UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Електромонтажник-налагоджувальник

Електромонтажник-налагоджувальник

4-й розряд

Завдання та обов’язки. Налагоджує об’єкти електропостачання напругою менше 1 кВ промислового та цивільного будівництва, а також електроприводів змінного струму, розрахованого на напругу менше 1 кВ з простими схемами керування.

Повинен знати: основи електротехніки; призначення та принцип дії електровимірювальних приладів, електричних машин та апаратів; умовні графічні позначки елементів електричних схем; призначення, принцип дії та будову максимального струмового та теплового захисту; методи перевіряння та настроювання нескладних електричних схем і апаратів; схеми вимірювання та випробовування під час виконання пусконалагоджувальних робіт; будову електроприладів.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за спорідненою професією 3 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Складання простих схем вимірювання та випробовування. Перевіряння максимального струмового та теплового захисту автоматичних вимикачів і магнітних пускачів. Перевіряння схеми, керування електроприводами змінного струму з короткозамкнутим ротором. Настроювання електромагнітних реле струму та напруги. Вимірювання опору ізоляції електроустаткування та кабелів. Вимірювання опору постійного струму обмоток електричних машин та апаратів. Вимірювання опору заземлення пристроїв.


5-й розряд

Завдання та обов’язки. Налагоджує об’єкти електропостачання, розраховані на напругу до 10 кВ з простими видами захисту в промисловому та цивільному будівництві. Налагоджує електроприводи змінного струму прямого включення, розраховані на напругу до 10 кВ.

Повинен знати: конструкцію та будову електротехнічних машин та апаратів; схеми електропостачання та електроприводів змінного струму; методи налагоджування електроустаткування об’єктів електропостачання включаючи релейний захист середньої складності й електроприводів змінного струму; типи та технічні характеристики приладів, що використовуються під час налагоджування; будову та принцип дії джерел постійного струму, що не регулюються; правила будови електроприладів; будівельні норми та правила.

Кваліфікаційні вимоги. Вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи електромонтажником-налагоджувальником 4 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Перевіряння та настроювання нескладних апаратів релейного захисту. Складання схем вимірювання та випробовування. Перевіряння схем релейного захисту та керування комплектних трансформаторних підстанцій потужністю до 1000 кВА та напругою до 10 кВ. Налагоджування електроприводів змінного струму кранів, тельферів, насосів, компресорів, багатошвидкісних електроприводів. Налагоджування нерегульованих джерел постійного струму: блоків живлення, акумуляторних батарей. Перевіряння підключення амперметрів, вольтметрів, лічильників, приладів контролю ізоляції. Випробовування та визначення місць пошкодження кабелів.


6-й розряд

Завдання та обов’язки. Налагоджує об’єкти електропостачання, які розраховані на напругу до 10 кВ, зі складними видами релейного захисту в промисловому та цивільному будівництві. Налагоджує електроприводи змінного струму, які розраховані на напругу до 10 кВ, з елементами автоматики, електроприводів постійного струму з релейно-контактною схемою керування та регулювання.

Повинен знати: будову, призначення та принцип дії складних видів релейного захисту; методи налагоджування складних видів захисту; будову високовольтних випробувальних установок і апаратури для відшукування місць пошкодження в кабелях; методи високовольтного випробування і відшукування місць пошкодження в кабелях; основи автоматики та напівпровідникової техніки; методи налагоджування електроприводів змінного струму з елементами автоматики та напівпровідникової техніки; характеристики машин постійного струму; методи налагоджування електроприводів постійного струму з релейно-контактною схемою керування та елементами автоматики; захисні заходи електробезпеки.

Кваліфікаційні вимоги. Вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи електромонтажником-налагоджувальником 5 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Налагоджування фідерів, розрахованих на напругу до 10 кВ, з направленим захистом, диференціальним захистом силових трансформаторів і двигунів. Налагоджування електропривода з асинхронним електродвигуном (короткозамкнутим або фазним ротором) та елементами автоматики. Налагоджування електропривода постійного струму з безпосереднім живленням від мережі та регулюванням функції часу або струму. Налагоджування диспетчерського керування та сигналізації об’єктів електропостачання та потоково-транспортних систем. Налагоджування систем оперативного постійного струму (зарядні агрегати, акумуляторні батареї). Налагоджування перетворювальних агрегатів машинних і напівпровідникових нерегульованих потужностей до 500 кВт. Перевірка та настроювання особливо складного устаткування, апаратів релейного захисту. Примітка. Більш складні пусконалагоджувальні роботи виконуються працівниками, які мають базову або повну вищу освіту відповідного напряму підготовки (бакалавр, спеціаліст).


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору