UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж

Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж

2-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує найпростіші роботи під час монтажу та демонтажу освітлювальних проводок і мереж.

Повинен знати: основні марки проводів та кабелів; сортамент кольорових та чорних металів; основні матеріали, що застосовуються під час виготовлення та монтажу електроконструкцій; основні види кріпильних деталей та дрібних конструкцій; основні види інструментів, що застосовуються під час електромонтажних робіт; найпростіші електричні схеми.

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Приклади робіт. Установлювання та закладання деталей кріплення для освітлювальних проводок (гвинти, шурупи, ролики). Установлювання скоб, крюків, конструкцій. Знімання верхнього джутового покриття кабелю вручну. Виготовляння дрібних деталей кріплення та прокладок, що не потребують точних розмірів. Фарбування проводів та кабелів. Пробивання гнізд, отворів та борозен за готовим розмічанням вручну.


3-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує прості роботи під час монтажу та демонтажу освітлювальних проводок і мереж.

Повинен знати: основні види опорних конструкцій та арматури; основи будови простих приладів, електроапаратів, світильників; будову електро- та пневмоінструменту, що застосовується у роботі, й правила користування ним; прості електричні схеми; будову та способи користування простими такелажними засобами; види зварювального устаткування, що застосовується для електромонтажних робіт, і правила користування ним; способи монтажу та демонтажу тимчасових освітлювальних проводок; правила комплектування матеріалів та устаткування для виконання електромонтажних робіт у житлових, культурно-побутових та адміністративних будинках.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи електромонтажником з освітлення та освітлювальних мереж 2 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Різання кабелю, розрахованого на напругу до 10 кВ з тимчасовим заправлянням кінців. Установлювання дюбелів. Заряджання та встановлювання світильників усіх видів з менше ніж 7 лампами (крім люмінесцентних), вимикачів, перемикачів та штепсельних розеток. Закладання проходів усіх видів проводок через стіни та перекриття. Розкочування проводів з установлюванням барабанів. Монтаж мереж заземлення та занулюючого устаткування. Демонтаж проводок у ізоляційних трубах, перекидань та відводів. Демонтаж простих апаратів та приладів (опорних ізоляторів, вимикачів, рубильників та перемикачів з важільним приводом, запобіжників, реостатів, трансформаторів струму та напруги тощо). Прокладання тимчасових освітлювальних проводок. Пробивання гнізд та отворів механізованим інструментом. Установлювання одностоякових опор та кронштейнів зовнішнього освітлення з армуванням і встановлюванням ізоляторів. Установлювання відгалужувальних коробок для кабелів та проводів. Комплектування матеріалів та устаткування для виконання електромонтажних робіт у житлових, культурно-побутових та адміністративних будинках.


4-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує роботи середньої складності під час монтажу освітлювальних проводок та мереж.

Повинен знати: основи будови електроустаткування, що монтується, та мереж; способи вимірювання опору ізоляції; електричні схеми середньої складності; способи з’єднування, обробляння кінців та приєднування проводів і жил кабелів усіх марок перерізом до 70 кв. мм; способи маркування стальних і пластмасових труб та кабелів; правила стропування та переміщання вантажів; будову та способи-користування механізованим такелажним обладнанням; будову монтажно-поршневих пістолетів, порохових пресів та правила догляду за ними; правила комплектування матеріалів та обладнання для виконання електромонтажних робіт у промислових будовах та інженерних спорудах.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи електромонтажником з освітлення та освітлювальних мереж 3 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. З’єднування, обробляння кінців та приєднування проводів, жил кабелів усіх марок перерізом до 70 кв. мм усіма способами, крім зварювання. Установлювання захисних пристроїв, кожухів та загорож. Маркування прокладених труб, кабелів та відводів. Закріплювання конструкцій та апаратів за допомогою монтажно-поршневого пістолета. Обпресовування наконечників та сполучень труб пороховими пресами. Приварювання наконечників до жил кабелів та проводів. Установлювання скоб та металевих опорних конструкцій. Закріплювання конструкцій приклеюванням. Установлювання конструкцій для тросових проводок. Прокладання стальних та пластмасових труб у борознах, по підлозі, стінах, фермах та колонах. Прокладання кабельних лотіків та перфорованих монтажних профілів.

Комплектування матеріалів та устаткування для виконання електромонтажних робіт у промислових та інженерних спорудах. Розмічання та прокладання проводів усіх видів і марок перерізом до 70 кв. мм. Прокладання проводів у трубках усіх видів (крім проводок у вибухонебезпечних зонах). Прокладання металевих рукавів, заряджання та встановлювання світильників, що мають від 7 до 12 ламп, люмінесцентних, що мають не більше 4 ламп, вологопилозахищеної арматури всіх типів. Установлювання прожекторів, сигнальних приладів та апаратів. Прокладання кабелів освітлювальних проводів. Установлювання одиночних коробів для монтажу люмінесцентних світильників. Монтаж трифазових розеток. Продзвонювання проводів та кабелів.


5-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує складні роботи під час монтажу освітлювальних проводок та мереж.

Повинен знати: способи ревізії та перевіряння електроустаткування; способи з’єднування, обробляння кінців та приєднування проводів та жил кабелів усіх марок перерізом понад 70 кв. мм; правила розмічання місць встановлювання опорних конструкцій, устаткування та трас прокладання проводів і кабелів; правила виконання вимірювань та складання ескізів вузлів проводок для виготовлення на стендах та у майстернях; порядок фазування виконаної проводки та методи перевіряння виконаних схем; способи перевіряння пристроїв керування, сигналізації й автоматики.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи електромонтажником з освітлення та освітлювальних мереж 4 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Розмічання та прокладання проводів усіх марок перерізом понад 70 кв. мм (крім вибухонебезпечної зони). Заготовляння та монтаж проводок на тросах. Заряджання й встановлювання світильників, що мають більше 12 ламп, кронштейнів та люмінесцентних світильників, що мають більше 4 ламп. Монтаж живильних та розподільних пультів і щитів. Заряджання та встановлювання світильників з ртутними лампами, вибухозахищених та світильників з пускорегулюючими пристроями. Монтаж прожекторів, світильників і коробів блоками. Монтаж труб блоками масою до 500 кг. Прокладання проводів та кабелів пучками у коробах, лотіках і на струнах. Виконання вимірювань та складання ескізів вузлів проводок.


6-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує особливо складні роботи під час монтажу освітлювальних проводок та мереж.

Повинен знати: способи обробляння та монтажу високовольтних і контрольних кабелів; конструкції розподільних щитів, пультів; електричні схеми мереж освітлення, методи перевіряння та регулювання електроустаткування; способи монтажу освітлювальних проводок усіх видів; будову електротехнічного устаткування; технічні умови здавання об’єктів у експлуатацію; правила виконання робіт у вибухонебезпечних зонах.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи електромонтажником з освітлення та освітлювальних мереж 5 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Розмічання траси внутрішніх і зовнішніх освітлювальних мереж. Виконання вимірювань та складання ескізів трубопроводів і складних трубних розведень. Прокладання та випробовування трубопроводів та проводок у вибухонебезпечній зоні. Заряджання та встановлювання унікальних світильників. Монтаж тросових проводок у вибухонебезпечних зонах. Монтаж труб блоками масою більше 500 кг.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору