2-й розряд
Завдання та обов’язки. Перевіряє котушки на короткозамкнені витки. Підганяє індуктивності та опори за допусками, які показані у кресленнях, та згідно з технічними умовами. Підраховує межі допусків за кресленням. Перевіряє та виміряє електричні параметри контурних котушок дроселів, потенціометрів тощо, а також підганяє їх до заданих величин із застосуванням електровимірювальних приладів. Перевіряє властивості магнітного осердя та схеми з’єднань кабелів живлення.
Повинен знати: принцип роботи радіоапаратури та приладів, які обслуговує, а також вузлів апаратури та приладів; призначення, умови та правила застосування контрольно-вимірювальних приладів та найбільш розповсюджених спеціальних пристроїв; правила перевірки та вимірювань електричних величин різних контурних котушок, котушок дроселів, трансформаторів, потенціометрів тощо, та способи підганяння їх до заданих величин; правила та способи вмикання контрольно-вимірювальних приладів; різні способи намотування котушок; елементарні знання з електро- і радіотехніки в обсязі роботи, яку виконує.
Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.
Приклади робіт:
1. Котушки телефонного реле — перевірка та підганяння на мості опорів з допуском за опором +- 1-2%.
2. Котушки — підганяння індуктивності з точністю до +- 10%.
3. Прилади вимірювань індуктивності — підганяння індуктивності з точністю +- 10%, з вимірюванням опорів з допуском +- 10% на мості опорів.
3-й розряд
Завдання та обов’язки. Підганяє індуктивність, опори та коефіцієнт трансформації точно за заданими допусками, які передбачені технічними умовами та кресленнями; виміряє індуктивність на резонансних та універсальних мостах індуктивності, на приладах для вимірювання коефіцієнта трансформації.
Повинен знати: будову, призначення та способи підганяння різних типів котушок та приладів, які застосовує під час підганяння котушок; схеми робочих місць для вимірювання індуктивності та опорів; типи намоток та їх характеристики; технічні умови на намотування вузлів; правила приймання вузлів та випробування їх; загальні знання з електро- і радіотехніки.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією 2 розряду не менше 1 року.
Приклади робіт:
1. Котушки, які намотані на тороїдальні осердя — підганяння індуктивності з точністю до +- 0,75%.
2. Котушки з осердями з альсифера, карбонільного заліза та феритів — підганяння з точністю до +- 1%.