UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Електромонтажник силових мереж та електроустаткування

Електромонтажник силових мереж та електроустаткування

2-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує найпростіші роботи під час монтажу силових мереж та електроустаткування.

Повинен знати: основні марки проводів і кабелів; сортамент кольорових та чорних металів; основні матеріали, що застосовуються під час виготовлення та монтажу електроконструкцій; основні види кріпильних деталей і дрібних конструкцій; основні види інструментів, що застосовуються під час електромонтажних робіт; найпростіші електричні схеми.

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Приклади робіт. Установлювання та забивання деталей кріплення. Установлювання скоб, гаків, конструкцій для магнітних пускачів. Знімання верхнього джутового покриття кабелю вручну. Виготовляння дрібних деталей кріплення та прокладок, що не потребують точних розмірів. Забивання вручну електродів заземлення. Фарбування кабелів і шин заземлення. Пробивання гнізд, отворів і борозен за готовою розміткою вручну.


3-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує прості роботи з монтажу силових систем і електроустаткування.

Повинен знати: основні види кріпильних деталей; основи будови простих приладів, електроапаратів, електро- та пневмоінструменту, що застосовується; прості електричні схеми; будову та способи користування простими такелажними засобами; види зварювального устаткування, що застосовується під час електромонтажних робіт, правила користування ним; правила комплектації матеріалів і устаткування для виконання електромонтажних робіт у житлових, культурно-побутових та адміністративних будинках.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи електромонтажником силових мереж та устаткування 2 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Різання кабелю напругою до 10 кВ з тимчасовим оброблянням кінців. Забивання проходів для всіх видів проводок і шин заземлення через стіни та перекриття. Монтаж мереж заземлення та занулюючих пристроїв. Фарбування устаткування та шин (крім шин заземлення). Демонтаж розподільних пунктів (шаф) закритого або відкритого типу, простих пускорегулювальних апаратів і приладів. Зварювання шин заземлення та приварювання їх до скоб і деталей кріплення. Обробляння місць зварювання механізованим способом. Пробивання отворів механізованим інструментом. Установлювання відгалужувальних коробок для кабелів. Комплектування матеріалів і устаткування для виконання електромонтажних робіт у житлових, культурно-побутових і адміністративних будинках.


4-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує роботи середньої складності з монтажу силових мереж і електроустаткування.

Повинен знати: основи будови електроустаткування, що монтується; способи вимірювання опору ізоляції; електричні схеми середньої складності; способи з’єднування, обробляння кінців та приєднування проводів і жил кабелів усіх марок перерізом до 70 кв. мм; способи маркування стальних і пластмасових труб, кабелів і відводів; правила стропування та переміщання устаткування; будову та способи користування механізованим такелажним обладнанням; будову монтажно-поршневих пістолетів і правила догляду за ними; способи монтажу розподільних пристроїв; основні вузли та деталі трансформаторів; правила комплектації матеріалів і устаткування для виконання електромонтажних робіт у промислових будовах і на інженерних спорудах.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи електромонтажником силових мереж та устаткування 3 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. З’єднування, обробляння кінців та приєднування проводів, кабелів усіх марок перерізом до 70 кв. мм усіма способами, крім зварювання. Установлювання захисних пристроїв кожухів і загорож. Маркування прокладених труб, кабелів і відводів. Закріплювання конструкцій і апаратів за допомогою монтажного поршневого пістолета. Обпресування наконечників у вибуховій камері. Припаювання наконечників до жил кабелів і проводів. Перевіряння та регулювання електромагнітних реле струму та напруги. Установлювання скоб і металевих опорних конструкцій. Закріплювання конструкцій приклеюванням. Установлювання конструкцій для тросових проводок. Прокладання стальних і пластмасових труб у борознах, по підлозі, стінах, фермах і колонах. Прокладання кабельних лотків і перфорованих монтажних профілів. Комплектування матеріалів і устаткування для виконання електромонтажних робіт у промислових будовах і на інженерних спорудах. Установлювання за готовою розміткою ввідних і розподільних ящиків, щитків, світлофорів, реостатів, регуляторів, контролерів, дорожніх і кінцевих вимикачів, ящиків опору, ящиків із низьковольтною апаратурою, ввідних і відгалужувальних коробок для закритих розподільних шинопроводів та іншого аналогічного устаткування масою до 50 кг. Заливання устаткування маслом і спускання масла. Установлювання тролетримачів і клиць. Вимірювання опору ізоляції електроустаткування, кабелів і проводів.


