Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Електрогазозварник-врізальник

  Електрогазозварник-врізальник

  4-й розряд

  Завдання та обов’язки. Виконує зварювальні роботи під час знімання та встановлення побутових газових плит і проточних водонагрівачів. Вирізає і вибиває отвори в діючих газопроводах низького тиску і, при зниженому тиску, на газопроводах середнього та високого тиску, а також у чавунних трубах спеціальних марок. Виконує зварювальні роботи під час відновлення стінки газопроводів накладанням латки. Робить врізання у діючі газопроводи під керівництвом електрогазозварника-врізальника вищої кваліфікації. Установлює гумові кульки, пробки та перемикачі. Розрізає чавунні труби, а також труби під тиском, готує вузли і стики для зварювання та заварювання вирізаних вікон на газопроводах.

  Готує інструмент і матеріали для виконання газонебезпечних робіт. Заміряє тиск у діючих газопроводах. Перевіряє стан запірних пристроїв і заглушок, наявність надлишкового тиску у газопроводах. Здійснює газове та електричне зварювання на газопроводах у всіх положеннях. Заготовляє, зварює і випробовує конденсатозбірники, гідрозатвори. Підбирає відповідні електроди і присадний дріт. Установлює підсилювальні муфти та усуває витоки газу на газопроводах низького, середнього і високого тиску. Бере участь у продуванні газопроводів. Здійснює поточний ремонт пальників і різаків. Читає прості креслення. Розмічає і підганяє труби при врізаннях.

  Повинен знати: способи встановлення режимів зварювання металу залежно від конфігурації і товщини зварюваних деталей; вимоги Правил безпеки систем газопостачання України в обсязі робіт, що виконуються: основні види і режими газового зварювання і різання; будову і обслуговування газоелектрозварювальної і газоелектрорізальної апаратури та правила експлуатації і ремонту; правила транспортування та обслуговування кисневих, ацетиленових балонів і газогенераторів; правила виконання різання металів скрапленим газом; сортамент труб і фасонних частин; правила випробування газопроводів; правила проведення робіт на діючих газопроводах.

  Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною або спорідненою професією 3 розряду не менше 1 року.


  5-й розряд

  Завдання та обов’язки. Виконує врізання у діючі газопроводи низького і середнього тиску. Виконує зварювальні роботи під час установлення або заміни газових лічильників. Зварює чавунні вироби. Проводить газозварювальні роботи на діючих газопроводах у всіх положеннях. Виконує зварювальні роботи під час приєднання (урізання) і пуску газу в газопроводи, а також під час виконання ремонтно-відновлювальних робіт на газопроводах. Робить врізання усередині приміщень на газопроводах. Здійснює врізання конденсатозбірників, гідрозатворів, увігнутих і випуклих заглушок на газопроводах. Зварює котушки. Врізає засувки і компенсатори високого тиску. Читає креслення середньої складності.

  Повинен знати: вимоги Правил безпеки систем газопостачання України в обсязі робіт, що виконуються; особливості зварювання труб і посудин, що працюють при середньому тиску; способи встановлення режимів зварювання металу залежно від конфігурації і товщини зварюваних деталей; технологію зварювання металів; будову, правила експлуатації та ремонту газоелектрозварювальної і газоелектрорізальної апаратури різних типів; види і режими зварювальних робіт для сталі та чавуну; способи контролю і випробування відповідальних швів, що працюють під тиском; варіанти врізання і перемикань; правила випробування газопроводів; правила ведення робіт на діючих газопроводах.

  Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією електрогазозварник-врізальник 4 розряду не менше 1 року.


  6-й розряд

  Завдання та обов’язки. Виконує врізання в діючі газопроводи високого тиску. Проводить зварювання газопроводів усередині приміщень діючих газорегулювальних станцій, газонаповнювальних і газороздавальних станцій і в компресорних відділеннях під тиском. Здійснює зварювання балонів скрапленого і стиснутого газу, резервуарів скрапленого газу, газгольдерів та інших посудин, що працюють під високим тиском. Виконує зварювальні роботи методом глибокого проварювання і накладання міцних і щільних зварювальних швів у різних положеннях і виробах із сталі різної товщини. Проводить відповідальне електрозварювання виробів різної конфігурації, призначених для роботи під високим тиском.

  Здійснює газонебезпечні роботи при заміні вузлів газопроводів усередині приміщень. Виконує зварювальні роботи під час приєднання (урізання) відводів до діючих газопроводів методом вибуху. Зварює кольорові метали. Проводить зварювання на автоматах, під шаром флюсу, в газозахисній зоні та під водою. Ремонтує редуктори без розкривання їх пальників, різаків та іншого газозварювального обладнання. Визначає і виправляє дефекти в зварних з’єднаннях і наплавленому металі, які виявлені при огляді. Читає складні креслення. Керує роботою електрогазозварників-врізальників.

  Повинен знати: вимоги Правил безпеки систем газопостачання України в обсязі робіт, що виконуються; особливості зварювання труб і посудин, що працюють під високим тиском; технологію зварювання тонкостінних деталей; порядок виконання робіт на експлуатованих газопроводах високого тиску, на газорегулювальних, газонаповнювальних станціях, в компресорних відділеннях та інших приміщеннях, при ремонті резервуарів скрапленого газу і газгольдерів; класифікацію дефектів зварних з’єднань, методи їх визначення та усунення; види і режими газозварювальних робіт для сталі, чавуну та кольорових металів; державні стандарти на присадні матеріали; основи електротехніки, металоведення і технології металів.

  Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією електрогазозварника-врізальника 5 розряду не менше 1 року.

  Шукаєте роботу?

  Шукаєте персонал?

  ↑ Вгору