UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Професіонали
  4. Спеціаліст з питань вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)

Спеціаліст з питань вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)

Завдання та обов’язки. Бере участь у створенні умов для солідарних дій, довіри і взаєморозуміння між роботодавцем та працівниками, які повинні забезпечувати ефективну роботу підприємства і виконання економічних, соціально-побутових та інших вимог працівників. Забезпечує взаємодію і погодження інтересів роботодавця і працівників, які беруть участь у розробленні, зміні та доповненні колективних договорів і згод між роботодавцем або уповноваженим ним органом та однією або кількома профспілковими організаціями, іншими організаціями і представниками працівників.

Організовує прямі і безпосередні зв’язки з представниками працівників (професійних спілок або їх членами, інших організацій працівників, груп працівників, які не є членами профспілок та інших організацій) з питань, які належать до компетенції роботодавця. Бере участь у проведенні заходів та дій, передбачених законодавством, колективним договором та іншими спільними документами за умови, якщо їх результати не впливають на зниження ефективності роботи підприємства. Обґрунтовує дії і готує рішення роботодавця щодо встановлення нормальних взаємовідносин між адміністрацією підприємства і працівниками, проводить консультації з державними та іншими органами і організаціями з цього приводу.

Розроблює і після узгодження з представниками працівників подає пропозиції для прийняття адміністрацією рішень для встановлення і реалізації політики та системи регулярних зв’язків роботодавця з організаціями працівників. Організовує і бере участь у проведенні заходів: нарад для обміну інформацією, повідомлень для окремих груп працівників, масових інформаційних каналів зв’язку (газет, журналів, бюлетенів, об’яв, виставок, кінофільмів, радіомовлення, телебачення тощо), а також соціологічних досліджень і періодичні збирання пропозицій працівників з питань діяльності підприємства.

Готує інформацію про роботу підприємства і перспективу його розвитку, у тому числі про умови найму, переводу і звільнення, застосування професійних обов’язків, які мають бути виконані на роботах або на робочих місцях, можливостях професійного просування, умов праці, охорони праці і гігієни праці, запобігання нещасним випадкам і професійним захворюванням, соціально-побутовому обслуговуванні працівників (медичне обслуговування, харчування, рішення житлових проблем, відпочинку тощо), соціального забезпечення, економічного і фінансового стану підприємства.

Бере участь в урегулюванні змін в організації виробництва, нормуванні праці, заробітної плати, встановленні гарантій, компенсацій і пільг, участі трудового колективу, окремих груп трудящих та їх представників у формуванні, розподіленні і використанні прибутку, режиму роботи, умов і охорони праці, соціально-побутового обслуговування працівників підприємства та інших питань, які виникають у процесі підприємницької діяльності. Розроблює разом з іншими спеціалістами кошториси витрат в обсязі і на умовах, обумовлених згодами між представниками працівників і роботодавця, які необхідні для реалізації колективних договорів.

Роз’яснює рішення адміністрації з використанням консультацій, дискусій, різних форм співробітництва між представниками роботодавця і представниками працівників. Бере участь в урегулюванні суперечностей під час проведення колективних переговорів, організації процедур примирення, складанні протоколів розбіжностей, у які вносяться сформульовані пропозиції сторін, і їх виконанні. Розроблює методи розглядання звернень і скарг, оскаржень дій і захисту працівників у разі порушення правових норм, нанесення збитку або несправедливого до них ставлення з боку представників роботодавця.

Під час проведення зборів, мітингів, страйків і пікетів вивчає висунуті вимоги, які ведуть до розв’язання спірних питань. Консультує роботодавця, представників адміністрації (керівників підприємства, підрозділів тощо), які уповноважені приймати рішення з питань колективних та індивідуальних трудових відносин. Розробляє заходи з контролю виконання колективних договорів і угод.

Повинен знати: постанови, розпорядження, накази, методичні, нормативні та керівні матеріали органів державного управління, органів і професійних союзів з регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин; спеціалізацію виробництва і особливості структури підприємства, перспективи його технічного, економічного і соціального розвитку; економіку, організацію виробництва, праці і управління; форми і системи заробітної плати; основи соціології і психології праці; вітчизняний і світовий досвід регулювання колективних і індивідуальних трудових відносин; порядок оформлення і ведення трудової і правової документації і ділових паперів.

Кваліфікаційні вимоги. Провідний спеціаліст з питань вирішення колективних трудових спорів (конфліктів): повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи за професією спеціаліста з питань вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) I категорії — не менше 2 років. Спеціаліст з питань вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) I категорії: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст); для магістра — без вимог до стажу роботи, спеціаліста — стаж роботи за професією спеціаліста з питань вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) II категорії — не менше 2 років. Спеціаліст з питань вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) II категорії: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст). Стаж роботи за професією спеціаліста з питань вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) — не менше 1 року. Спеціаліст з питань вирішення колективних трудових спорів (конфліктів): повна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст) без вимог до стажу роботи.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору