Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Ізолювальник на гідроізоляції

Ізолювальник на гідроізоляції

2-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує найпростіші роботи під час гідроізоляції конструкцій та споруд.

Повинен знати: номенклатуру та класифікацію основних ізоляційних матеріалів та їх призначення; способи підготовки поверхні та матеріалів для гідроізоляції; способи транспортування гарячих ізоляційних матеріалів.

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Приклади робіт. Перемотування й нарізування рулонних матеріалів та очищання їх від шару тальку. Насікання поверхні, що ізолюється, вручну. хрунтування поверхні бітумною пастою. Улаштовування піщаної подушки для захисту гідроізоляції у надземних спорудах. Покривання важкою нафтою укосів та дна котлованів. Розбирання ізоляції.


3-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує прості роботи під час гідроізоляції конструкцій та споруд.

Повинен знати: основні властивості ізоляційних матеріалів; способи приготування бітумних мастик і +рунтовок; способи виконання гідроізоляції плоскої поверхні зверху.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи ізолювальником на гідроізоляції 2 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Покривання холодними мастиками зовнішніх бетонних поверхонь. Приготування бітумних мастик та +рунтовок. Гідроізоляція простих плоских покрівель. Укладання асфальтових сумішей на горизонтальні поверхні. Захист гідроізоляції цементною стяжкою. Ізоляція перекриття литим пінобетоном. Наклеювання на горизонтальні поверхні бітумних плит. Герметизація стиків спеціальними герметиками з нанесенням їх пензлем або шпателем. Приготування тіоколових герметиків та простих епоксидних сумішей. Просочування ізоляційних матеріалів гарячим бітумом або бензино-бітумним розчином.


4-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує роботи середньої складності під час гідроізоляції конструкцій та споруд.

Повинен знати: основні конструкції гідроізоляційних покривів і способи нанесення бітумної мастики та наклеювання рулонних матеріалів на вертикальні поверхні; вимоги до якості ізоляційних матеріалів і покриття; способи ізоляції шпонок і деформаційних швів у гідротехнічних спорудах; способи нанесення штукатурної, литої, фарбувальної та обклеювальної ізоляції.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи ізолювальником на гідроізоляції 3 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Гідроізоляція вертикальної поверхні матами, рулонними матеріалами та бітумними мастиками. Штукатурна гідроізоляція холодними та гарячими асфальтовими сумішами. Улаштовування литої та фарбувальної гідроізоляції. Цементування будівельних швів. Заповнювання деформаційних швів у бетонних гідротехнічних спорудах охолодними мастиками. Заливання гідроізоляційних шпонок. Гідроізоляція плоскої поверхні знизу. Захист гідроізоляції на вертикальній поверхні залізобетонними плитами або дерев’яною опалубкою. Гідроізоляція простих похилих покрівель. Герметизація стиків спеціальними герметиками за допомогою пневматичних інструментів.


5-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує складні роботи під час гідроізоляції конструкцій та споруд.

Повинен знати: способи улаштування складних захисних засобів гідроізолювання на поверхнях, які зазнають хімічного впливу та динамічних навантажень.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи ізолювальником на гідроізоляції 4 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Гідроізоляція поверхонь гідротехнічних споруд, що зазнають впливу хвиль, льоду, плаваючих предметів тощо. Гідроізоляція зовнішньої поверхні опускних колодязів та кесонів у хімічноагресивному середовищі. Ізолювання проїжджої частини мостів. Гідроізоляція складних покрівель. Улаштовування гідроізоляційного покриття з блоків великого розміру та оболонок. Улаштовування у шпонках ущільнення з гуми та хлоропренового каучуку.


6-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує особливо складні роботи під час гідроізоляції конструкцій та споруд.

Повинен знати: способи виконання гідроізоляції поверхні з особливо складною конфігурацією; технічні умови для виробництва та приймання гідроізоляційних робіт; способи улаштовування багатошарових ущільнень у гідроізоляційних шпонках; способи виконання особливо складних робіт з гідроізоляції гідротехнічних споруд.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи ізолювальником на гідроізоляції 5 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Улаштовування гідроізоляційного покриття у місцях з’єднання гідроізоляції із закладними частинами та деформаційними швами. Улаштовування асфальтових шпонок деформаційних швів бетонних масивів гідротехнічних споруд, що будуються на основах, які стискаються. Улаштовування розеток з рулонних гідроізоляційних матеріалів для пропускання через ізоляційне покриття анкерів та трубопроводів. Установлювання у гідроізоляційних шпонках та деформаційних швах металевих діафрагм з нержавіючої сталі. Улаштовування багатошарових ущільнень у шпонках.

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору