Завдання та обов’язки. Керує шпалопросочувальним заводом відповідно до діючих законодавчих і нормативних актів у межах прав та обов’язків, які визначено Статутом заводу. Веде розроблення виробничих планів, графіків випуску продукції, їх коректування. Контролює роботу й ефективну взаємодію всіх виробничих дільниць заводу, направляє їх діяльність на досягнення високих темпів розвитку й удосконалення виробництва, його відповідність світовим стандартам. Забезпечує найбільш повне задоволення потреб залізничного транспорту в просочених дерев’яних шпалах, мостових брусках та інших видах просочених виробів.
Забезпечує виконання заводом усіх договірних зобов’язань перед замовниками і постачальниками. Організовує виробничо-господарську діяльність підприємства на основі застосування методів науково-обґрунтованого планування, упровадження нових досягнень науки, техніки, передових методів праці, максимальне використання виробничих потужностей, підвищення рівня механізації трудомістких процесів, автоматизації токсичних виробництв. Затверджує структуру та штат заводу. Керує роботою з підготовки, підвищення кваліфікації та виховання кадрів, створення безпечних і сприятливих умов їх праці, захисту працюючих від шкідливого впливу на організм антисептиків та їх випарів, дотримання вимог законодавства щодо охорони навколишнього середовища, а також вимог екологічних служб.
Вживає заходів щодо вдосконалення форм та систем оплати праці, контролює правильне використання діючих систем оплати праці та матеріального стимулювання. Вирішує всі питання в межах прав, що йому надаються, та доручає виконання окремих виробничо-господарських функцій іншим посадовим особам: заступникам директора, керівникам виробничих дільниць. Заохочує працівників, які відзначились, і накладає стягнення на порушників трудової і виробничої дисципліни.
Повинен знати: Статут заводу; законодавчі, нормативні й правові акти, накази, вказівки й розпорядження органів вищого рівня, які регламентують виробничо-господарську діяльність і роботу директора шпалопросочувального заводу; Правила технічної експлуатації залізниць, інструкції із сигналізації, руху поїздів і маневрової роботи на залізницях України згідно з кодом своїх обов’язків; порядок розроблення та затвердження планів виробничо-господарської діяльності підприємства; порядок укладання й виконання господарських договорів; досягнення науки і техніки в цій галузі; технологію просочування деревини, правила виконання вантажно-розвантажувальних робіт; Закон України “Про залізничний транспорт” ; Положення про дисципліну працівників залізничного транспорту ; основи економіки, організації виробництва, праці й управління; основи трудового законодавства; Положення про розслідування та облік нещасних випадків; Положення про робочий час та час відпочинку працівників залізничного транспорту; правила та норми охорони праці, виробничої санітарії, протипожежного захисту та цивільної оборони.
Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр або спеціаліст). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи на посадах керівників нижчого рівня — не менше 5 років.