UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Професiонали
  4. Iнженер-енергетик

Iнженер-енергетик

Завдання та обов’язки. Забезпечує енергопостачання будівельних об’єктів, підсобних виробництв і обслуговуючих господарств будівельної організації, експлуатацію та ремонт енергетичного устаткування. Бере участь у розробленні планів виробництва та споживання електроенергії, палива, пари, газу, води, стисненого повітря; норм витрат палива та всіх видів енергії; перспективного розвитку енергетичного господарства будівельної організації. Здійснює нагляд за контрольно-вимірювальними, електротехнічними та теплотехнічними приладами, забезпечує своєчасне пред’явлення органам Держенергонагляду котлів і посудин, що працюють під тиском.

Складає технічні завдання з проектування нових та реконструкції діючих енергооб’єктів; заявки на придбання енергетичного устаткування, матеріалів, запасних частин. Веде інвентарний облік наявності та руху енергоустаткування будівельної організації, облік і аналіз витрат електроенергії та палива, техніко-економічних показників роботи енергогосподарства. Розробляє заходи для підготовки енергетичних установок до роботи в зимовий період і контролює їх виконання. Забезпечує впровадження нових прогресивних методів експлуатації та ремонту енергетичного обладнання. Готує висновки з раціоналізаторських пропозицій і винаходів та організовує їх впровадження у виробництво. Бере участь у обговоренні причин аварій енерготехнічного устаткування та розробленні заходів для їх усунення та запобігання їм. Проводить виробничий інструктаж робітників щодо безпечних методів праці, перевіряє забезпечення робітників захисними засобами та пристроями.

Повинен знати: постанови, розпорядження, методичні, нормативні та інші керівні матеріали щодо експлуатації енергетичного устаткування та комунікацій; організацію робіт енергетичного господарства; технічні характеристики, конструктивні особливості, призначення, режими роботи енергетичного устаткування; правила технічної експлуатації та технологію проведення ремонтів; досягнення науки, вітчизняного та зарубіжного досвіду з питань енергетичного обслуговування виробництва; основи економіки, організації виробництва, праці й управління; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Провідний інженер-енергетик. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією інженера-енергетика I категорії не менше 2 років. Iнженер-енергетик I категорії. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації. Для магістра — без вимог до стажу роботи, для спеціаліста — стаж роботи за професією інженера-енергетика II категорії не менше 2 років, для бакалавра — не менше 3 років. Iнженер-енергетик II категорії. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації. Для спеціаліста — без вимог до стажу роботи, для бакалавра — стаж роботи за професією інженера-енергетика не менше 2 років. Iнженер-енергетик. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Без вимог до стажу роботи.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору