UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Інформаційні матеріали
  3. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників

Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників

Кваліфікаційний довідник посад України містить 87 тематичних випусків, а також чотири додаткових кваліфікаційних довідника. На поточний момент не всі випуски ДКХП є у продажу. Купити кваліфікаційний довідник (Україна) можна у представництв міністерства праці та соціальної політики України, бо саме міністерство займається розробкою кваліфікацій за посадами і випуском довідника.

Пошук за алфавітом

А Б В Г Д Е Ж З І К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Ю

Кваліфікаційний довідник посад


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

На виконання Урядових рішень з метою створення національної нормативної бази з праці міністерства, інші центральні органи виконавчої влади забезпечують розробку і затверджують за погодженням з Міністерством праці та соціальної політики галузеві випуски Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників.


З введенням в дію галузевих випусків кваліфікаційного довідника втрачають силу відповідні випуски Єдиного тарифно-кваліфікаційного довідника, розроблені колишнім СРСР. Довідник є документом, який встановлює вимоги до змісту професійної діяльності та кваліфікації працівників.


Кваліфікаційний довідник повинен сприяти правильному вирішенню питань перерозподілу праці між працівниками, забезпечувати єдність при визначенні їх посадових обов'язків, повноважень та кваліфікаційних вимог, до них відносяться.


Згідно Загальних положень Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 16.02.98 р № 24, згідно з вимогами чинного законодавства України та на основі кваліфікаційного довідника (Україна) роботодавець розробляє і затверджує посадові інструкції для керівників, професіоналів та фахівців, ураховуючи конкретні завдання та обов'язки, функції, права, відповідальність працівників цих груп та особливості штатного розпису підприємства, установи, організації.

↑ Вгору