5-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує складні роботи з монтажу силових мереж і електроустаткування.

Повинен знати: способи ревізії, сушіння та перевіряння електроустаткування; правила розмічання місць установлювання опорних конструкцій, устаткування і трас прокладання проводів, кабелів і шин; правила виконання вимірювань і складання ескізів окремих вузлів проводок, конструкцій, вузлів і блоків електроустаткування для виготовлення на стендах і у майстернях; правила збирання та кріплення відкритих і екранованих шинопроводів; порядок фазування виконаної проводки та методи перевіряння виконаних схем; ізоляційні характеристики трансформаторів.

Кваліфікаційні вимоги. Вища або професійно-технічна освіта (молодший спеціаліст, кваліфікований робітник). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи електромонтажником силових мереж та устаткування 4 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Розмічання місць установлювання та монтажу пускорегулювальної та сигнальної апаратури, приладів живильних і розподільних пунктів, щитків, пультів керування механізмами, світлофорів, реостатів, регуляторів дистанційного керування, контролерів, дорожніх і кінцевих вимикачів, ящиків опору, гальмових магнітів, ящиків з низьковольтною апаратурою та іншого аналогічного устаткування масою до 100 кг. Монтаж приладів і апаратів, що забезпечені самозаписуючими пристроями. Монтаж закритих і відкритих шинопроводів (магістральних, розподільних, освітлювальних і тролейних) перерізом до 800 кв. мм. Фільтрування та сушіння трансформаторного масла. Випробовування схем дистанційного керування двигуном із сигналізацією, вмикання активних і реактивних лічильників енергії. Регулювання пускачів, контакторів, приводів масляних вимикачів та іншої пускорегулювальної апаратури. Прокладання труб пакетами та блоками масою до 500 кг. Прокладання трубопроводів у фундаментах і перекриттях машинних залів і прокатних станів.


6-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує особливо складні роботи з монтажу силових мереж і електроустаткування.

Повинен знати: способи обробляння та монтажу високовольтних, контрольних і спеціальних кабелів; конструкції розподільних щитів, пультів, щитів керування та захисту, вузлів станцій; електричні схеми; методи перевіряння і регулювання електроустаткування; технічні характеристики трансформаторів; будову електротехнічних установок; технічні умови здавання об’єктів у експлуатацію; правила виконання робіт у вибухонебезпечних зонах; загальні відомості про релейний захист.

Кваліфікаційні вимоги. Вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи електромонтажником силових мереж та устаткування 5 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Розмічання основних осей місць установлювання конструкцій і електроустаткування. Монтаж електроустаткування масою більше 100 кг. Установлювання розподільних щитів станції керування (у тому числі на напівпровідниках), шаф з високовольтним устаткуванням, електрофільтрів. Монтаж відкритих шинопроводів і тролеїв перерізом понад 800 кв. мм. Прокладання блоків з труб масою більше 500 кг. Монтаж силового електроустаткування у вибухонебезпечних зонах, перевіряння та регулювання цього устаткування. Монтаж ошиновки електролізних ванн. Перебирання та монтаж ртутних, кремнієвих та інших випрямлювачів і електроустаткування та форвакуумних насосів, що до них належать. Виконання вимірювань і складання ескізів монтажу особливо складних силових проводок, приладів, апаратів та окремих вузлів електроустаткування.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору