Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Розварник силікатної брили

Розварник силікатної брили

2-й розряд

Завдання та обов’язки. Веде процес розварювання калієвої, натрієвої або комбінованої брили під тиском в стаціонарних автоклавах під керівництвом розварника вищої кваліфікації. Промиває брили. Завантажує брили та воду в автоклав. Зливає готовий силікатний розчин. Прибирає робоче місце. Бере участь в ремонті устаткування, що обслуговується, очищує та змащує його.

Повинен знати: принцип дії автоклавів, що обслуговуються; технологію розварювання силікатної брили; вимоги до силікатної брили та розчину; норми завантаження брили та води в автоклав; порядок зливання готового силікатного розчину; призначення та правила використання контрольно-вимірювальних приладів; правила роботи з вантажопідйомними механізмами.

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.


3-й розряд

Завдання та обов’язки. Веде процес розварювання калієвої, натрієвої або комбінованої брили під тиском в стаціонарних автоклавах. Стежить за температурним режимом та тиском в автоклавах. Фільтрує та випарює розчин до потрібної густини. Змішує розчини рідкого скла з метою доведення суміші до заданих значень густини та в’язкості. Здійснює контроль за густиною та в’язкістю розчинів.

Повинен знати: будову автоклавів, випарювачів, фільтрів, змішувачів, насосів, що обслуговуються; методи визначення в’язкості та густини готового розчину; правила змішування розчинів різної в’язкості та густини; порядок зливання, зберігання та транспортування готових розчинів; вимоги до якості готового розчину.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією розварника силікатної брили 2 розряду не менше 1 року.


4-й розряд

Завдання та обов’язки. Веде процес розварювання калієвої, натрієвої або комбінованої брили в обертових автоклавах. Вводить пасивуючі добавки (хромпік, марганцево-кислий калій). Освітлює, фільтрує та випарює розчин. Здійснює корекцію модуля рідкого скла шляхом добавлення розчину лугу. Готує намивний розчин, фільтрувальний шар з потрібними характеристиками з пористих матеріалів, води необхідної жорсткості, розчину карбоксиметилцелюлози. Регенерує фільтрувальну тканину.

Повинен знати: будову автоклавів різних типів та зм’якшувачів води; правила розрахунків завантажування брили та води в автоклав, коректування модуля рідкого скла; методи приготування розчину карбоксиметилцелюлози, намивного розчину та фільтрувального шару; електричні та хімічні властивості рідкого скла.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією розварника силікатної брили 3 розряду не менше 1 року.

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору