UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Намотувальник котушок

Намотувальник котушок

2-й розряд

Завдання та обов’язки. Намотує котушки (багатовиткова, багатошарова, одно- і багатосекційна, рядова та нерядова з декількома обмотками, універсальна тощо) проводами різних марок та діаметрів на каркаси, трансформатори та інші деталі середньої складності на настроєних верстатах з автоматичним укладанням проводів, з прокладанням ізоляції між рядами під час намотування, із заправленням та паянням вивідних кінців, з підганянням опорів. Намотує прості котушки з універсальною обмоткою (в умовах поточно-масового виробництва). Виконує прогресивне біфілярне та галетне намотування з заправленням вивідних кінців. Виконує пірамідальне намотування котушок з ручним укладанням проводів (в умовах одиничного виробництва). Підганяє опори та індуктивності котушок на короткозамкнені витки. Намотує багатосекційні потенціометри та котушки опорів та самоіндукції. Зпаює кінці взірців та обривів проводів.

Повинен знати: принцип дії устаткування, яке обслуговує, та правила керування намотувальними верстатами та установками; призначення та умови застосування універсальних та спеціальних пристроїв, контрольно-вимірювальних інструментів та приладів середньої складності та точності; правила та способи намотування каркасів, трансформаторів і інших виробів простої та середньої складності; характеристику та способи настроювання устаткування з вибором найвигіднішої кількості обертів намотувального верстата, основні властивості та технічні характеристики матеріалів, які застосовує; елементарні знання з електро- і радіотехніки.

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Приклади робіт:
1. Галети відхиляючої системи електронно-променевої трубки телевізора — намотування на спеціальних автоматах та напівавтоматах. 2. Галети імпульсного трансформатора — намотування з ізоляцією кожного парного витка лакотканиною. 3. Дроселі — рядове намотування проводів на налагодженому верстаті. 4. Дроселі коректувальні, восьмисекційні — намотування типу “Універсаль”. 5. Дроселі тороїдальні, котушки електромагнітів, лінії затримання на феритових стрижнях та котушки типу Б та ОБ — намотування. 6. Контури стабілізуючі мультивібраторів рядків — намотування секцій типу “Універсаль”. 7. Котушки багатосекційні лінійних напрямних фільтрів - універсальне намотування. 8. Котушки двосекційні та безкаркасні — намотування внавал на ручному верстаті. 9. Котушки дроселів низької частоти, контурні, багатосекційні до високовольтних приладів, на збірних каркасах прямокутного перерізу, трансформаторів модуляції — намотування. 10. Котушки контурів високої частоти — намотування крокове на ручному верстаті. 11. Котушки опору — одно- і двошарове намотування на налагодженому верстаті. 12. Котушки стільникові — намотування проводів на оправці зі спицями із просочуванням витків лаками. 13. Котушки секційні трансформаторів — намотування парним здвоєним проводом. 14. Котушки силових трансформаторів та типу Ш та ШЛ, електромагнітів — намотування рядове. 16. Котушки телефонні релейні — комбіноване намотування. 17. Котушки тороїдальні з однією або декількома секціями різних розмірів — намотування руками та на верстатах. 18. Котушки трансформаторів та дроселів типу “Габарит” - намотування із зачищанням та припаюванням вивідних кінців. 19. Осердя виті стрічкові, броньового та стрижневого типу - намотування. 20. Резистори дротяні — намотування, підганяння. 21. Секції статорів — намотування. 22. Трансформатори багатосекційні — намотування з прокладанням міжвиткової ізоляції із конденсаторного або телефонного паперу з прокладанням екрану з мідної або плакированої оловом фольги. 23. Трансформатори імпульсні — намотування на тороїдальні осердя. 24. Трансформатори — тороїдальне намотування на спеціальному настільному верстаті. 25. Фільтри — намотування на ручному верстаті.


3-й розряд

Завдання та обов’язки. Намотує різноманітні типи та форми (циліндрична, пірамідальна, стільникова, крокова, рядова, безкаркасна тощо) проводами будь-яких марок і діаметрів на складні котушки, каркаси, трансформатори та інші деталі. Виконує безкаркасне намотування котушок з ручним укладанням проводу з ізолюванням кожного шару та обмотки і підгонкою опорів. Намотує потенціометри проводом на кільцеві, плоскі та фігурні каркаси з підганянням опорів і перевіряє плавність змін характеристик струму, які знімаються.

Повинен знати: будову, принцип дії та способи налагодження устаткування, яке обслуговує, будову універсальних та спеціальних пристроїв, контрольно-вимірювальних інструментів та приладів та правила використання їх; правила та способи намотування різних котушок, каркасів, трансформаторів та інших виробів, які трапляються у виробництві радіоелектронної апаратури; типи намоток та технічні умови на намотування виробів, які виробляє; загальні знання з електро- і радіотехніки.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією 2 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт:
1. Автотрансформатори круглі регулювальні — намотування. 2. Каркаси склоепоксидні — намотування на пристрої. 3. Котушки коректувальні — секційне тороїдальне намотування з ізолюванням скляною стрічкою. 4. Котушки багатогабаритні імпульсних трансформаторів — намотування багатошарове. 5. Котушки малогабаритні мікрореле — намотування. 6. Котушки відхиляючої системи — тороїдальне багатошарове намотування. 7. Котушки реостатні для апаратів щитів вмикання — намотування. 8. Котушки реле симетричні для складної апаратури та приладів — намотування. 9. Котушки силових та вихідних трансформаторів з кількістю обмоток більше двох — намотування. 10. Котушки тороїдальні — намотування з підганянням величини індуктивності кожного відведення, намотування типу “Універсал”. 11. Котушки трансформаторів високовольтних, трансформатори з кількістю виводів в одній обмотці більше трьох, з діаметром проводу до 1,5 мм — комбіноване намотування. 12. Котушки трансформаторів для звукових колонок, котушки фокусуючі шестисекційні, ротори та статори індукційних фазообертачів намотування. 13. Фільтри — намотування на автоматі.


4-й розряд

Завдання та обов’язки. Намотує котушки та трансформатори на різні каркаси підвищеної складності одночасно двома і більше проводами зі складними з’єднаннями. Намотує котушки та трансформатори дослідних і експериментальних взірців на автоматах, напівавтоматах та багатошпиндельних автоматах різних типів для універсального, біфілярного, тороїдального та ступінчастого намотування. Намотує ажурні каркаси проводами будь-яких марок та діаметрів. Виконує безкаркасне намотування та розкладає в одній котушці до 14 обмоток (з укладанням тонких проводів на верх товстих з усуненням набігань і витримуванням заданої форми котушок) з виконанням до 28 виводів та відводів та закріпленням крайніх витків кожного шару, щоб уникнути спадання. Виконує багатомісцеве намотування номіналів багатообмотувальних котушок на напівавтоматах з обробленням та оформленням виводів та відводів, а також паянням.

Повинен знати: будову, принцип дії устаткування різних моделей; кінематику, електричну схему та спосіб налагодження намотувального устаткування, яке застосовує; взаємодію вузлів намотувальних верстатів різних типів; схеми перемикання устаткування; основи знань з електро- і радіотехніки.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією 3 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт:
1. Котушки складної конструкції для передавальних ФВС — намотування на шаблонах з укладанням вручну, з “проклеюванням” або “спіканням” витків. 2. Котушки особливо складні — універсальне намотування. 3. Котушки дослідних взірців — тороїдальне намотування. 4. Трансформатори експериментальні — тороїдальне багатошарове намотування. 5. Трансформатори та дроселі типу ТА, ТН, ТПР, ТР, ДПП, “Фактор”, “Потенціал”, ДВК, дросель високочастотний — намотування. 6. Трансформатори малогабаритні тороїдальні — намотування вручну та на верстатах СНТ-1,5 та СНТ-3-У.


5-й розряд

Завдання та обов’язки. Намотує особливо складні та особливо стабільні котушки для високовольтних та високочастотних трансформаторів та трансформаторів друкованого монтажу з малими габаритними розмірами (намотувальне вікно 4 — 5 мм із застосуванням магнітопроводу ШЛ5, ШЛ6, ШЛ8 з великою кількістю обмоток та виводів) проводами різних діаметрів із заправленням виводів монтажним проводом. Намотує дослідні та експериментальні трансформатори та дроселі на автоматах, напівавтоматах та багатошпиндельних верстатах різних типів усекліматичного та експортного виконання і з особливим прийманням. Підганяє опори та індуктивності трансформаторів, перевіряє на короткозамкнені витки. Намотує на ажурні каркаси проводи будь-яких марок та діаметрів.

Повинен знати: будову, принцип дії, порядок обслуговування устаткування різних моделей, яке використовує; кінематику, електричну схему та способи налагодження намотувального устаткування, яке застосовує; призначення та застосування універсальних та спеціальних пристроїв та контрольно-вимірювальних приладів та інструментів будь-якої складності; властивості, технічні та технологічні характеристики матеріалів, які застосовує; типи намоток та технічні умови на намотування виробів, що виробляються; основи знань з електро- і радіотехніки.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією 4 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт:
1. Трансформатори типу “Потенціал” високовольтні — намотування в умовах одиничного, дослідного, експериментального виробництва. 2. Трансформатори для схем друкованого монтажу типу “Малютка" — намотування на магнітопроводи. 3. Трансформатори тороїдальні, дослідні та експериментальні - багатошарове намотування в умовах малосерійного виробництва. 4. Трансформатори-перетворювачі тороїдальні малогабаритні, трансформатори для відеотехніки малогабаритні — намотування котушок. 5. Трансформатори особливо стабільні в експортному і всекліматичному виконанні — намотування котушок.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору