Завдання та обов’язки. Організовує виконання гідромеханізованих земляних робіт відповідно до графіків і проектів виконання робіт. Сприяє впровадженню прогресивних технологій будівництва. Контролює виконання правил безпечної експлуатації землесосних, землечерпальних, дноочищувальних снарядів і грунтонасосних установок. Забезпечує технічний нагляд за обслуговуванням і експлуатацією механічного й електричного обладнання снарядів та установок. Складає графіки планово-запобіжних ремонтів, заявки на запасні частини.
Бере участь у періодичній перевірці знань з охорони праці робітників, що здійснюють керування, експлуатацію й обслуговування несамохідних плавучих снарядів та інших плавучих засобів, машиністів землесосних снарядів, гідросівалок, грунтонасосних установок, робітників карт намиву тощо. Розробляє заходи щодо створення безпечних умов праці. Керує робітниками загону.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази, методичні, нормативні та інші керівні матеріали з капітального будівництва, що є визначальними для діяльності загону; організацію і технологію гідромеханізованих земляних робіт; будівельні норми та правила, норми виробітку й розцінки; технічні умови на виконання та приймання робіт; положення про оплату праці, форми матеріального стимулювання; систему інженерної підготовки будівельного виробництва; порядок взаємозв’язків із замовниками й субпідрядними організаціями; основи економіки; організацію праці й управління; передовий вітчизняний та зарубіжний досвід щодо організації будівельного виробництва; законодавство про працю, норми та правила охорони праці, виробничої санітарії, протипожежного захисту та охорони навколишнього середовища.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст або бакалавр). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за професією: для магістра або спеціаліста — не менше 2 років, бакалавра — не менше 3 років.