UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Електромонтер з обслуговування електроустаткування електростанцій

Електромонтер з обслуговування електроустаткування електростанцій

Завдання та обов’язки. Обслуговує електроустаткування електростанції, забезпечує його безперебійну та економічну роботу. Обслуговує установки електролізу для виробництва водню, обслуговує акумуляторні батареї. Контролює стан релейного захисту, дистанційного керування, сигналізації та електроавтоматики. Проводить оперативні перемикання в розподільних пристроях. Переводить генератори з водневого охолодження на повітряне й навпаки. Знімає показання лічильника електроенергії на дільниці, що обслуговується.

Перевіряє мегомметром стан ізоляції електроустаткування. Вимірює електричні параметри електровимірювальними кліщами. Виявляє і усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується. Ліквідує аварійні ситуації на електроустаткуванні. Виводить електроустаткування в ремонт, підготовляє робочі місця і допускає робочих до проведення ремонтних і налагоджувальних робіт. Вводить устаткування в роботу.

Повинен знати: призначення й будову електроустаткування; електричні схеми розподільних пристроїв електростанції; будову й призначення засобів вимірювань електричних параметрів, випрямлячів змінного струму, установок струму високої частоти; призначення, принцип дії і схеми релейного захисту, електроавтоматики, сигналізації; способи знаходження місць пошкоджень електроустаткування; розташування і технічні характеристики основного й допоміжного устаткування електростанції; технологічний процес виробництва теплової і електричної енергії; основи електротехніки; елементарні основи теплотехніки.


III група кваліфікації

- у разі обслуговування електроустаткування на теплових електростанціях з турбогенераторами одиничною потужністю до 30 тис. кВт.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.


IV група кваліфікації

- у разі обслуговування електроустаткування на теплових електростанціях з турбогенераторами одиничною потужністю понад 30 до 130 тис. кВт.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромонтера з обслуговування електроустаткування електростанцій III групи кваліфікації — не менше 1 року.


V група кваліфікації

- у разі обслуговування електроустаткування на теплових електростанціях з турбогенераторами одиничною потужністю понад 130 до 800 тис. кВт і на атомних електростанціях з енергоблоками одиничною потужністю 440 тис. кВт.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромонтера з обслуговування електроустаткування електростанцій IV групи кваліфікації — не менше 1 року.


VI група кваліфікації

- у разі обслуговування електроустаткування на теплових електростанціях з турбогенераторами одиничною потужністю понад 800 тис. кВт і на атомних електростанціях з енергоблоками одиничною потужністю понад 440 тис. кВт.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромонтера обслуговування електроустаткування електростанцій V групи кваліфікації — не менше 1 року. Примітка. Старший електромонтер з обслуговування устаткування електростанцій тарифікується на групу вище при відповідних типах електростанцій, потужностях турбогенератора та енергоблока.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору