Завдання та обов’язки. Складає плани й організовує проведення вимірювань і випробувань високовольтного устаткування електричних мереж. Оброблює і аналізує результати вимірювань і випробувань, підготовляє висновки про стан електроустаткування. Бере участь у проведенні досліджень з поліпшення експлуатації, підвищення надійності і економічності роботи високовольтного устаткування. Здійснює нагляд за станом ізоляції електроустаткування. Бере участь в аналізі причин аварій і пошкоджень електроустаткування, пов’язаних з електричними і тепловими пробоями або ослабленням ізоляції, у розробленні заходів, спрямованих на запобігання аваріям.
Проводить розрахунок і вибір апаратури та схем розміщення захисту від атмосферних перенапруг на лініях електропередачі та підстанціях; здійснює контроль за дотриманням цих схем. Контролює проведення ремонту ізоляції електроустановок і засобів захисту від атмосферних перенапруг, організовує роботи з модернізації та ремонту високовольтних пересувних і стаціонарних лабораторій. Бере участь у роботі з атестації робочих місць. Бере участь у навчанні персоналу, пов’язаного з обслуговуванням електроустановок за профілем служби.
Повинен знати: постанови, накази органів вищого рівня;
розпорядження, методичні, нормативні та інші керівні матеріали щодо вимірювань та випробувань високовольтного устаткування мереж; Правила технічної експлуатації електричних станцій та мереж; Правила Держнаглядохоронпраці (у межах для даної посади); Правила влаштування електроустановок; положення про навчання, інструктаж та перевірку знань працівників підприємств, установ і організацій галузі з питань охорони праці та експлуатації устаткування; обсяги і норми випробувань електроустаткування; конструкцію високовольтного устаткування, характеристики його ізоляції та допустимі режими роботи; конструкцію, технічні характеристики, принцип налагодження та експлуатації апаратури, призначеної для захисту від перенапруг; методи випробувань і вимірювань високовольтного устаткування; прилади і апаратуру, що застосовуються для випробувань і вимірювань; електричну схему первинної комутації електричних мереж; діючі інструкції та інші документи за профілем діяльності служби; передовий виробничий досвід за профілем своєї діяльності; правила та норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги.
Провідний інженер служби ізоляції та захисту від перенапруг:
повна вища технічна освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи за професією інженера служби ізоляції та захисту від перенапруг I категорії — не менше 2 років.
Інженер служби ізоляції та захисту від перенапруг I категорії: повна вища технічна освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи за професією інженера служби ізоляції та захисту від перенапруг II категорії: для магістра — не менше 1 року, спеціаліста — не менше 2 років.
Інженер служби ізоляції та захисту від перенапруг II категорії: повна вища технічна освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст). Стаж роботи за професією інженера служби ізоляції та захисту від перенапруг — не менше 1 року.
Інженер служби ізоляції та захисту від перенапруг: повна вища технічна освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст) без вимог до стажу роботи.