UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Електромонтер-лінійник з монтажу повітряних ліній високої напруги й контактної мережі

Електромонтер-лінійник з монтажу повітряних ліній високої напруги й контактної мережі

2-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує найпростіші роботи під час спорудження повітряних ліній електропередачі контактних мереж і відкритих розподільних пристроїв.

Повинен знати: основні марки лінійної арматури, ізоляторів, проводів і тросів; сортамент сталі та металовиробів; правила поводження з антисептичними сумішами; способи антисептування лісоматеріалів; способи заглиблення заземлювачів вручну; способи фарбування проводів і шин заземлення; правила сигналізації на залізничному транспорті; назви та призначення ручних інструментів і пристроїв.

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Приклади робіт. Виготовляння дрібних деталей кріплення, що не потребують точних розмірів. Заглиблення заземлювачів вручну. Очищання від іржі невстановлених металевих конструкцій ЛЕП і відкритих підстанцій. Фарбування деталей кріплення приставок і шин заземлення. Антисептування деталей дерев’яних опор обмазуванням пензлями. Розкочування проводів і тросів вручну. Знімання обшивок з барабанів і їх розбирання. Горизонтальне транспортування вантажів.


3-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує прості роботи зі спорудження повітряних ліній електропередачі, контактних мереж і відкритих розподільних пристроїв.

Повинен знати: види кріпильних деталей, арматури, ізоляторів, проводів і тросів; будову простого електричного та пневматичного ручного інструменту; типи опор повітряних ліній електропередачі, розрахованих на напругу до 20 кВ; основні типи фундаментів під опори й електроконструкції відкритих підстанцій і способи їх установлювання; будову та правила користування простими такелажними засобами; правила заземлення та занулення.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи електромонтером-лінійником з монтажу повітряних ліній високої напруги й контактної мережі 2 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Армування й оснащення невстановлених опор і конструкцій штирями, гаками й ізоляторами. Складання ізоляторів і лінійної арматури в ізолюючі підвіски для повітряних ліній електропередач, розрахованих на напругу до 20 кВ. Розкочування стальних канатів, тросів і одножильних проводів з установленням барабанів. Підіймання проводів на одностоякові опори повітряних ліній електропередачі, розрахованих на напругу до 20 кВ. Монтаж заземлення та занулення повітряних ліній електропередачі та контактних мереж. Заглиблення заземлювачів механізованими інструментами. Різання та рубання проводів і тросів. Гідроізоляція залізобетонних конструкцій. Фарбування невстановлених опор і конструкцій відкритих підстанцій. Намотування на барабани проводів і тросів. Зашивання барабанів з намотаними проводами та тросами. Нумерація опор. Кріплення на опорах таблиць і плакатів. Демонтаж проводів і тросів повітряних ліній електропередачі та контактних мереж, розрахованих на напругу до 1 кВ.


4-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує роботи середньої складності зі спорудження повітряних ліній електропередачі, контактних мереж і відкритих розподільних пристроїв.

Повинен знати: способи збирання опор конструкцій відкритих підстанцій масою до 5 т; способи встановлювання опор і конструкцій відкритих підстанцій масою до 1,5 т; порядок компонування та складання ізоляторів і арматури в ізолюючі підвіски для ліній електропередач, розрахованих на напругу до 220 кВ; способи з’єднування і приєднування проводів усіх марок перерізом до 70 кв. мм; способи підіймання та кріплення проводів і тросів на опорах; способи виготовляння, встановлювання та призначення шин, спусків перемичок і петель із стальних канатів і проводів усіх марок; способи встановлювання обмежувачів вантажів і фідерних кронштейнів на опорах; способи встановлювання розрядників; види та способи встановлювання захисту для переходів; правила користування механізованим такелажним обладнанням та інструментом.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи електромонтером-лінійником з монтажу повітряних ліній високої напруги й контактної мережі 3 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Складання опор і конструкцій відкритих підстанцій масою до 5 т. Установлювання та демонтаж опор і конструкцій відкритих підстанцій масою до 1,5 т. Розкочування та підіймання тросів на опори повітряних ліній електропередачі, розрахованих на напругу до 500 кВ. Розкочування та підіймання проводів на опори повітряних ліній електропередачі, розрахованих на напругу до 150 кВ. Виготовляння спусків, перемичок, петель і напівпетель з проводів і тросів. Установлювання розрядників. Заготовляння й встановлювання захисту для переходів. Складання ізоляторів і арматури в ізолюючі підвіски повітряних ліній електропередачі, розрахованих на напругу до 220 кВ. З’єднування проводів і тросів перерізом до 70 кв. мм. Розмічання й установлювання ланцюжкових і еластичних струн на несучому тросі з землі.

Установлювання арматури на консолях і гнучких поперечках. Установлювання обмежувачів вантажів компенсованого анкерування, фіксаторних і фідерних кронштейнів на опорах. Монтаж середнього анкерування на землі. Підвішування несучого тросу із землі на опори. Врізання ізоляторів у проводи та троси на землі. Монтаж міжрейкових сполучень. Монтаж проводів на повітряних лініях електропередачі, розрахованих на напругу до 1 кВ. Виготовляння та приєднування тросових відтяжок до опор. Комплектування жорстких поперечок, фарбування встановлених опор і конструкцій відкритих підстанцій. Демонтаж проводів і тросів повітряних ліній електропередачі та контактних мереж, розрахованих на напругу від 1 до 150 кВ. Випрямляння опор ліній електропередачі до 20 кВ. Влаштовування залізобетонних кабельних каналів і аварійного маслотоку відкритих підстанцій. Монтаж вводів повітряних ліній до будівель.


5-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує складні роботи зі спорудження повітряних ліній електропередачі, контактних мереж і відкритих розподільних пристроїв.

