UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Вибір професії - список затребуваних професій
  3. Астронавти, астрономи
  4. Астроном

Астроном

Багато хто представляє роботу астронома, як постійне спостереження за зірками. Це не зовсім так: левова частка робочого часу йде на зіставлення і аналіз отриманих даних. Та і при всьому бажанні просиджувати дні і ночі перед телескопом не вийде: апаратура, що дозволяє робити точні спостереження, коштує дорого. Надпотужні телескопи можна перелічити на пальцях, і черга на них розписана на роки вперед. Мало того, в цю чергу ще потрібно потрапити: переконати, що саме твоє наукове завдання цікаве і перспективне.

Декілька днів спостережень і місяці і роки теоретичної роботи. За допомогою комп'ютерів астрономи складають зоряні карти, прораховують траєкторії переміщень небесних тіл. Конкретна робота залежить від спеціалізації астронома. Як і в будь-якій науці, в астрономії існує безліч напрямів: космологія, небесна механіка і зоряна динаміка, астрофізика, радіоастрономія, фізика галактик, зірок, астрономічне приладобудування.

Специфіка роботи астрономом:

Астрономія - одна з наук, де результати видно не відразу. Така робота не підходить "спринтерам", яким важливо бачити щоденні плоди своєї професійної діяльності.

Особисті якості:

    Інтерес до науки і відкриттів.

Зарплата і перспективи професії астронома:

Кар'єрний шлях астронома такий же, як і в будь-якій іншій сфері науки: навчання у вузі, аспірантура, кандидатська дисертація, захист, наукова робота, докторська і т.д. З отриманням нового наукового звання росте і кваліфікаційний розряд, від якого в першу чергу залежить зарплата. Прекрасна фізико-математична і комп'ютерна підготовка (для тих, хто прийшов не за папірцем, а за знаннями), найвищий рейтинг за системою SCOPUS, прийнятою міністерством освіти і науки, у астрономів (1, 3 місця; всього 15 астрономів в першій сотні найбільш рейтиногових вчених). А те, що активна молодь має можливість закордонних поїздок і грантів, то це теж плюс.

Профільна освіта:

Технічні вузи не готують астрономів (у педагогічних є спеціальність вчитель фізики, астрономії), а професійних астрономів готують в національних університетах - Одеському, Київському, Харківському і Львівському. Після 4 курсу астрономи отримують ступінь "бакалавра фізики", а після 5 - фахівця або магістра астрономії

Додатково:

Робота астрономом в Україні:

Інші професії напряму: Астронавти, астрономи

А ви знаєте, що професія астронома не тільки цікава, але і достатньо складна? Щоб з вас вийшов чудовий Астроном, потрібно володіти теоретичним і практичними знаннями, а головне - уміти гармонійно їх об'єднувати в процесі роботи.

Також пам'ятайте - успішний Астроном не може собі дозволити допустити помилку в роботі. Тим більше, якщо ви налаштовані на успішну кар'єру. Адже підвищують тільки кваліфікованих фахівців.

Якщо ж ви вже вирішили, що Астроном – це ваша майбутня професія, але ще не знаєте, як стати астронома, перегляньте пропозиції українських вузів і учбових центрів по підготовці фахівців цієї сфери.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору