст;
- магістр.
Перелік факультетів: - біологічний;
- географічний;
- економічний;
- інженерно-технічний;
- іноземних мов;
- історії, політології та міжнародних відносин;
- комп'ютерних наук;
- педагогіки, психології та соціальної роботи;
- фізичний;
- фізичної культури та здоров'я людини;
- філологічний;
- філософсько-теологічний;
- хімічний;
- юридичний.
Інформація для абітурієнтів
Перелік документів, необхідних для вступу до ВНЗ: Вступники особисто подають заяву про вступ до університету, в якій указують напрям підготовки (спеціальність), форму навчання та джерела фінансування.
До заяви вступник додає:
- медичну довідку за формою 086-У (оригінал або її завірену копію);
- 4 фотокартки розміром 3х4;
- сертифікати Українського центру оцінювання якості освіти.
Термін подачі документів для вступу до ВНЗ: Прийом документів на всі факультети всіх форм навчання – з 16 червня по 15 липня.
Додаткова інформація:Для вступу на біологічний факультет необхідні сертифікати Українського центру оцінювання якості освіти з предметів:
- українська мова та література;
- математика, біологія, географія або хімія.
Для вступу на географічний факультет необхідні сертифікати Українського центру оцінювання якості освіти з предметів:
- українська мова та література;
- математика, географія, біологія, хімія, основи економіки або вступне випробування з іноземної мови.
Для вступу на економічний факультет необхідні сертифікати Українського центру оцінювання якості освіти з предметів:
- українська мова та література;
- математика, основи економіки, географія або вступне випробування з іноземної мови.
Для вступу на інженерно-технічний факультет, фізичний факультет та факультет комп'ютерних наук необхідні сертифікати Українського центру оцінювання якості освіти з предметів:
- українська мова та література;
- математика або фізика.
Для вступу на факультет іноземних мов необхідні сертифікат Українського центру оцінювання якості освіти з української мови та літератури і вступне випробування з іноземної мови.
Для вступу на факультет історії, політології та міжнародних відносин необхідні сертифікати Українського центру оцінювання якості освіти з предметів:
- українська мова та література;
- історія України або вступне випробування з іноземної мови.
Для вступу на факультет прикладної математики необхідні сертифікати Українського центру оцінювання якості освіти з предметів:
- українська мова та література;
- математика.
Для вступу на факультет педагогіки, психології та соціальної роботи необхідні сертифікати Українського центру оцінювання якості освіти з предметів:
- українська мова та література;
- математика, біологія, історія України, вступне випробування з іноземної мови (фізичної підготовки для спеціальності "Фізичне виховання") або творчий конкурс.
Для вступу на філологічний факультет необхідні сертифікати Українського центру оцінювання якості освіти з предметів:
- українська мова та література;
- історія України, всесвітня історія , зарубіжна література або вступне випробування з іноземної мови.
Для вступу на філософсько-теологічний факультет необхідні сертифікати Українського центру оцінювання якості освіти з предметів:
- українська мова та література;
- історія України.
Для вступу на хімічний факультет необхідні сертифікати Українського центру оцінювання якості освіти з предметів:
- українська мова та література;
- хімія, біологія або географія.
Для вступу на юридичний факультет необхідні сертифікати Українського центру оцінювання якості освіти з предметів:
- українська мова та література;
- основи правознавства.
Для вступу на факультет образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва необхідні сертифікат Українського центру оцінювання якості освіти з української мови та літератури і творчий конкурс.
Примітка: для більш повної і детальної інформації стосовно діяльності, терміну і умов прийому абітурієнтів в учбовий заклад звертайтеся в приймальню університету. Номери телефонів для довідок вказані в блоці контактної інформації ВНЗ.