Повинен знати: способи розбивання котлованів і місць заглиблення паль на пікетах повітряних ліній електропередачі та контактних мереж; способи збирання опор і конструкцій відкритих підстанцій масою від 5 до 10 т; способи встановлювання опор і конструкцій відкритих підстанцій масою від 1,5 до 5 т; порядок компонування та складання ізоляторів і арматури в ізолюючі підвіски для ліній електропередачі, розрахованих на напругу понад 220 кВ; порядок фазування проводів повітряних ліній електропередач контактних мереж і методи перевіряння виконаних робіт за схемами; способи з’єднування проводів і тросів перерізом понад 70 кв. мм; способи розкочування багатодротяних проводів з кольорових металів; порядок розкочування та підіймання тросів на опори повітряних ліній електропередачі, розрахованих на напругу понад 500 кВ і проводів від 150 до 500 кВ; способи встановлювання дистанційних розпірок, гасителів вібрації на проводах і тросах повітряних ліній електропередачі й обмежувачів контактного проводу; способи монтажу петель, напівпетель, гнучких поперечок, з’єднань, анкерних ділянок, монтажу і регулювання секційних роз’єднувачів; правила регулювання проводів і тросів на лініях електропередачі, розрахованих на напругу до 150 кВ, і ланцюгів контактної підвіски на перегонах і станціях; способи жорсткого анкерування проводів на опорах контактної мережі; способи перекладання проводів і тросів на опорах повітряних ліній електропередачі, розрахованих на напругу до 500 кВ; монтаж і демонтаж стрілок та місць перетину контактної мережі.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи електромонтером-лінійником з монтажу повітряних ліній високої напруги й контактної мережі 4 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Складання опор і конструкцій відкритих підстанцій масою від 5 до 10 т. Установлювання та демонтаж опор і конструкцій і відкритих підстанцій масою від 1,5 до 5 т, крім опор на тросових відтяжках, що встановлюються на фундаменти. З’єднування проводів і тросів перерізом понад 70 кв. мм. Розкочування багатодротяних проводів із кольорових металів. Розкочування та підіймання тросів на опори повітряних ліній електропередачі напругою понад 500 кВ і проводів від 150 до 500 кВ. Закріплювання проводів на штирових ізоляторах. Складання ізоляторів і арматури на ізолюючі підвіски для повітряних ліній електропередачі, розрахованих на напругу понад 220 кВ. Установлювання гасителів вібрації та дистанційних розпірок на проводах і тросах. Перекладання проводів і тросів на опорах повітряних ліній електропередачі, розрахованих на напругу до 500 кВ. Натягування та регулювання проводів і тросів на повітряних лініях електропередачі, розрахованих на напругу до 150 кВ. Монтаж петель і напівпетель. Монтаж шлейфів трипрольотних з’єднань анкерних ділянок. Установлювання ланкових і еластичних струн з монтажної вишки. Установлювання обмежувачів контактного проводу. Установлювання одно та двоколійних консолей. Монтаж гнучких поперечок. Монтаж середніх анкерів з монтажної вишки. Установлювання електричних сполучень та відводів усіх типів. Жорстке анкерування несучого троса, живильних і підсилюючих проводів. Підіймання ланцюгової підвіски під п’яту консолі і переведення у сідло. Демонтаж проводів і тросів повітряних ліній електропередачі напругою понад 150 кВ.


6-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує особливо складні роботи зі спорудження повітряних ліній електропередачі контактних мереж і відкритих розподільних пристроїв.

Повинен знати: способи складання опор і конструкцій відкритих підстанцій масою більше 10 т; способи встановлювання опор і конструкцій відкритих підстанцій масою більше 5 т, а також опор на шарнірних з’єднаннях, що закріплюються на відтяжках; правила встановлювання та вивіряння фундаментів; правила монтажу транспозицій проводів на лініях усіх напруг; правила монтажу проводів і тросів на переходах; способи компенсованого анкерування контактного проводу та несучого троса; способи монтажу відтяжок ланцюгової підвіски, з’єднань анкерних ділянок, повітряних стрілок, контактної мережі у штучних спорудах, секційних ізоляторів; способи з встановлювання та вивіряння металевих, залізобетонних і дерев’яних опор на магістральних і станційних лініях залізниці; способи виконання монтажних робіт із спорудження повітряних ліній електропередачі за допомогою вертольотів; типи переносних радіостанцій, що застосовуються під час монтажу проводів і тросів, і правила користування ними.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи електромонтером-лінійником з монтажу повітряних ліній високої напруги й контактної мережі 5 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Складання опор конструкцій відкритих підстанцій масою більше 10 т. Установлювання та демонтаж опор і конструкцій відкритих підстанцій масою більше 5 т і опор на шарнірних з’єднаннях, що закріплюються на відтяжках. Установлювання та вивіряння фундаментів. Монтаж проводів і тросів на переходах. Монтаж транспозицій проводів на лініях усіх напруг. Монтаж вузлів вантажної компенсації напруги контактних проводів. Компенсоване анкерування контактного проводу та несучого троса. Монтаж фіксуючих відтяжок ланцюгової підвіски, з’єднань анкерних ділянок, повітряних стрілок, контактної мережі у штучних спорудах, секційних ізоляторів. Встановлювання металевих, залізобетонних і дерев’яних опор на магістральних залізницях, що експлуатуються. Натягування та регулювання проводів і тросів на лініях електропередачі, розрахованих на напругу понад 150 кВ. Установлювання фундаментів і опор, розкочування проводів і тросів за допомогою вертольотів. Розбивання траси повітряних ліній електропередачі, розрахованих на напругу до 20 кВ. Випрямляння опор повітряних ліній електропередачі, розрахованих на напругу понад 20 кВ.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору