UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Контролер радіоелектронної апаратури та приладів

Контролер радіоелектронної апаратури та приладів

3-й розряд

Завдання та обов’язки. Контролює та приймає за кресленнями, схемами та технічними умовами вузли, елементи, блоки та прилади радіоелектронної апаратури, апаратури провідного зв’язку та ЕОМ середньої складності; перевіряє блоки лічильно-розв’язувальних механізмів та приладів за технічними умовами та спеціальними таблицями на точність. Виконує електричну перевірку до і після проведення випробувань вузлів, елементів, приладів, механізмів, котушок, трансформаторів та контурних котушок згідно з технічними умовами.

Повинен знати: основні види складних і монтажних робіт виробів радіоелектронної апаратури, апаратури провідного зв’язку та ЕОМ; будову та призначення виробів, які приймає; технічні умови на приймання; нормалі та допуски на приймання виробів; методи та способи перевірки механічного та електричного регулювання; правила складання та монтажу радіоелектронної апаратури, апаратури провідного зв’язку та ЕОМ; способи перевірки стабілізації частоти виробів, що приймає, та принцип роботи стабілізуючих пристроїв; номенклатуру і призначення контрольно-вимірювального інструменту та приладів, які застосовує під час контролю виробів, та правила користування ними; основи знань з електро- і радіотехніки.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта або підготовка безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Приклади робіт:
1. Антени для переносних радіостанцій та радіоприймачів - контроль якості виготовлення. 2. Блоки телевізорів, радіоелектронної апаратури та апаратури провідного зв’язку — контроль за технічними умовами. 3. Блоки, вузли ВЧ — перевірка монтажу. 4. Вивідні конуси, перемички, монтажні провідники — контроль якості лудіння та зовнішнього вигляду. 5. Вирівнювачі фільтрові, фільтри кварцові — контроль складання та монтажу. 6. Вузли та блоки кольорового телевізора — контроль якості складання. 7. Вузли друковані — контроль на відповідність кресленню. 8. Головки динамічних гучномовців — контроль складання. 9. Діоди, транзистори, конденсатори, резистори, мікросхеми - контроль зовнішнього вигляду та електричних параметрів. 10. Дискримінатори у телевізорах — контроль електричних параметрів та приймання згідно з технічними умовами. 11. Дроселі, розняття високочастотні, котушки індикаторів, резистори, конденсатори, трансформатори — контроль складання та монтажу. 12. Джгути та кабелі — контроль якості в’язання та розбирання кінців. 13. Кабелі схемні складні — контроль якості виготовлення. 14. Каскади звукового супроводу у телевізорах та радіоприймачах — контроль та приймання згідно з технічними умовами. 15. Котушки реле, котушки трансформаторів, котушки індуктивності на феритових стрижнях — контроль якості намотування. 16. Кільця феритові — візуальний контроль зовнішнього вигляду. 17. Комутатор міжміський- контроль механічного регулювання ключів. 18. Контури та фільтри герметизовані — перевірка на герметичність. 19. Магнітопроводи — перевірка магнітних характеристик амперметром та на осцилографі. 20. Магнітофони — контроль електричних параметрів (у серійному виробництві). 21. Осердя — приймання за зовнішнім виглядом. 22. Передавачі короткохвильові малопотужні — контроль електричних параметрів та приймання згідно з ТУ. 23. Передавачі 3-го і 4-го класів — контроль складання та монтажу. 24. Перемикачі галетні, перемикачі діапазонів — контроль складання. 25. Пласти нез’ємні до автоматичної телефонної станції типу АТКС — контроль складання та монтажу. 26. Плати друковані — контроль технологічних режимів виготовлення, перевірки усіх розмірів друкованої схеми, плати друковані — перевірка металізованої поверхні за допомогою мікроскопу. 27. Плати друковані з мікросхемами — контроль монтажу. 28. Плати друковані кольорового телевізора — контроль якості складання та укладання монтажу. 29. Плати підсилювачів апаратури провідного зв’язку — контроль складання. 30. Прилади сигналізації- контроль складання та монтажу. 31. Приймачі супергетеродинні 3-го і 4-го класів — контроль електричних параметрів та приймання згідно з технічними умовами. 32. Реле середньої складності — контроль механічного та електричного регулювання. 33. Реостати нескладні та потенціометри — контроль складання. 34. Стояки блочних конструкцій апаратури ЕОМ та апаратури провідного зв’язку — контроль складання. 35. Хвилеміри гетеродинні — контроль та перевірка.


4-й розряд

Завдання та обов’язки. Контролює, випробовує та приймає за кресленнями, схемами та технічними умовами складні блоки приймально-передавальних та звукозаписувальних пристроїв та приладів радіоелектронної апаратури, апаратури провідного зв’язку та ЕОМ.

Повинен знати: будову та способи перевірки виробів радіоелектронної апаратури, апаратури провідного зв’язку та ЕОМ, технічні умови та ДСТУ на приймання складних деталей та вузлів; класифікацію браку на дільниці, яку обслуговує, та профілактику його; методи перевірки складальних, монтажних, регулювальних та випробувальних робіт радіоелектронної апаратури, апаратури засобів зв’язку, електро-механічних приладів та апаратури ЕОМ; правила настроювання контрольно-вимірювальних приладів; основи знань з електро- і радіотехніки.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією 3 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт:
1. Апаратура акумуляторних зарядно-розрядних пристроїв — контроль складання і регулювання схем. 2. Апаратура вимірювальна — контроль складання, монтажу, регулювання. 3. Апаратура провідного зв’язку — контроль електричних параметрів. 4. Барабани магнітні — контроль складання та електричного монтажу, 5. Блоки кольорових телевізорів — контроль якості складання, монтажу та електричних параметрів. 6. Блоки спеціальних виробів — контроль та приймання. 7. Випрямлячі та стабілізатори апаратури дальнього зв’язку — контроль електричних параметрів. 8. Генератори кварцові стаціонарні 2-х діапазонні з живленням через випрямлячі — контроль електричних параметрів, приймання згідно з технічними умовами. 9. Головки магнітні зчитувальні та записувальні — контроль. 10. Дільник високочастотний — контроль складання, монтажу, регулювання схем. 11. Інтегральні схеми, лінії затримання та потенціометри міксерні — контроль електричних параметрів. 12. Кабелі схемні складні — контроль складання, монтажу та регулювання. 13. Кодові перемикачі — контроль складання, монтажу та регулювання. 14. Магнітофони — контроль електричних параметрів та приймання згідно з технічними умовами (у малосерійному та одиничному виробництві). 15. Машинки друкарські типу “Консул”, фотолічильники ФЛ-1501, перфоратори — контроль габаритних розмірів, комплектності, складання за зовнішнім виглядом, документацією. 16. Механізми розмножувальні — контроль складання, монтажу, регулювання та перевірки роботи на точність рішення. 17. Панелі спеціальних виробів — контроль складання, монтажу, перевірка за електричними параметрами та на забезпечення взаємозаміни чарунок. 18. Передавачі короткохвильові 2-х діапазонні — контроль електричних параметрів та приймання згідно з технічними умовами. 19. Передавачі із кварцовими стабілізаторами — контроль електричних параметрів та приймання згідно з технічними умовами. 20. Приймачі супергетеродинні усехвильові 2-го класу — контроль електричних параметрів та перевірка згідно з ТУ. 21. Пульти контролю та керування — контроль складання, монтажу та перевірка електричних параметрів. 22. Реле складні — контроль електричних параметрів. 23. Системи стеження — первірка настроювання підсилювача. 24. Стативи АТС різних систем — контроль електричних та механічних параметрів. 25. Стояки апаратури провідного зв’язку, стояки ЕОМ — контроль. 26. Схеми синхронізації — контроль електричних параметрів. 27. Телевізори 1-го і 2-го класу — контроль електричних параметрів згідно з ТУ. 28. ТЕЗи — контроль монтажу, складання та працездатності на стенді.


5-й розряд

Завдання та обов’язки. Контролює, випробовує, приймає і здає за складальними кресленнями, кінематичними та принциповими схемами, таблицями, інструкціями та технічними умовами особливо складні прилади, приймально-передавальні радіопристрої та системи, блоки та пристрої ЕОМ, електромеханічні, електромагнітні, акустичні прилади, радіоелектронну апаратуру та апаратуру провідного зв’язку.

Повинен знати: технічні умови та ДСТУ на приймання особливо складних, точних та відповідальних виробів, методи та способи механічної, електричної та комплексної перевірки особливо складних радіоелектронних пристроїв та апаратури; конструкцію та принцип дії особливо складних лічильно-розв’язувальних, електромеханічних, електромагнітних та акустичних приладів, пристроїв; технологічний процес виготовлення, принцип дії особливо складних приймально-передавальних, телевізійних радіопристроїв, комплексів станцій апаратури провідного зв’язку та вимоги до них; будову та принцип дії різних складних та точних контрольно-вимірювальних приладів, які застосовує в процесі контролю виробів, та правила користування ними; технічні умови та інструкції випробувань; основи знань з електро- і радіотехніки.

Кваліфікаційні вимоги. Вища або професійно-технічна освіта (молодший спеціаліст, кваліфікований робітник). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією 4 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт:
1. Акселерометри — контроль та приймання. 2. Антени — контроль узгодження роботи антени з передавачем. 3. Блоки на друкованих платах — контроль якості складання, монтажу та електричних параметрів. 4. Блоки радіотелеметричної апаратури — перевірка згідно з технічними умовами. 5. Датчики — контроль та приймання. 6. Електромашини обчислювальної техніки для пристроїв автоматики та гідростабілізації — контроль та приймання. 7. Маятники гіроскопічні — контроль регулювання амплітуди коливань. 8. Передавачі з кількістю каскадів не менше трьох, з будь-якою кількістю діапазонів — контроль та приймання згідно з технічними умовами. 9. Плати на мікросхемах — контроль монтажу згідно з технічними умовами. 10. Перетворювач координат електричний — контроль та приймання. 11. Прилади лічильно-розв’язуючі, електронні, коректувальні та програмні — контроль та приймання. 12. Приймачі акустичні та супергетеродинні усехвильові 1-го класу — контрольна приймання згідно з технічними умовами. 13. Станції радіолокаційні — контроль за електричними параметрами та приймання згідно з технічними умовами. 14. Системи стеження гірокомпасні та лічильно-розв’язуючі - контроль, приймання та здавання замовнику. 15. Стояки ЕОМ та апаратури провідного зв’язку — контроль складання, регулювання та приймання. 16. Телевізори кольорові — контроль кольорових параметрів згідно з технічними умовами. 17. ТЕЗи — контроль електричних параметрів, здавання. 18. Фільтри кварцові, дросельно-конденсаторні — контроль та приймання. 19. Чарунки спеціальні на МДН — контроль згідно з кресленням, контроль електричних параметрів, здавання замовнику.


6-й розряд

Завдання та обов’язки. Контролює, приймає і здійснює повне випробування приймально-передавальних радіопристроїв, систем автоматичних телефонних станцій, електротехнічних приладів, ЕОМ, радіоелектронної апаратури та апаратури провідного зв’язку будь-якої складності. Контролює та приймає дослідні та експериментальні взірці усіх видів блоків та вузлів апаратури.

Повинен знати: конструкцію, способи перевірки на точність апаратури будь-якої складності; принцип дії та методи контролю особливо складних взірців лічильно-розв’язуючих, електромеханічних, електро-магнітних, акустичних, гіроскопічних приладів, приймально-передавальних радіопристроїв; технічні умови та інструкції складання, монтажу, регулювання, випробувань; розрахунки схем радіоапаратури та апаратури провідного зв’язку будь-якої складності; основні принципи організації контролю якості виробів.

Кваліфікаційні вимоги. Вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією 5 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт:
1. Апаратура радіоелектронна на мікроскладаннях, особливо точна та відповідальна — контроль випробування, здавання. 2. Апаратура стаціонарна (дослідна) особливо складних станцій багатоканального телефонування, радіолокаційних, гідроакустичних станцій — контроль, випробування і здавання. 3. Апарати телеграфні особливо складні — контроль згідно з ТУ та здавання замовнику. 4. Комплекти координатних гіроскопічних приладів — контроль та випробування. 5. Прилади та системи гіроскопічні прецизійні — контроль та випробування. 6. Радіостанції радіолокаційні — перевірка працездатності, комплексне регулювання під діючими антенами згідно з технічними умовами та здавання замовнику. 7. Радіоприймачі та радіоли супергетеродинні усехвильові вищого класу — контроль, приймання та повне випробування дослідних взірців. 8. Схеми інтегральні — контроль електричних параметрів. 9. Станції телефонні особливо складні — контроль механічного та електричного регулювання, випробування згідно з технічними умовами та здавання. 10. Телевізори кольорові 1 — 3 класу — контроль електричних параметрів дослідних експериментальних взірців.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору