UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Електромонтер з обслуговування і ремонту установок захисту від корозії підземних трубопроводів

Електромонтер з обслуговування і ремонту установок захисту від корозії підземних трубопроводів

II група кваліфікації

Завдання та обов’язки. Розбирає і здійснює складання катодних станцій і дренажних установок. Чистить вузли й деталі простих приладів. Виконує прості слюсарні роботи з оброблення деталей. Робить написи, просте пофарбування поверхонь установок, здійснює антикорозійне змащування деталей. Встановлює вимірювальні прилади і апаратуру для перевезення.

Повинен знати: загальні поняття про щитові прилади й апарати електроживлення; загальні поняття про матеріали, що застосовуються під час ремонту установок захисту від корозії підземних трубопроводів, правила поводження з малярними фарбами і розчинниками; призначення простої перевірної і вимірювальної апаратури і приладів.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи. Приклади робіт. 1. Клемні колодки — розбирання, чищення, складання. 2. Контрольно-вимірювальні пункти, контактні пристрої — пофарбування і перевірка перемичок. 3. Реостати — розбирання, чищення, складання. 4. Шафи захисних установок — чищення від пилу, іржі, виготовлення вушок для навісних запірних пристроїв, грунтування, пофарбування, нанесення написів. 5. Щитові прилади захисних установок — пакування для перевезення.


III група кваліфікації

Завдання та обов’язки. Виконує нескладні роботи з ревізії та технічного обслуговування захисних установок. Виконує нескладні монтажні й слюсарні роботи. Знімає показання щитових приладів. Чистить вузли і деталі в середині шаф захисних установок. Проводить візуальний зовнішній і внутрішній огляд шаф захисних установок.

Повинен знати: загальні поняття про призначення установок захисту від корозії підземних трубопроводів; правила виконання нескладних монтажних і слюсарних робіт; правила зняття показань щитових приладів; ознаки правильної роботи захисних установок; обсяг візуального зовнішнього й внутрішнього огляду шаф захисних установок.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією електромонтера з обслуговування і ремонту установок захисту від корозії підземних трубопроводів II групи кваліфікації — не менше 1 року. Приклади робіт. 1. Захисні установки — зняття показань щитових приладів, зовнішній і внутрішній огляд стану вузлів і деталей. 2. Поляризований електричний дренаж — виготовлення перемичок зі штабової сталі, монтаж щитового приладу, перевірка контактного з’єднання. 3. Запобіжники — паяння каліброваних плавких запобіжників. 4. Шафи захисно-регулювальних комплектів (ЗРК), приставка катодного перетворювача (ПКП) — нескладний монтаж вторинної комутації блока реостатів, заміна запобіжників.


IV група кваліфікації

Завдання та обов’язки. Проводить середньої складності ремонт захисних установок із частковою заміною елементів і роботи з технічного обслуговування цих установок. Здійснює технічні огляди і профілактичні ремонти під керівництвом працівника вищої кваліфікації. Усуває несправності й дефекти середньої складності.

Повинен знати: порядок проведення технічних оглядів, обслуговування, профілактичних і поточних ремонтів захисних установок; принцип роботи захисних установок різних типів; правила проведення середньої складності випробувань та вимірювань; схеми електроживлення захисних установок; апарати електроживлення і їхнє призначення.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромонтера з обслуговування і ремонту установок захисту від корозії підземних трубопроводів III групи кваліфікації — не менше 1 року. Приклади робіт. 1. Електродренажна установка — перевірка відсутності напруги на корпусі установки, перевірка щільності контактів дренажних кіл. 2. Ізолюючий фланець — увімкнення приладу до ізолюючого фланця. 3. Катодні станції КСС-600, КСС-1200, ПСК, ПАСК тощо — перевірка відсутності напруги на корпусі станції, перевірка стану ліній живлення, перевірка цілісності монтажу, перевірка контактних з’єднань, вимірювання омічного опору розтіканню контуру захисного заземлення. 4. Килим — профілактичний ремонт точки дренування. 5. Контрольно-вимірювальний пункт — підготовка й установлення електрода порівняння. 6. Протекторний захист — установлення і зняття перемички. 7. Трубопровід — підготовка точки підімкнення.


V група кваліфікації

Завдання та обов’язки. Проводить ремонт і технічне обслуговування захисних установок. Виконує роботи з монтажу й демонтажу складних елементів захисних установок. Виконує роботи з вимірювання різниці потенціалів різних пристроїв, регулює режими роботи і перевіряє ефективність роботи захисних установок, визначає місця пошкодження кабелів і змінює пошкоджені ділянки. Встановлює і знімає щитові прилади.

Повинен знати: будову захисних установок та їхні технічні характеристики; схеми вимірювання різниці потенціалів, прилади, що застосовуються для цього, їхнє призначення; обсяг технічного огляду і обслуговування захисних установок; обсяг профілактичних і поточних ремонтів захисних установок; правила заміни кабелів, їхнє з’єднання та приєднання до об’єктів, що захищаються; правила монтажу й демонтажу захисних установок та їхніх елементів; основи електроніки.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромонтера з обслуговування і ремонту установок захисту від корозії підземних трубопроводів IV групи кваліфікації — не менше 1 року. Приклади робіт. 1. Дворові вводи, контрольно-вимірювальні пункти, шляхи електрифікованого транспорту — вимірювання різниці потенціалів “трубопровід-земля”. 2. Електродренажна установка — поточний ремонт. 3. Кабельні лінії — визначення місць пошкоджень і заміна пошкоджених дільниць, підімкнення до рельса, трубопроводу, анодного заземлення. 4. Катодні станції — регулювання режимів, перевірка ефективності роботи, технічний огляд і обслуговування, профілактичний ремонт, ремонт перетворювача, заміна силового трансформатора, монтаж на конструкції і на цегляній кладці. 5. Установка протекторного та електродренажного захисту - технічний огляд і обслуговування.


VI група кваліфікації

Завдання та обов’язки. Виконує складні роботи з ремонту перетворювачів, блоків та інших елементів установок захисту від корозії підземних трубопроводів, виявляє і усуває несправності в схемах блоків, перетворювачів.

Повинен знати: конструктивні особливості захисних установок; будову і принцип роботи перетворювачів і блоків, їхні схеми і характеристики; обсяг вимірювань і випробувань під час проведення ремонтів перетворювачів і блоків; прилади для вимірювань і випробувань під час ремонтних робіт, їх будову й правила застосування.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромонтера з обслуговування і ремонту установок захисту від корозії підземних трубопроводів V групи кваліфікації — не менше 1 року. Приклади робіт. 1. Блок керування поляризованого дренажу посиленого — виявлення несправних елементів та їх заміна, демонтаж, монтаж і перевірка роботи. 2. Катодні станції — ремонт електронних блоків порівняння, керування та їхнє налагодження, ремонт силових трансформаторів із заміною обмоток і зняттям ремонтних перемичок, регулювання роботи в режимі спільного захисту підземних комунікацій. 3. Перетворювачі посиленого дренажного захисту — перевірка тиристорів, демонтаж блока тиристорів, заміна пошкоджених і його монтаж.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору