Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Рубач дроту

Рубач дроту

2-й розряд

Завдання та обов’язки. Рубає дріт зі сталі та кольорових металів на правильно-відрізних автоматах з летючими ножами продуктивністю до 150 стрижнів за хвилину без регулювання довжини стрижня. Підналагоджує автомат на рубання дроту різного діаметра. Заточує та установлює рублячі ножі. Підбирає фільєри та установлює їх в правильний барабан. Стежить за справним станом устаткування. Укладає стрижні в спеціальну тару, маркує стрижні, транспортує дріт та стрижні різними вантажопідйомними механізмами. Збирає та брикетує відходи дроту на спеціальному устаткуванні. Проводить дрібний ремонт устаткування, змащує та очищає його. Прибирає робоче місце.

Повинен знати: принцип дії, правила підналагодження правильно-відрізних автоматів з летючими ножами; будову та правила використання найбільш поширених допоміжних пристроїв; правила підбору швидкості різання; вимоги до якості стрижнів; правила маркування, складування та транспортування дроту і готових стрижнів.

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.


3-й розряд

Завдання та обов’язки. Рубає дріт зі сталі та кольорових металів на правильно-відрізних автоматах різної конструкції продуктивністю понад 150 стрижнів за хвилину без регулювання довжини стрижня і до 350 стрижнів за хвилину з регулюванням довжини стрижня на правильно-відрізних автоматах. Підналагоджує автомат на рубання дроту різного діаметра. Стежить за укладанням стрижнів в приймальний бункер.

Повинен знати: будову, правила підналагодження правильно-відрізних автоматів з ножами для гільотинного різання, правильно-відрізних автоматів з регульованою довжиною стрижнів, та різних допоміжних пристроїв, що обслуговуються; механічні властивості різних марок дроту.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією рубача дроту 2 розряду не менше 1 року.


4-й розряд

Завдання та обов’язки. Рубає дріт зі сталі, кольорових металів та сплавів на правильно-відрізних автоматах продуктивністю понад 350 стрижнів за хвилину з регулюванням довжини стрижнів. Рубає дріт на лінії волочильного стану. Налагоджує автомат на рубку дроту різного діаметра та різних марок. Заточує та установлює рублячі ножі, підбирає та установлює фільєри в правильні агрегати, зварює кінці дроту на стико-зварювальній машині.

Повинен знати: будову, правила налагодження правильно-відрізних автоматів різної конструкції; загострювальних та заточувальних верстатів, стикозварювальних машин, різних допоміжних пристроїв; розмотувальних центрів, мотовил, приймальних транспортерів, укладальників; принцип роботи волочильного стану, взаємодії його окремих вузлів.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією рубача дроту 3 розряду не менше 1 року.

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору