UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Виробник стрічкових осердь

Виробник стрічкових осердь

2-й розряд

Завдання та обов’язки. Готує осердя до відпалу та спікання, сортує за вагою та габаритами. Навиває осердя з одночасним накладанням шару ізоляції, зварює кінці стрічки на апараті точкового зварювання, підганяє їх за вагою та перевіряє за шаблоном. Обмотує магнітопроводи усіх типів ізоляційними матеріалами. Ріже стрічки на роликових ножицях, знімає задирки зі стрічки на спеціальній машині. Знежирює стрічки. Готує електроліт та суспензії. Сушить осердя в термостатах.

Повинен знати: призначення та принцип роботи устаткування, що обслуговує; призначення та умови застосування найбільш розповсюджених універсальних і спеціальних пристроїв і контрольно-вимірювального інструменту та приладів; методи перевірки осердь згідно з технічними умовами; способи ізоляції осердь і матеріали, які використовує; рецептуру та технологічний процес виготовлення суспензії; основні механічні та електрорадіотехнічні властивості матеріалів, які обробляє; елементарні знання з електро- і радіотехніки в обсязі роботи, яку виконує.

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Приклади робіт:
1. Магнітопроводи — обмотування лакошовком або лакотканиною. 2. Осердя — підготовка до відпалу. 3. Осердя виті стрічкові для трансформаторів броньового та стрижневого типів — навивання та нанесення суспензії. 4. Осердя для силових трансформаторів О-подібні та прямокутні — навивання та точкове зварювання. 5. Пакети пластин для прямокутних та інших видів осердь - в’язання за розмірами. 6. Пластини — набирання для прямокутних та інших видів осердь. 7. Стрічки ізоляційні — різання. 8. Стрічки магнітні — різання на роликових ножицях, знежирення. 9. Стрічки металеві — знімання задирок та підготовка до навивання, ультразвукове знежирення.


3-й розряд

Завдання та обов’язки. Навиває дрібні партії осердь різних діаметрів стрічками різної товщини. Підраховує товщину ізоляційного шару. Визначає магнітні властивості осердь. Розраховує і заміряє опір осердя та його трансформації. Налагоджує устаткування.

Повинен знати: технічні та технологічні вимоги до стрічкових осердь; будову та правила експлуатації технологічного устаткування та електровимірювальних приладів, що застосовує у разі виготовлення стрічкових осердь; загальні знання з електро- і радіотехніки.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією 2 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт:
1. Магнітопроводи — намотування. 2. Магнітопроводи — притирання і перевірка параметрів згідно з технічними умовами. 3. Осердя виті стрічкові — підганяння за електричними параметрами, вимірювання опору та зважування.


4-й розряд

Завдання та обов’язки. Навиває дослідні та експериментальні взірці осердь за кресленнями та ескізами. Виготовляє дослідні взірці магнітопроводів. Перевіряє магнітні властивості тороїдальних та розрізних прямокутних осердь та їх комплектацію. Складає схеми вимірювальних приладів для перевірки осердь. Настроює електрофорезні установки з підбиранням режимів навивання осердь для дослідних та експериментальних взірців. Ріже, калібрує та притирає прямокутні осердя. Визначає за графіками залежності кількість витків від товщини стрічки та опір від кількості витків. Заміряє стрічкові та прямокутні осердя всіх типів електровимірювальними приладами.

Повинен знати: будову, способи налагодження устаткування, яке обслуговує; будову, призначення та умови застосування складних контрольно-вимірювальних інструментів та приладів; нормалі на стрічкові осердя; принципові схеми перевірки дослідних та експериментальних взірців осердь; правила термооброблення у вакуумних та полуменевих печах; основи знань з електро- і радіотехніки, металознавства.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією 3 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт:
1. Магнітопроводи (дослідні взірці) — калібрування, притирання та перевірка параметрів за технічними умовами. 2. Осердя тороїдальні — навивання дослідних взірців та перевірка.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору