UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Професiонали
  4. Iнженер з органiзацiї та нормування працi (будівництво)

Iнженер з органiзацiї та нормування працi (будівництво)

Завдання та обов’язки. Здійснює контроль за правильністю організації праці та нормування. Виконує комплекс робіт щодо удосконалення організації, нормування та оплати праці, підвищення ефективності виробництва та продуктивності праці. Перевіряє на робочих місцях використання робочого часу та завантаженість робітників роботою за професією; виявляє й аналізує причини втрат робочого часу, розробляє заходи щодо їх усунення. Аналізує існуючі організаційно-технічні умови виробництва, трудові процеси, сприяє підвищенню ефективності організації праці на підставі розвитку колективних (бригадних) форм організації та стимулювання праці, атестації та раціоналізації робочих місць, розширення суміщення професій та інших передових методів праці.

Розробляє та впроваджує технічно обґрунтовані норми трудових витрат праці та заробітної плати (калькуляції), місцеві норми та розцінки на будівельно-монтажні роботи. Готує пропозиції, спрямовані на виконання робітниками норм праці та нормованих завдань; забезпечує своєчасний перегляд норм у разі зміни технології виконання робіт. Бере участь у виявленні й розповсюдженні більш раціональних методів праці, організації виставок, семінарів, шкіл передового досвіду, оглядів і конкурсів. Вивчає та узагальнює передовий досвід у сфері організації та нормування праці, сприяє його впровадженню.

Складає звітність з питань організації та нормування праці. Доводить до відома робітників умови оплати праці, консультує робітників з питань нормування праці та заробітної плати. Бере участь у роботі тарифної комісії, підготовці колективного договору та перевірці виконання його заходів. Контролює дотримання законодавства про працю.

Повинен знати: постанови, розпорядження, накази, методичні, нормативні та інші керівні матеріали щодо організації та нормування праці; основи технології, організації та економіки будівельного виробництва; методи вивчення й проектування трудових процесів, використання робочого часу; методи організації та нормування праці; порядок тарифікації робіт і робітників; законодавство про працю, основи соціології, фізіології та психології праці; засоби організаційної й обчислювальної техніки; досягнення науки та передовий вітчизняний і зарубіжний досвід з організації та нормування праці; правила та норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Провідний інженер з організації та нормування праці. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією інженера з організації та нормування праці I категорії не менше 2 років. Iнженер з організації та нормування праці I категорії. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації. Для магістра — без вимог до стажу роботи, спеціаліста — стаж роботи за професією інженера з організації та нормування праці II категорії не менше 2 років, для бакалавра — не менше 3 років. Iнженер з організації та нормування праці II категорії. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації. Для спеціаліста — без вимог до стажу роботи, для бакалавра — стаж роботи за професією інженера з організації та нормування праці не менше 2 років. Iнженер з організації та нормування праці. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Без вимог до стажу роботи.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору