UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Апаратник приготування парфумерних композицій та рідин

Апаратник приготування парфумерних композицій та рідин

3-й розряд

Завдання та обов’язки. Бере участь у веденні технологічного процесу приготування композицій, запашників, настоїв, розчинів або парфумерних рідин. Регулює завантаження сировинних компонентів згідно з технологічним режимом. Перемішує рідини мішалкою або шляхом подачі стисненого повітря. Веде органолептичний контроль за перебігом процесу та якістю одержаних рідин. Регулює роботу мішалок (кописток) або подачі стисненого повітря залежно від інтенсивності перемішування. Готує устаткування та комунікації: чистить, промиває, змащує. Завантажує сировину. Перевіряє устаткування та усуває дрібні несправності у його роботі. Відбирає проби.

Повинен знати: асортимент та основні властивості сировини, матеріалів і напівфабрикатів; правила регулювання завантаження та дозування сировинних компонентів з дотриманням суворої послідовності; органолептичні ознаки, що характеризують якість одержуваних парфумерних рідин; будову та принцип роботи обслуговуваного устаткування; правила відбору проб.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи.


4-й розряд

Завдання та обов’язки. Веде технологічний процес приготування композицій, запашників, настоїв, розчинів або парфумерних рідин під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Регулює показання контрольно-вимірювальних приладів, результати аналізів температури, тиску, повноти розчинення, якості пофарбування, тривалості вистоювання (Error) та інших показників, які забезпечують дотримання технологічного режиму виробництва композицій, запашників, настоїв, розчинів або парфумерних рідин. Перевіряє за допомогою контрольно-вимірювальних приладів міцність духів, одеколонів, спирту. Регулює, згідно з технологічним режимом, процеси дозування і завантаження сировинних композицій у змішувачі та апарати. Регулює роботу механічних мішалок, апаратів щодо розчинення кристалічних речовин, насосів, мережі комунікацій.

Повинен знати: технологію та режим приготування композицій, запашників, розчинів, настоїв або парфумерних рідин: способи пофарбування рідин; методику та способи перевірки міцності духів, одеколонів, спирту; методи визначення якості сировини, матеріалів та напівфабрикатів; асортимент, властивості та технічні умови на сировину, матеріали і напівфабрикати; правила приймання і зберігання сировини та норми втрат у процесі виробництва; правила експлуатації машин, апаратів, допоміжного устаткування та комунікацій.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією апаратника приготування парфумерних композицій та рідин 3 розряду — не менше 1 року.


5-й розряд

Завдання та обов’язки. Веде технологічний процес приготування композицій, запашників, настоїв, розчинів або парфумерних рідин. Контролює за показаннями контрольно-вимірювальних приладів та результатами аналізів щодо забезпечення встановлених параметрів технологічного режиму виробництва: температури, тиску, інтенсивності перемішування, повноти розчинення, якості пофарбування, тривалості вистоювання та інших параметрів. Запобігає причинам відхилення від норм технологічного режиму. Веде розрахунок спирту за таблицями стандарту, перераховує його з вагових одиниць на об’ємні та виконує інші контрольні аналізи. Веде органолептичний контроль за якістю сировини, матеріалів, напівфабрикатів та готової продукції. Забезпечує безперебійну роботу машин, перегінних та дробильних апаратів, механічних мішалок з пневмоприводами, апаратів екстрагування, автоматичної лінії з фотоелементом, усуває несправності в їх роботі. Веде встановлений облік та звітність.

Повинен знати: норми витрат сировини, матеріалів та напівфабрикатів; методи та режим пофарбування рідин; повну характеристику спирту за ступенями очищення, питомою вагою, кольором та ін.; правила користування таблицями стандарту та таблицями для перерахування спирту з вагових одиниць на об’ємні; методи визначення якості та органолептичні характеристики сировини, матеріалів, напівфабрикатів і готової продукції; будову, принцип роботи та правила експлуатації машин, апаратів, що працюють під тиском, контрольно-вимірювальних приладів, допоміжного устаткування та комунікацій.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією апаратника приготування парфумерних композицій та рідин 4 розряду — не менше 1 року.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору