Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Професіонали
  4. Інженер аварійно-диспетчерської служби

Інженер аварійно-диспетчерської служби

Завдання та обов’язки. Забезпечує наявність в АДС всіх матеріально-технічних засобів, необхідних для виконання плану локалізації і ліквідації аварій; забезпечує збереження і справність матеріально-технічних засобів. Веде облік і контроль наявності і стану засобів індивідуального захисту, інвентаря у вибухонебезпечному виконанні, газоаналізаторів, організовує своєчасну їх перевірку і ремонт. Розробляє пропозиції щодо коригування переліку матеріально-технічного оснащення служби, що спрямовані на підвищення ефективності робіт АДС з виконання аварійних заявок.

Веде облік та аналіз заявок на ліквідацію несправностей окремих елементів газового господарства (газопроводів, арматури, приладів, обладнання), які надходять в АДС; на основі аналізу цих аварійних заявок розробляє і подає керівництву пропозиції, які спрямовані на зменшення кількості випадків несправностей та удосконалення методів організації праці щодо усунення несправностей. Здійснює контроль за підтриманням тиску газу на виході з газорегулювальних пунктів усіх типів відповідно до карти режимів. Забезпечує нормальну і безперебійну роботу аварійних машин, а також іншого обладнання, машин і механізмів, що знаходяться в АДС. Бере участь у розслідуванні причин аварій і нещасних випадків у газовому господарстві.

Планує розподіл робочого часу змінного аварійного персоналу служби, складає графіки чергування змін. Вирішує питання, які пов’язані з розробленням, конструюванням, виготовленням і впровадженням нових видів обладнання, пристосувань, пристроїв, що використовуються на аварійних роботах. Забезпечує АДС (комплектує, виготовляє, зберігає) оперативною технічною документацією: - картою-схемою газових мереж зони діяльності підприємства з зазначенням на трасі газопроводів основних відключаючих пристроїв, газорозподільчих станцій, газорегулювальних пунктів і великих підприємств; - планшетами 1:1000, які містять відомості про всі підземні комунікації і наземні будівлі та споруди; - виконавчим планом, профілем, а також схемою зварних стиків кожного підземного газопроводу, що знаходиться в експлуатації. Здійснює постійний контроль за відповідністю даних технічної документації дійсності, своєчасно їх коригує, вносить зміни та доповнення, які викликані експлуатаційною діяльністю і розвитком газифікації. Веде установлену технічну документацію.

Повинен знати: постанови, розпорядження, накази, методичні, нормативні та інші керівні матеріали, що стосуються аварійно-диспетчерської служби; Правила безпеки систем газопостачання ; інструкції з технічної експлуатації та ремонту газопроводів і споруд на них; технологію ремонту обладнання газового господарства; план локалізації і ліквідації аварій; план взаємодії служб різних відомств під час локалізації аварій у газовому господарстві; основи трудового законодавства; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та пожежної безпеки.

Кваліфікаційні вимоги: Провідний інженер аварійно-диспетчерської служби: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією інженера аварійно-диспетчерської служби I категорії не менше 2 років. Інженер аварійно-диспетчерської служби I категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації, для магістра — без вимог до стажу роботи, спеціаліста — стаж роботи за професією інженера аварійно-диспетчерської служби II категорії не менше 2 років, для бакалавра — не менше 3 років. Інженер аварійно-диспетчерської служби II категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації; для спеціаліста — без вимог до стажу роботи, для бакалавра — стаж роботи за професією аварійно-диспетчерської служби не менше 2 років. Інженер аварійно-диспетчерської служби: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) без вимог до стажу роботи.

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору